Fenyklový čaj přimíchaný do UM. Šlo by to tak?

kim
14. bře 2008

Ahoj holky,
tak jako asi dost chlapečků, i my trpíme na prdíky.Vyzkoušela jsem všechno a přišla na to, že mu na uvolnění prdů hodně pomáhá fenyklový čaj.Dřív mi ho mezi jídlem pil, za den vypil tak 60ml, ale teď ho nějak odmítá a tak jsem promýšlela, jak ho do něj dostat.Napadlo mě, jelikož jsme na UM, že bych připravila UM jako obvykle, ale třeba o 20ml vody míň a pak do hotového UM vlila těch 20ml fenykláče.Prosím, jaký na to máte názor, myslíte, že by to takto šlo????
Kdybych se zeptala naší Dr.tak by určitě vytřeštila zraky 😀 je to trochu starší paní a má někdy zvláštní názory!!!
Díky moc za odpovědi 😉

gabca1
14. bře 2008

Kim - já nevim já bych to nemíchala... a co zkusit kapičky Babycalm? Je v nic fenyklový olejíček. Vlastně jsou celé olejové a bez chemie. Malé moc chutnají a pomohli nám mnohem víc než třeba Sab Simplex.

kim
autor
14. bře 2008

Gabco, díky...Baby calm jsou u nás také na denním jídelníčku 😀 spíš ho to zklidní, než že by se vyprděl!!!!
Takhle přes den je to OK, jak se hýbe není problém, ale v kočáře a po noci, to je hrůza!!!!!!!!!!!!!!
Stejně tak kapu do každého jídla Sabíka...už jsem bezradná ☹

gabca1
14. bře 2008

kim - a co rourka? my jsme se s ní vždycky hezky vyprděli i vykakali. A vůbec si nenavykla neboj. Já taky nevěděla tenrát co. Sabíka jsem dávala 8 kapek před každým jídlem taky to trochu pomáhalo, ale babycalm víc. Teď už pije i ten čajík, vypije i 150ml. No a co zkusit jinou lahvičku, stříkačku nebo lžičku na ten čajík?

pessy1
14. bře 2008

zkus Probiotické kapky stojí 500 Kč, ale bude pokoj, sab simplex a babycalm jsou na nic. Najdeš je i na netu pod tímto názvem. Kluci si to musí do 3 měsíců projít, bohužel mají jinak střeva než holky.Jinak na to nic není, nusíš vydržet, až se bude víc hýbat, prdíky budou pryč. Vydrž!Má tyhle trable každej chlapeček díky těm střevům.

kim
autor
14. bře 2008

Gabčo, rourku používám takýýý 😀 Prostě všechny rady, kromě teda nahřívání přežehlenou plínkou, to jediný ne.
Lžičkou jsem mu to dávala, jak zjistí, že je to ten čaj, tak to začne "plyvat".No snad je to je nějaké přechodné období, co ho nechce a zase ho začne pít, zkouším to pořád.

schnek
14. bře 2008

já bych zkusila jinak podávat čajík (lžička,...) nebo tu rourku, nám pomáhala 😉

pessy, každý to nemá takový, O. to trápilo jenom 2 týdny poránu 😉

kim
autor
14. bře 2008

Pessy, jj probiotický kapky jsem koupila ve středu, tudíž dnes budem dávat na večer třetí den, je to moje poslední naděje, že se to zlepší!!!!
Kolik dní myslíš to bude trvat, než se ta střeva osídlí těmi dobrými bakteriemi???Tak 5????
Doufám, že za ty prachy to stát bude, kupovala jsem je dokonce za 620,- 😕
Jinak jak jsem psala, přes den, když je aktivní - pohoda, ale stačí 2 hodky klidu v kočáře a je pohroma, kroutí se, vzteká, no a teď se začal chudák budit už ve 4 ráno a to samé, vezmeme ho do pelechu k nám a cvičíme nožkama a za chvilku je vyprděno a ještě pak chrupe do 7...je mi ho líto, už to máme fakt od narození, klid byl asi jen 14 dní, kdy jsem přešla na Nutri comfort, ale teď znova a ještě bych řekla, že jich má víc, než před tím ☹

schnek
14. bře 2008

a co takovej ten polštářek z třešňových pecek? ten se nahřeje a dá na bříško 😉 mají ho v DM

lendy1
14. bře 2008

no náš D. na prdíky vůbec netrpěl, ale když jsem do něj potřebovala později dostat trochu čaje, tak jediná pomoc bylo, jak píše schnek - lžička-zkus mu tu lžičku dávat buď trochu dozadu na jazyk, aby ho to nutilo to spolknout nebo mu to podávej po straně pusinky, tak by to měl taky spolknout a neplivat. Nebo ještě můžeš zkusit stříkačku 😉 Já bych UM s čajem dohromady nemíchala.

