Espumisan x Infacol, co je lepší?

ajurka
17. dub 2014

Co je lepší.. ještě se chci zeptat infacol máme a nevím noc zda pomohl malý dost tlačí a pak prdí.. a kolikrát u toho i brečí.. chci se zeptat.. jaký jsou ty kapičky espumisan.. jaká je jejich chut.. nejsou hořké? nebo kyselé?? děkuji

mari90
17. dub 2014

Espumisan má banánovu příchuť, také jsme je měli, ale řekla bych, že nám zrovna zabírá spíše ten infacol

telu
17. dub 2014

Měli jsme oboje, malá hodně na bříško trpěla, za mě espumisan, opravdu pomohl...jak už bylo napsáno jsou dobré, chutnají po banánu. Malá brala i probiotika bio gaja (snad se to tak píše) a ty byly opravdu super, moc pomohly, takže jsme pak esp.i nemuseli dávat 🙂

ajurka
autor
17. dub 2014

a ty probiotika bio gaja jsou dobré?? můžou se brát dohromady s espumisanem??? jakou mají chut??
@telu

lucka662006
17. dub 2014

meli jsme espumisan i infacol i probiotika, dohromady bych nemichala, preci jen jsou to strivka ve vyvinunejlepsi byla probiotika a cas....

zmaldik
17. dub 2014

asi takhle, všechny přípravky proti nadýmání obsahují stejnou látku zvanou SIMETHICONN některé víc, některé mín, léky jsou drahé a platíš jen za značku, nejlépe jsou ty které to obsahují nejvíce (takže musíš číst příbalové letáky), INFACOL v 1ml obsahuje 40mg a ESPUMISAM v 1Ml 100mg tudíž je espumisam silnější 🙂 a BIOGAIA se můžou brát dohromady, jsou to živé kultury, takže podorují trávení a Espumisam je proti nadýmání 🙂

zuny
17. dub 2014

my jsme měli prvně Infacol, ale moc nepomohl, pak jsme dávali Espumisan + Biopron od 1.měsíce a teď dáváme jen Espumisan a pomáhá. Švagrová je lékárnice a říkala, že Espumisan je silnější

telu
17. dub 2014

Jj urcitě se to může brát dohromady, hodně jsem o tom zjišťovala, i konzultovala s MuDr. A jak píše @zmaldik, jsou to živé kultury. Já na ty probiotika nedám dopustit, hrozně malé pomohly, zezačatku jsem davala esp.i ty probiotika, ono chvíli trva než začnou působit (cca týden), berou se myslím 3 kapičky denně, nebo tak nějak, už si to nepamatuju. Po nějaké době dostávala už jen ty probiotika. Těma probiotikama nemůžeš ublížit, spíš jsou miminku prospěšná, je to teda drahé, ale ta lahvička vydrží, když je tak malé dávkování. A chuť mají nijakou 🙂

caboonek
17. dub 2014

My máme Infacol, je pomerančový, stačí nám před kojením. Při kojení se krásně vyprdí a někdy i vykaká...

jajkaz
17. dub 2014

Espumisan u nás nepomohl, Infacol jsem nezkoušela. Ale u nás výborně účinkují Baby calm. Ale tady pozor. Nevím proč, ale nemá se to rádo dohromady s probiotiky. Bohužel jsem se to dozvěděla až nás tahle kombinace pořádně potrápila ☹ Pak to má přesně opačné účinky 😢
A výborná je masáž, co má ve fotoblogu @collette https://www.modrykonik.cz/blog/collette/article/jak-pohoupat-brisko-pomoc-pri-problemech-s/ 😉 Tímto přidávám Collette velké dík za super článek 😉

petrin11
17. dub 2014

u nas espumisan nepomohl,přešli jsme na infacol a dobry a brali jsme probiotikum od biopronu ,hodně pomohl 🙂

ajurka
autor
18. dub 2014

@zuny
@telu kolik tedy kapek před kojením?

telu
18. dub 2014

@ajulka ceho ted myslis? Probiotik nebo esp.? Toho esp. jsem davala myslim kolem peti, sesti kapek pred kojenim, max.je tam myslim uvedeno deset. A tech probiotik, uz si to opravdu nepamatuju presne, ale davaji se jednou denne a myslim, ze tak ty tri kapicky to byly...

janapavlik
18. dub 2014

Infacol celkem zabíraly, malá po nich krásně prděla 😅 A jakékoliv probiotické kapky (je jich na trhu hodně) jsou taky fajn, malé pomohly, např. Multiimun.

ajurka
autor
19. dub 2014

@telu
@zuny za jak dlouho začne účinkovat espumisan docela lituju že jsem ho koupila dávali se infacol a potom docela prdel...

zuny
19. dub 2014

@ajurka já dávám asi 6 kapek před každým kojením (záleží jak se trefím do pusinky 🙂 ), je psáno i 10 kapek a zabralo to asi za 3 dny, měsíc jsem dávala i Biopron (vždycky sáček rozmíchat v MM a dala jsem stříkačkou) a teď jsem ho vysadila a dávám jen esp.Biopron mi pomohl i u syna a ten na prdíky trpěl víc než malá. 😉

ajurka
autor
19. dub 2014

@zuny takže zlepšení teda můžu vidět za 3 dny ..

zuny
19. dub 2014

@ajurka nebo ještě zkus ten Biopron.
Já jsem měla velký problémy s klukama, řvali každej večer asi do 4 měsíců ☹ teď malá to zvládá líp, i když taky občas brečí. Já nejím cibuli, česnek (ani v omáčkách), cokoliv nadýmavého, čerstvý, kynutý a taky třeba teplý mlíko (bílou kávu jsem musela úplně vysadit). bohužel toto období se musí nějak překonat a pak už to bude dobrý 😉

kachidlo
24. dub 2014

Nám malý brečel 9 měsíců, vyzkoušeli jsme kde co a jedině mu pomohla hadička v zadku. Nejdřív jsem hadičku nechtěla používat, že prý si na to dítě zvykne. Nakonec každý večer po příšerném utrápené řevu na ni došlo. Až když začal pořádně lézt a sedět na nočníku, tak se trápení vytratilo.

polkaklarka
29. říj 2015

Já bych řekla,že lepší je Espumisan,zkoušeli jsme toho taky povícero,ale vrátili jsme se...chuť,cena,účinek,a od narození....

mamasara
3. pro 2015

Každému mimču může zabrat trochu něco jiného...Infacol je dražší ...ale jinak s Espumisanem obsahují stejnou účinnou látku. My jsme dávali Espumisan, s každým krmením 5 kapek, k tomu jsem pila fenyklový čaj a hlídala si stravu a postupně se to lepšilo 😉

lucienn5
7. pro 2015

Za nás doporučuji nahřívat bříško, cvičit s nožičkama a užívat kapky Coliprev, které nám s bolestí bříška moc pomáhají. Navíc jsou slaďoučké a malé moc chutnají.