Existují kvapky Espumisan pro deti?

amalka007
11. bře 2008

V prispevcich jsem se docetla, ze na koliku uzivate Espumisan. V lekarne mi nabidli pouze tabletky(kulicky). Existuji kapky? mam zkusit jinou lekarnu? od jakeho veku miminka se muze pouzit? diky moc.

katy1979
11. bře 2008

Su aj kvapky Espumisan a dajú sa použiť od narodenia. Pýtaj si v lekárni espumisan pre bábatká.

katullka
11. bře 2008

katy aj ja som kupila Espumisan, ale je to tam tak divne napisane, moze sa davat pri kazdom papani alebo iba raz denne???

amalka007
autor
11. bře 2008

Diky moc. A daji se koupit i v Cechach?

pappo
11. bře 2008

je to espumisan L su to kvapky a urcite to maju aj v cechcach http://www.magister.sk/-p-3198.html takto vyzeraju

katulka ja ich davam ked ma koliku po masazi mu dam 10kvapiek a prejde ho to hned ale teraz je po tej operacii tak strasne zaplyneny chuda ma plne creva plynu a nejde to z neho von tak to moc nezabera ale inac to zabralo zatial vzdy.
uzivat sa moze ob davku pri vacsich detoch aj kazdu , je to podobne ako sab simplex mne povedala lekarka ze mozem mu to davat do kazdej davky mlieka ak ma take strasne krce nedam iba ked place, moc to neodporucaju davat dlhodobo ale kazdy lekar nakoniec priznal ze mamicky to davaju pravidelne a dlhodobo tak nakoniec taknepriamo uznali ze sa moze, co to ale detom sposobuje netusim.

pappo
11. bře 2008

prave som bola v lekarnia povedali mi ze espumisan je o trosku silnejsi ako sab simplex mojmu nezabera, a ze mu mozem davat kolo treba aj 4x za den pripadne 2 lyzicky pred spanim pretoze to nijak neskodi vraj to len prejde crevami ako hnede uhlie.

pemar
11. bře 2008

Pappo, nam zaberal len espumisan, sub simplex vobec. Davkovali sme 3xdenne 15 kvapiek a striedali sme to 3xdenne 15 kvapiek BabyCalmu (to je ten prírodný olejček, spomína sa v diskusiách). Super nam to pomohlo, tiez sme boli veeeelmi zaplyneny.

katy1979
11. bře 2008

ked bolo velmi zle dávala som mu tiež 3x denne 15 kvapiek.

gilotek
11. bře 2008

nám pomohl baby calm, i když malej někdy zabrečí jak ho to tam tlačí, sab simplex je na houby 😝

pappo
11. bře 2008

baby calm to su kvapky alebo co to je?

gilotek
11. bře 2008

je to olejíček z fenyklu, máty a ještě něčeho...... 😉 v lahvičce je asi třetina, to se doleje kojeneckou vodou, protřepe a před kojením se dává z kapátka mimču. Musí se teda spotřebovat do měsíce od naředění, protože je to 100% přírodní.

pemar
11. bře 2008

ano, su to take prirodne oleje (fenykel, aniz myslim) a tie len zriedis s dojcenskou vodou a kvapkas. Moze sa to davat s kazdym jedlom aj po jedle, neda sa tym predavkovat, cisto prirodne, ziadna chemia.

pappo
11. bře 2008

tak to aby som zase bezala do lekarne, teraz som od tial dosla sakra
takze to tiez asi skusime a koliky vymyzli alebo bolo len menj casto? a preco kvapkat neda sa to dat na lyzicku alebo do mlieka? a ako ake davky ci je to v navode?

luciia
11. bře 2008

ahojte, moja lili mala obrovské problémy so zaplynením a striedala som jej espumisan, sab simplex, baby calm aj každé kojenie nakoniec zistili reflux a nemocničnú nákazu v tráviacom trakte nič nezaberalo bruško stále zaplynené tak som sa rozhodla pre homeopatiu a pomohla vo všetkom. na zaplynenie dávame lycopodium clavatum 9CH 5granúl a do pol hodiny je po probléme, ale všetko konzultujem so svojou lekárkou.