gabca1
14. bře 2008

no my trpěly na prdíky do 4 měsíců fest a to mám holčičku. Babycalm nám pomohl, ale přišla jsem na něj až dost pozdě. Každému, ale zabírá něco jiného. Nám pomohlo třeba i nahřát bříško při koupání a pak nechat chvíli na bříšku. To se pak vyprděla. Ten polštářek jak píše Schnek by mohl zabrat. A neboj určitě to přejde. Chce to vydržet.

pessy1
14. bře 2008

tak ten týden, jasně, pohyb je nejlepší na prdíky.

kim
autor
14. bře 2008

Holky díky moc všem, manželovi se ten čaj do Um taky nezdá...tak mám smůlu no 😀 zkusím tu lžičku dozadu na jazyk.Díky!!!!!

cazadora
14. bře 2008

no názor že na prdy trpí kluci to mě uvádí do šílenství mám holčičku a ta prvních 6týdnů prořvala kvůli prdíkum a nepomáhalo vůbec nic žádný kapky masírování fenykl vše zhoršoval, a u nás v termínu převážně trpěli holčičky 😉

cazadora
14. bře 2008

jinak teda ten čaj s tím mlíčkem to mi taky nepřijde dobrý ☹

schnek
14. bře 2008

a co takový ty mastičky? dělá se Pupík a Flautin (snad 😅 ) od Altermedu? to nám taky docela zabralo na občasný potíže, když už mu byly tak ty 3-4 měsíce?

sisstin
14. bře 2008

my máme prdy neustále od narození..jediný, co jakž takž pomáhá je Lefax..ale jak kdy...už se modlim, kdy to skončí..ale asi nikdy 🤐

schnek
14. bře 2008

siss, a nezloušeli jste Espumisan?

taisha
14. bře 2008

Kim, nevim jakou ma chut ten cajik, jestli je prislazovany, ale pokud ne, tak bych zkusila pridat trochu glukopuru a taky aby mel ok teplotu, mala mi takhle nechtela bastit vodu s homeopatikama, ktera byla vlazna, byt slo o jeden mililitr (i kdyz mozna by zrovna to sladke mohlo i zhorsit prdiky, chce to vyzkouset). Napada me pak jeste homeopat by vam trochu mohl pomoct, existuje spousta variant homeopatik podle toho jake ma mimco presne problemy. Nam hodne pomaha asi cviceni a duuuukladna masaz briska cca 20-30minut pred kazdym krmenim.

sisstin
14. bře 2008

schnek: no uvidíme...ten Lefax docela zabírá...když ho měl ze začátku..tak úplně super..ted jak kdy..ale furt je to únostnější, než předtím 🙂

pirlenka
14. bře 2008

Kim, nám probiotické kapky pomohly, zabírat začaly asi po třech dnech. Jinak nám nezabíralo nic, masáže, cvičení, nahřejvání, prostě nic. Takže když už jsme byli bezradní, pomohla rourka...čaj to jen zhoršoval.
Držím palce, ať ho to brzy přejde, je to fakt peklo 😒 My do toho měli ještě reflux, takže pořád blinkal...

pitrska
14. bře 2008

Ja teda taky nevim caj do mlicka ja ji ho davala po lzickach taky ho pit nechtela kdyz byla hodne malinka a jinak sem nahrivala plinku a nikdo dava na brisko a masiruje jak pise taisha este,ze sme na to tak dlouho netrpeli

kim
autor
14. bře 2008

Holky jj, ale tyhle všechny procedůry jsou až, když prdy jsou, já právě myslela spíš něco preventivního, aby prdy byly málo nebo šly bez problémů ven a pak aby ty následné masáže a rourky nebyly třeba ☹
Leni: díky, doufám, že to po kapkách přejde!!!A Ty je dáváš Štěpovi pořád nebo už ne a je klid???

Taisho: a znáš v Praze nějakýho dobrýho homeopata????

pitrska
14. bře 2008

Aha on je nema no tak to bych to neresila 😉

taisha
14. bře 2008

Kim praveze ne, nikdy jsem s homeopatiky neprisla do styku, az ted kdyz male nic nechci davat zbytecne, zatim jsem ji davala podle rad na internetu a po porade s lekarnici spis, ale musim si nekoho najit, neni dobre to placat jen od oka. Mozna zkusit nejakeho dle bydliste, jeden seznam homeopatu je napr. tu http://www.homeopatie.cz/seznam.htm

denousek
14. bře 2008

kim tak zkus ten caj prisladit hroznovym cukrem to mi taky rikala dr....to mu pak treba bude vic chutnat deti jsou na to sladky no....
my mame chlapecka ale teda zadny boleni ne...jen sem tam ale neda se to s vama srovnavat...se mame fajn co... ,,,vubec vam to nezavidim....

leninn
15. bře 2008

Kim: a jaký používáš fenyklový čajík? Nějaký přímo pro děti? Nebo obyčejný?

kim
autor
16. bře 2008

Ahoj holky
Používala jsem od firmy Čajánek, včera jsem mu dala od Hippu, je slazený glukozou a to pije!!!Tak alespoň tak 😔