Dovolená se 14 měsíčním dítětem, jak ho utlumím?

katerinanov
8. bře 2013

Ahoj holky, rozhodli jsme se jet v červnu se synem na dovolenou do Řecka. Ale! Jedeme autobusem. Takže cca nějakých 24 hodin. Bude to s malým mazec, to je mi jasné. Nejsem zastáncem "cpaní léků do dětí" ale tohle mi přijde výjimečná situace. Přemýšlím nad tím, jak toho našeho raubíře utlumit, aby nejlépe co největší část cesty prospal. Samozřejmě se v poradně zeptám doktorky, jen mě zajímají Vaše zkušenosti.

jasekd
8. bře 2013

@veruska007 na ten diazepam ma mozna tvoje dite paradoxni excitacni reakci, to se bohuzel stava, ze benzodiazepiny, misto aby tlumily, udelaji tohle 😝 Moje deti nedojedou bez potizi ani z Jablonce do Liberce, silne zvraceji, a kluk neusne ani pri Kinedrylu, a i pres nej se mi poblije, pro nas je cestovani peklo a presto, ze jsem more uz par let nevidela, se zatim te cesty desim, pro me je hruza i cesta do Prahy do nemocnic na kontrolu 😔
@katerinanov nemyslim si, ze holky odpovidaly nejak spatne, se nemusis hned rozcilovat 😝
Kinedryl na vetsinu deti funguje a navic je proti zvraceni, ktere prece jen na tak dlouhe ceste, mozna ve vedru, muze prijit. Na rozdil od Diazepamu si myslim ty excitacni reakce nema, jen se proste muze stat, ze nezabere, jako se to nekdy stava u meho ditete. Ale ze by po nem blbnul jeste vic, to ne. Aspon po nem vetsinou v aute neplace, ze bude blinkat. Dcerce z duvodu, ze je mala, jsem jeste Kinedryl nedala, davala jsem ji Cocculine, to je homeo, ucinek nevim, melo by se to davat uz den predem. Ona nekdy nezvraci vubec, nekdy po 5 minutach jizdy. Tento pripravek je ale bez sedativnich ucinku. Pokud sjte diazepam nikdy nedali, musis pocitat s tim, ze se muze ta paradoxni reakce objevit a pan buh s vama a zly pryc a s cestujicima rovnez. Dithiaden tlumi rovnez, moji dceri ho davali pred operaci a diky tomu zvladla v klidu nekolikahodinove hladoveni a zdrzeni operacniho planu.
Jinak si celkove myslim, ze by sluselo i trocha ohledu k okoli, z obou stran, poznamky typu "zase sedim vedle haranta" jak tu nekdo psal, jsou blbe, i deti jsou lidi a obcas se i musi s nimi cestovat, na druhou stranu i my matky bysme se mely snazit o trochu pochopeni. Rvat mi v buse celou cestu cizi dite, tak nejsem stastna, ale budu mit pochopeni, ovsem predtim, nez jsem mela deti, bych asi dost nadavala. Pokud jde jen o dovolenou a ne nutnost, busem bych s tak malym deckem nejela. Autem si zastavis kdy chces, a i v aute, kdyz mi rvou dve hodiny v kuse, je to peklo, a ted se jeste nervovat kvuli okoli.

mamkamarketa
8. bře 2013

Necetla jsem celou diskuzi...
Ale nam dr synovi predepsala diazepam "kdyz bude nejhur" litame dlouhy lety.
Pouzila jsem ho jednou. A syn prospal cely let. Prijde mi to lepsi pro vsechny zucastnene nez placici a vztekajici se dite 😉

leni78
8. bře 2013

Takhle malý dítě na 24 hodin do autobusu, to je špatnej nápad. A jako řešení Tvýho špatnýho nápadu vymyslet utlumující léky pro tu malou chuděru, tak to se mi snad jen zdá, co máma umí vymyslet. Zájezd zruš a jeď buď autem maximálně přes noc, nebo letadlem.

katerinanov
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elu
25. bře 2013

první myšlenka při přečtení otázky: no ty vole, to bych nedala 😀 😀 😀 ..ja už nejedu autobusem ani hodinku do Brna natož takhle daleko...ale jde i o to jak to zvládnete vy...ja bych to nedala, takže by mě to ani nenapadlo...když to víte takhle předem určitě by se dali zamluvit letenky, které by nebyly o tolik dražší..a jak tu nekdo psal..chtělo by to dat diazepam i těm ostatním cestujícím 🙂)))

kalo
25. bře 2013

Nejela bych takto. Myslím, že byste měli vymyslet jinou alternativu dopravy- letět, autem (s nocováním..) Cokoli. Je maličký a nepříjemná cesta by se měla podřídit dítěti, aby to pro něj bylo co nejpřijatelnější....(jako celá dovča)

mandarinka21
5. srp 2015

@katerinanov Ahoj, jak onehda dopadla cesta do Recka a zpet? Jak jste to zvladli? Co malej? 🙂

lajla
5. srp 2015

Chudák dítě☹

2hanah
5. srp 2015

Taky přispěju svou negativní - bohužel zkušeností. Já bych s malýma dětma takhle necestovala taky, mám rozum. Bohužel ho neměla jedna matka, dokonce učitelka, která před lety cestovala s námi autobusem do chorvatska s dvouletou holčičkou a jak holky psaly, diazepam by upotřebyl celej autobus, Šárinka se v noci v autobuse probudila, zjistila, že nemá svotu postýlku a už to jelo, děsivý pláč až do rána do příjezdu na místo a ne jinak tomu bylo i v místě, kde se bydlelo, celý areál apartmánů vždy věděl, kde zrovna Šárinka pláče a její mámě bych nafackovala ještě dnes, ty malé děti z toho nic nemají, jen trpí, protože Vy dospělí musíte mocí mermo k tomu moři.

smallinka
6. srp 2015

@katerinanov to si děláte srandu....chjo ☹ když už musíte k moři tak raději letadlo, je to mnohem kratší cesta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! že vám to stojí za ty nervy a cpaní do dítěte patáky k tomu se raději nevyjadřuji.

smallinka
6. srp 2015

@mamkamarketa nedá mi to nereagovat, ale cpát do dítěte diazepam? to je úlet.

frankie
6. srp 2015

Taky by mě zajímalo, ja tu malej zvládl. My když jeli před 15 ti lety do Řecka na Korfu busem tam i zpět, ta to bylo fakt něco příšernýho. Přijeli sme po skoro dvou dnech úplně vyřízení a pak celý pobyt člově myslí na to, jak za pár dní zase bude cestovat zpátky, no hrozná zkušenost pro dospělého natož pro malé dítě. Od té doby jsme jen lítali. S dítětem sme poprvé letěli k moři když mu byly 3 roky a to byl taky očistec. letadlo zpoždění, malej protivnej, prořval skoro tři hodiny letu v kuse. Od té doby jezdíme jen do Chorvatska aute a to je v pohodě pro nás i pro děti.

vrtule333
6. srp 2015

V žádným případě bych nejela busem a nikdy by mě nenapadlo kvůli čemukoliv cpát do dítěte zbytečně prášky, naopak zdravý rozumný člověk by se tomu vyhýbal! Tak si to přeber v hlavě