pappo
11. bře 2008

uz som to nasla na nete ak zase úojdem dop tej lekarne si pomyslia ze mi sibe 😝 ked tam furt chodim lebo uz som kupila toho dnes dost

danu
11. únor 2010

monikapalo • 45tt • Dnes o 13:47
Prosim o radu, ako davkovat 1 mes. dietatu Espumisan, v navode je napisane 25 kvapiek do flase s jedlom, ale nie je napisane, kolkokrat denne, resp. aka je max. mozna davka pre take male babo. Mojej znamej v lekarni povedali, ze to take malicke babo moze uzivat tak max. 2-3 x denne. Ja som to zo zaciatku davala do kazdej flase, malemu nebolo az tak zle, ale ked som to obmedzila na 2-3 davky denne, tak placeme castejsie , aj dlhsie a navyse este aj v noci... ☹

smily
11. únor 2010

dava sa pred alebo po kazdom kojeni

monikapalo
11. únor 2010

Dakujem za rady, precitala som si aj ine prispevky,tak verim,ze nas to skoro prejde...

miluska.h
11. únor 2010

ja som davala do kazdej flase... babatku to neublizi, espumisan sa nevstrebava

zzz77
12. únor 2010

Danu ja som malemu davala espumisan 3 x denne 25 kvapiek na lyzicku pred papanim, lebo sa raz vygrckal ked to dostal po jedle, asi uz bol plny mliecka, no hlavne sa musi odgrgnut niekedy aj viac krat, lebo sa mliecko so vzduchom akoby vzburilo a to potom robi neplechu v brusku. No myslim si ze nebude problem, ak to das aj viac krat denne trebars pri kazdom jedle, lebo sa nevstrebe ale sa len vyluci teda je neskodny. Nam bolesti bruska trvali do 3 mesiacov, potom tak prestali, ze som ani nezbadala, len to ze jeden den som nedala a potom uz vobec netrebalo uzivat espumisan, tak len treba vydrzat, drzim palce. 😉

misskkaa
12. únor 2010

no az mozem poradit nas maly mal dost velke koliky,ale espumisan mu nepomohol.. 😒 ...tak som zacala davat SAB SIMPLEX..ktory nastastie pomohol.. 😵 😵 ...a maly uz ma 4mesiace a davam mu to stale,ale nie koli tomu ze by mal bolesti bruska ale na dudlik par kvapiek ked trosku place aby sa ukludnil... 😀 😀

misskkaa
12. únor 2010

sab aj espumisan sa pekne z tela vyluci takze si myslim ze to neskodi ked sa dava tak casto ako ho davam ja... 😵 😵

zzz77
13. únor 2010

Espumisan aj SAB maju uplne rovnake zlozenie, takze je to to iste, tak mi vravela znama lekarnicka, je pravda ja som zlozenie v letakoch neporovnavala 😉

radanar
29. srp 2011

Určitě zkus jinou lékárnu, myslím, že ve většině lékáren Espumisan kapičky mají nebo taky na netu. Můžou se dávat už od narození a jsou výborné.

adelaida33
29. srp 2011

jéj, diskusia spred troch rokov, no i tak pridám moju skúsenost - kvapky espumisan L sa môžu dávať bábänku v podstate od nar., chutia banánikovo a v tele sa nevstrebávajú. zaujímavé je ale dávkovanie, lebo v príbalovom letáku sa dozvieme len o tom, ze 25kv., ale nevieme či v jednej dávke alebo na den. a kolko ludí, tolko dávkovaní. jedna dokina kázala len v rámci dna, že mu to mám rozdelit po 5kv. pred 5 papaniami. a zas iná dokina, že pred každym papaním 25kv. no nám velmi nezaberali, ale chutili mu celkom fajn 😀 .

med
29. srp 2011

Já dávám 7 kapek do každé lahvičky s Nutrilonem, ale efekt to má asi tak stejný, jako sab simplex.
Jinak prdíky nás konečně začali přecházet až posledních šest týdnů, kdy přecházíme na příkrmy a mlíko už má jen 3x denně.