Endiaron, můžu dát 4 letému dítěti půlku?

petulka25
29. kvě 2012

ahoj holky dcera 4 roky-20 kg! má průjem a bolí ju bříško.jediné co jsem našla je endiaron,ale je pro děti nad 40 kg!!!můžu ji dát půlku? děkuji

power700
29. kvě 2012

@petulka25 zavolej raději doktorce! Smektu nemáš?

llluckaaa
29. kvě 2012

@petulka25 Já bych ho nedávala. Pro děti se hodí spíš něco jako smecta. U nás byl taky průjem a ani jsem na něj žádné léky nedávala, po úpravě stravy odezněl sám. Zkus dávat k jídlu sliz z rozvařených vloček, banán, rozvařená jabka bez slupky, bílé odleželé pečivo, hořkou čokoládu ap., třeba to zabere.

petulka25
autor
29. kvě 2012

@power700 děkuji,mám ale asi neprojde
@llluckaaa hořká čokoláda???? hm to zní dobře,ale asi nějaká kvalitní,že?

llluckaaa
29. kvě 2012

@petulka25 To zní výborně, já jí moc ráda 😉 Asi to nemusí být zrovna Lindtka, spíš taková, která bude mít vyšší obsah kakaa a tím pádem míň cukru a mléka 😉 To jsou takové tipy, po kterých se zpomaluje peristaltika. Ještě bych tam napsala hořký černý čaj, ale ten by asi nebylo jednoduché do dítěte dostat 😒

radun
29. kvě 2012

No Endiaron bych fakt nedávala, zavolej si doktorce... My jsme na průjem nedávali nikdy nic, vždy to spravila dieta (hlavně omezit tuky).

petulka25
autor
29. kvě 2012

@llluckaaa děkuji za tip,pošlu manžílka na nákup čokolády!!!!!ten černý čajík mám uvařený tak uvidíme jestli to půjde!

petulka25
autor
29. kvě 2012

@radun díky

power700
29. kvě 2012

@petulka25 proč neprojde? Jako že to nevypije? Tak zkus, co tady píšou holky..Já bych se zeptala dr. Držím palce, ať to malá zvládne v poho. 🙂

petulka25
autor
29. kvě 2012

@power700 jj smectu jsem dala,ale eee-maminko to mi nechutná!!! no uvidíme dneska budem na dietě a černém čaji a když nic nepomůže zítra zavolám dr!

ludva
29. kvě 2012

@petulka25 Endiaron určitě NNNNEEEEE!!!! Je opravdu pro starší děti nad 40 kg a mohla bys malé poškodit játra!!!! Pošli manžela do lékárny pro Biopron Junior nebo pro jiná probiotika nebo laktobacily, ty jsou bez zápachu a bez příchutě, takže je po vysypání do čaje pozře opravdu každé dítě. K jídlu rýže, mrkev, brambor, slané tyčky, k pití černý čaj oslazený glukopurem nebo vymíchanou minerálku. Čokoláru určitě ne @illuckaaa, to je nesmysl.....

ludva
29. kvě 2012

@petulka25 k mudře zajdi, jen pokud by byla malá dehydrovaná a nebo měla veliké křeče (při podezření na slepák), ale zřejmě je to infekční a po pár dnech diety průjem sám odezní 😉

crca
29. kvě 2012

@petulka25 zkus koupit obyčejné černé uhlí a dej jí půlku 😉 mě to dr.doporučila když bylo dětem 1,5roku,dala jsem 1/4,ano píše se v příbaláku......bla bla,ale dětem to chutnalo a účinek to mělo a dala jsem jen tu 1/4 😉

blandik
29. kvě 2012

@petulka25 - my jsme dali černé uhlí tabletu jeden den, druhý den druhou a z průjmu byla zácpa, jogurt pak pomohl, ale takové nějaké více problematické kakání měl asi týden, což jinak ještě nikdy neměl (tedy takové nějaké zácpy, že ne napoprvé se mohl vykakal)..slyšela jsem o nějakém tuším "enterolu", že to jsou nějaké kapky a nehrozí tam zácpa, nevím, jestli si název dobře pamatuji..

ija1
29. kvě 2012

my davame enterol, kdyz je prujem a priznam se ze jsem si ho jednou vzala taky a super, hrozne moc pomaha.....je volne prodejny a bez nej bych nikam ani na dovcu neodjela.............

veruska007
29. kvě 2012

Radeji Smectu

haanhobe
31. kvě 2012

My taky na ENTEROL nedáme dopustit, celá rodina. Malým se dá vsypat do čaje, pro větší celá kapsle. účinek téměř okamžitý, navíc přírodní.