Hedelix v 10ti měsících? Máte zkušenost?

janicka006
28. únor 2011

Hezký večer,
chtěla bych se zeptat,zda někomu z vás předepsala mudra na kašel u vašeho dítěte přípravek Hedelix.
Naše slečna má totiž kašel jako blázen,ale po Ambrobene se nám brutálně a několikrát denně poblinkala☹(((
Jedná se mi konkrétně o to,že v příbalovém letáku přípravku Hedelix je uvedeno"přípravek nesmí užívat kojenci a děti mladší 2 let(nebezpečí vzniku křečí hrtanu,které mohou mít za následek vážné dýchací poruchy)....
Dávkování máme 3 x denně 5 kapek....
Nemáte s Hedelixem někdo zkušenost.Bohužel než jsi příbalový leták přečetla,už byla mudra pryč a tak nebyla možnost se jí zeptat...
Moc díky za odpovědi.

macanet
28. únor 2011

Eliáš má necelé 2 měsíce,měl velký kašel a rýmu, zde na MK mi holky poradily Hedelix sirup a i v lékárně mi řekla, že miminka ho můžou. Dávala jsem 1x denně malou lžičku a opravdu nám zabral. Dnes jsme byli na kontrole (váha) a Dr. jsem říkala o kašli a prý jsem udělala dobře. Tak nevidím problém u 10. měsíčního prcka sirup dát 😉
http://www.lekarna.cz/hedelix-sirup-1x100ml-2gm...

katka_21
28. únor 2011

Nám ho doktorka taky předepsala, to bylo malému asi půl roku. Žádný problém s užíváním jsme neměli a pomohl mu. Je to lék na přírodní bázi, pokud budete dodržovat dávkování, neměl by ublížit 😉

lojzina
28. únor 2011

taky sme ho davali,....hedelix je prirodni a ambrobene chemie

dzejn81
28. únor 2011

já jsem malé dávala hedelix poprvé ve 3 měsících a nebyl žádný problém, přesně jak tu holky píšou je to přírodní sirup, vůbec bych se toho nebála, doktorka mi ho doporučila hned když byla naše malá miminko.

weri1
28. únor 2011

dávala jsem malýmu v 6. měs.

madlenka29
28. únor 2011

asi jsi máš koupenej tento HEDELIX S.A.-kapky,tam je to opravdu napsaný,že dětem do 2let se nesmí podávat,ale HEDELIX SIRUP se podávat může 😀 😎 😀

jabber
28. únor 2011

Dávala jsem malýmu ve 2,5 měsících, ale sirup 😉 Takže jestli máš pochybnosti, tak kup ten a můžeš být v klidu 😉

hroudicka
28. únor 2011

S kapkama nemám zkušenost,ale sirup jsme dávali ve třech měsících dvakrát denně 1 ml a kašel byl brzy pryč. 😉

marti73
5. bře 2011

Malé jsme zkusili dát na kašel Hedelix sirup ve 4.měsících, od té doby ho máme stále při ruce i pro nás.🙂 Kojenci do 1.roku smějí 1x denně 2,5ml. Samotný ho nechtěla, to byl hned venku, ale přidávala jsem jí ho při pití čajíku z flašky inj.stříkačkou do koutku úst. To prošlo..😅 Pomohl nám..🙂 Dávku 2,5ml jsem rozdělila na 3x 1/3 během dne.

petruskaaa
8. bře 2011

Já jsem Hedelix sirup naordinovala dcerce sama a v příbalovém letáku psali že je od narození.Moc nám teda nepomáhal,tak jme vyrazili k mudře a ta nám ho taky schválila,jenom se divila,že ho do ní dostanu,prý ho děti moc nechtějí.Jenže nám nepomáhal,tak nám poradila kapky Kaloba -nám zabralisenzačně 🙂

markolax
14. kvě 2012

Ahoj všem, chtěla jsem koupit malé sirup na kašel (Hedelix, Stodal, apod) a byla jsem upozorněna, že spousta těchto přípravků změnila v posledních měsících registrace a hlavně věk.omezení (Hedelix siru je až od 4 let!!)....tak si radši dejte pozor a ptejte se! Posílám moji zkušenost, třeba se vám hodí.
Jediný přírodní přípravek, co mi byl doporučen jako vhodný pro kojence na kašel (malé je 8 měsíců) je Prospan sirup, krom toho, že malé okamžitě zabral jí i chutná!!!!! Navíc je Prospan prý originál (Hedelix je prý východoněmecká kopie 🙂...

