Ekzém u dítěte a domácí konopná mast, máte zkušenost?

elynkab
19. dub 2015

Prosím nemáte někdo zkušenost s ekzémem a domácí konopnou mastí ?? Můžu 8 měsíční dceři namazat ekzém ?? Podle dr. suché ložiska na kůži, ale máme toho čím dál víc a nic nepomáhá .....
Děkuji

diniki
19. dub 2015

Můžeš to zkusit na jednom místě a uvidíš. Pokud jich má hodně po celém těle, tak bych konopím asi nemazala. Přeci jen se látky do těla uvolní. Já bych zkusila bepanthen sensiderm krém, než byl, tak jsme používali i normální bepanthen. A pak taky moc dobře zabral Excipial U Lipolotio.

adypro
19. dub 2015

Já bych to zkusila, dceři jsem mazala konopnou mastí drobná místa, s úspěchem.

evulina77
19. dub 2015

@elynkab konopná mast je dobrá a může hodně pomoct. Mazej a bude dobře. Neboj, určitě se do malé nic neuvolňuje, teda vlastně jo, to co pomáhá. Dají se koupit i konopné olejíčky na promazávání celého těla...

zanri
19. dub 2015

@elynkab - běžně používám pro malého řadu od CutisHelp mimi z konopí, nevím, jaké složení má ta domácí, ale pokud to bude podobné, proč ne

avantgarda
20. dub 2015

@diniki To je dobrý nápad s tím Bepanthen Sensiderm. Mě na menší suchá místa na obličeji či na rukou pomáhá klasický Bepanthen. Na rozsáhlejší místa mi většinou doktorka něco předepíše. Konopnou mast bych miminku asi nedávala na větší plochu.

kocour1
22. dub 2015

Já své dceři také mažu suchá místa obyčejným bepanthenem a většinou to pomůže...jen jde o to mazat fakt pravidelně a třeba i několikrát denně. Teď si dcera rozškrábala ručičky skoro do krve a doktorka nám doporučila mazat bepanthenem sensiderm. Máme mazat několikrát denně. Ale hned po prvním namazání to bylo mnohem lepší, aspoň ji to chudinku přestalo svědit. Konopnou mast znám, tetě velmi pomáhá na ekzém...ale takhle malému miminku bych se přeci jen bála to dát. Takže raději něco ověřeného, co mohou děti.

bobina79
22. dub 2015

Domácí nemám, ale používám již dlouho od Cutis Help + je důležité vychytat po čem se malé ekzém dělá. A jeslti kojíte, tak byste měla ohlídat i sebe, co jíte. Domácí konopí bych asi neriskovala, nevíte jaká hladina THC se může dostat do těla. Kdežto výrobky z lékarny jsou z technického konopí.

naho31
23. dub 2015

V jakém stádiu ten ekzém malá má?Já bych malému dítku konopnou mast nedávala vůbec. Můj klouček je atopik a na ekzém nám teda Excipial nezabral, ten je jenom na promazávání kůže. Nehojí. Vyzkoušela jsem A-dermu a také nic, tak nevím. Vůbec se mi nechce do jiné progresivnější léčby. Dnes jsem ještě koupila Sensiderm od Bephantenu tak uvidím. Jsou na něj docela dobré ohlasy, nemáte někdo zkušenost? Díky

kocour1
26. dub 2015

@naho31 My už používám bepanthen sensiderm více jak týden a musím říct, že zatím dobrý - hezky se to hojí, evidentně po každém mazání se tlumí svědění, tím pádem si to dcera tolik neškrábe a má čas se to zahojit. Tak to nechci zakřiknout, ale vypadá to, že nám konečně něco opravdu zabralo🙂.

pajaha
27. dub 2015

Ahoj holky, nemáte zkušenosti s atopickým ekzémem a co na něj? Jestli vůbec mazat a když tak, olejíček nebo krém? díky

zuzico
27. dub 2015

@pajaha V první řadě doporučuju pátrat po příčině 🙂 Zkus změnit jídelníček a pak vyzkoušet co bude vyhovovat 🙂 červená, modrá indulona, Oilatum, Linola atd… zkus se doptat v lékárnách 🙂

pajaha
28. dub 2015

@zuzico Aha díky, na jídelníčku už pracujeme, zkusím vyzkoušet různý přípravky, jak píšeš 🙂 A co praní řešíš to nějak?

zuzico
28. dub 2015

@pajaha Přestala jsem prát v klasických prášcích- Lovela nebo Batole a začala jsem prát v Permonu a i to pomohlo.

las
3. srp 2017
Uživatel las je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od las.

já mohu doporučit konopnou mast zinkovou - značka Dr. CBD, je to opravdu zcela přírodní, základem je konopný olej a CBD(kanabidiol) - což je léčivá látka ( zcela bezpečná, THC není psychoaktivní, ale léčí), dále zinek - který je na vysoušení ekzému nejlepší.. hlavně tento krém neobsahuje žádné konzervanty, parafíny(ropu), vazelínu , atd. je bez chemie.. stačí krému nanášet opravdu málo - tenoučka vrstvička - nepřehánět to... základ léčby je : nejdřív promazávat celé tělíčko a pak na místa ekzému vysušovat mastí se zinkem .. kupuji na biovitagroup, nebo prodejna v Lipníku nad Bečvou, nebo v Přerově