Imunita a vitaminy, dítě 6 let

terezapetrova
25. zář 2017

Ahoj holky, nevěděla jsem kam zařadit a snad nezakladam další diskuzi v radě o tomto. Syn 6ti lety letos predskolak s tim , ze se možná bude resit výjimka druhého odkladu (ale to jen na okraj) ve skolce od zacatku záři už skoro 3 týdny ryma. No nenesou tam ani mini rýmu tak je furt doma, to je zatím záři, on by mel snad brzo do předškolní přípravy nehledě na to, ze za školku platíme šílené peníze, které nám samozrejmne nikdo nevrátí. A ted k otázce moc prosím něco ÚČINNÉHO na imunitu s čím bych mohla okamžitě zacit. Nenapadlo me, ze to budu muset "v takové míře resit" v jeho 6ti letech. Kdyz by šel vubec poprve do školky je to samozrejmne jiná situace. V prvni radě mi jde samozrejmne o to aby byl zdravý, rozvíjel se a mohl nastoupit do školy. Děkuji moc.

arasidka81
25. zář 2017

Ahoj já dávám dětem imunoglukan, ale zabírá až tak po dvou měsících. Jinak vyzkoušela jsem toho dost a nejlepší pro mě je ten imunoglukan.

terezapetrova
autor
25. zář 2017

@arasidka81 tim jsem začínala asi pred 3 lety tak se k němu připadne vrátím, děkuji..

konidana
25. zář 2017

Zkuste klasiku - C - vitamín. V 6 letech jsem dávala přes podzim a zimu klidně půlku 250mg i 3x denně.

berenika39
25. zář 2017

Dávám od podzimu do jara 1000mg C denně , postupně uvolňující.

konidana
25. zář 2017

@berenika39 A jaký je s postupným uvolňováním? Kde se koupí?

barchen
25. zář 2017

@terezapetrova
Otuzovani, spanek u otevreneho okna, denne vitaminy a zinek z potravin, kazdy den pobyt venku i za deste, vetru nebo mrazu,zkousela jste jit touto cestou? Vysledek se dostavi sice ne okamzite ale zato s dlouhodobym ucinkem..

normalnimatka
25. zář 2017

kolostrum;) je to teda pálka, a taky ne všechny na trhu jsou tak dobrý (a cena bohužel není zárukou kvality), ale myslim, že to je poměrně dost dobrá investice. kdyžtak napiš do zpráv, mám tip na značku, co mi přijde nejlepší.

vitamín C - ale v přírodní formě, kterej se opravdu do těla vstřebává a nejen prohučí a vyčůráš ho. takže acerola, šípky, a aby se dobře vstřebával, pomáhaj flavanoidy.

a možná to jej taky věc podvědomá. třeba chce bejt syn radši doma, než tam...?

konidana
25. zář 2017

@berenika39 mám objednáno🙂 Doufám, že odteď budem míň chrchlat než s klasickým celaskonem:D Já ani neuhlídám brát ho 3x denně, ale většinou dám jen ráno, pak už denní chaos 😅

alkuska
25. zář 2017

@normalnimatka Vyčuráš ho vždycky, to je uplně fuk v jaké formě ho podáš, když je ho moc, tělo se ho zbaví.

normalnimatka
25. zář 2017

@alkuska přebytek jo. jde o to, jestli ta forma toho vitamínu je vůbec pro tělo vstřebatelná. většina umělejch není. nebo jen z hodně mála procent.

berenika39
25. zář 2017

@konidana to je přesně ono - pořád na to myslet, pak to dáš, nedáš...nevíš...navíc se doma vyskytujem ráno večer, takže to nosit s sebou...jamieson má dobrý věci.
I ten pocit dělá hodně🙂).

taky jsem si oobjednala, do naší lékárny, bez dopravy, pohoda, na tři měsíce...

konidana
25. zář 2017

jj, přesně tak, díky ti! I když u nás to bude jen na měsíc a něco, no.. .. já + 2děti

alkuska
25. zář 2017

@normalnimatka To jo, ale v tom případě to nevstřebané vykadíš 🙂 jsem rejpal, no...

normalnimatka
25. zář 2017

@alkuska ehm, no, jeeště mi nerozumíš, tak jinak....na co mi je brát 1000 mg céčko, když moje tělo přijme jen třeba 200mg? když nic jinýho je to škoda peněz. a ne, není to o tom, že víc to tělo nepotřebuje a vyčůrá to, ale to tělo si to prostě z toho neumí vzít, v týhle syntetický podobě.

jajda79
25. zář 2017

Tak my letos vyzkoušeli u pětiletého syna sirup Smrkáček Bio od Kitlu a jsme nadšení, opravdu funguje a navíc synovi hrozně chutná.
https://www.kitl.cz/cz/nase-vyrobky/kitl-smrkac...
Jinak taky dáváme betaglukany ve formě bonbonků Jack Hlívák

alkuska
25. zář 2017

@normalnimatka Ale já ti rozumím. Já jsem reagovala na to, jak jsi napsala, že to, co si tělo nevezme, to prohučí a vyčurá se a to není pravda (pže aby se něco dostalo do moči, musí to být nejdřív vstřebané) 🙂 hele to je fuk, já hnidopiším, s tím že je lepší přírodní forma máš samozřejmě pravdu 🙂

terezapetrova
autor
25. zář 2017

@barchen snažíme se jit i touto cestou ano. JInak mame to jiné tim, ze synek ma diagnozu, spatne spi, ji, je hubeny, nic z toho asi neprospiva a není to pak tak "jednoduche" jako u normálních deti.

terezapetrova
autor
25. zář 2017

@normalnimatka dekuji za zpravu, samozrejmne to asi muze byt i podvedomne. To zas samozrejmne nemuzu s urcitosti rict je to/není to. problem je, ze on tu skolku fakt potřebuje. jak jsem psala vyse ma nejakou diagnozu, potřebuje tez odborny dohled atd.

terezapetrova
autor
25. zář 2017

jinak dekuji vsem 🙂

normalnimatka
25. zář 2017

@terezapetrova jasně, tak neříkám, že do školky nemá chodit, ale spíš, že bych třeba pátrala po tý psychický příčině a pokusila se ji vyřešit🙂

kaminemecek
27. říj 2017
Uživatel kaminemecek je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kaminemecek.

loni jsem začala dceři kupovat Marťánky, ne ty klasické, ale IMUNOFORTE 🙂 i když jsem vůči nim byla nejdřív skeptická, líbilo se mi jejich složení - šípky, černý bez, vitamin C. Od té doby nebyla nemocná, až na nějakou rýmu nebo pokašlávání a Natálce navíc hrozně chutnají, protože jsou příjemně sladké..

anehap
27. říj 2017

@jajda79 a davas ho prosim te i preventivne nebo jen pri nachlazeni, ryme atd?😉

jajda79
27. říj 2017

@anehap Koupila jsem ho do zásoby a jak malý začal posmrkávat, tak jsem podávala čajovou lžičku 3x denně, užívá se při rýmě a nachlazení, takže jako prevenci jsem nezkoušela.

katerina896
12. únor 2018
Uživatel katerina896 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od katerina896.

Kamarádka mi poradila podávat každé ráno svým dětem tablety od Moringa caribbean. Produkt přímo z karibiku s bohatým množstvím minerálů, vitamínů a antioxodantov. Odkdy je užívají mé děti, ze školky choroby nenesou téměř vůbec. Jsem maximálně spokojená.

herbinaaa
9. srp 2020

já dávám probiotika laktobacilky a v zimě dětsky vitamin C(s malinovou příchutí)