kachen
14. kvě 2012

Hedelix sirup jsem kupovala minuly mesic pro 9 mesicni mimino. Nic o tom, ze by mel byt az od 4 let nerikali. 😕
Stejne ji nejak extra nezabral...Ted chrchlu ja, tak to alespon zuzitkujeme.

barevka
14. kvě 2012

Hedelixc jsme užívaly taky nějak dost brzo, ale u nás nezabral. Nakonec jsem po dohodě s lékárníkem koupila Tussin a za dva dny bylo po kašli 😉

palomitacheca
14. kvě 2012

Máme Hedelix sirup a je tu dávkování i pro kojence do 1 roku. @janicka006 nemáš náhodou koupený Hedelix S.A.? Tam je v příbaláku psaný, že ho smí až děti od 2 let.

markolao
28. kvě 2012

Ahoj, kontrolovala jsem si sukl.cz i stránky hedelix.cz (příbalový leták, normálně na webu to nemají!) a tam informace o tom, že sirup (i kapky) jsou až od 4 let je (do 2 let je zakázaný, mezi 2 a 4 pouze pod dohlem lékaře), je tam navíc uvedeno dost vedlejších účinků jako laryngospasmus a nesmí se u astmatiků!)....MUDra mi /pro 8 měsíční holčičku/ doporučila Prospan (taky přírodní lék), zabral po pár podáních, je od 0 a navíc super chutná. Je to prý originál, zatímco Hedelix byl východoněmecká kopie (říkali v lékárně🙂....

andulka444
28. kvě 2012

Ahojky, chtěla bych vás o něco poprosit. Moc by mi pomohlo v rámci mé seminární práce, kdyby jste se koukly na tento dotazník.Zabere to jen 2 minutky.Týká se to krémů proti striím.
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

medvik
28. kvě 2012

Hedelix sirup jsem dávala 4měsíčnímu synovi, 1 x denně 2,5 ml, zabral dobře.

majjina
29. kvě 2013

Ahoj! MARKOLAX má pravdu! Změnili to! Používala jsem Hedelix sirup pro malého syna od několika měsíců. Nejen, že skvěle zabíral, ale byl tenkrát pro kojence i doporučován! Dnes jsem ho po dlouhé době koupila opět - a nestačila jsem se divit!! Najednou je až od dvou let, při lék. dohledu od 2 do 4! 😲 Malému bude v září 5, nikdy s tímto sirupem jako mimi problém neměl, ale DOST mě zaráží ty jejich změny v doporučeních o používání!!! Připadám si, jako by z nás dělali pokusné králíky! Před 4 lety to mimča užívat mohla a ted' je do 2 let nebezpečný???!!!? 😖 Docela mě to nakrklo 😒

lenulkax
11. srp 2015

Maminky prosim o radu. Dnes jsem byla s dcerkou (8m) u dr. s kaslem,napsala mi Hedelix sirup,v lekarne mi rekla ze se davkovani doctu v pribalovem letaku ale je tam jen napsane pouziti do 2 let je kontraindikovano.Tak jak ji to mam davat?Dekuji predem za radu . 🙂

elenkx250
13. led 2016

Hedelix a Prospan jsou srovnatelné přípravky,Prospan je dražší a u malých dětí do 1roku se dávkuje 2x denně,Hedelix pouze 1x. Oba obsahují stejné účinné látky z extraktu listu břečťanu. Prospan dřív nebyl a pediatři měli dobré zkušenosti s Hedelixem.Nyní je Hedelix opět od 0měsíců. Potíže mohou nastat u obou stejně. Je to ovšem stejné jako u jiných léků. Všechny mohou mít vedlejší účinky. To je ale jen malý poměr vůči těm,kterým to pomůže. Vždy musí být popsány vedlejší účinky. Neznamená to ale, že je to každý desátý, dvacátý člověk. To by se přípravek na trh nedostal. Kdyby měli lékaři pochybnosti, nedoporučovali by, mají praxi a vědí dobře co si mohou dovolit. Spousta věci je pouze reklama a boj mezi konkurenčními farmaceutickými firmami. Různě zmanipulované články, studie atd. My jsme používali Hedelix a byli jsme spokojení. Bylo by mi ve finále jedno, který bych koupila. Takže bych možná řešila jen to dávkování, které je pohodlnější u Hedelixu pro prcka do 1 roku věku.