Ixoderm na klíšťata, máte zkušenost?

levata
6. dub 2014

uvažuji o koupi, máte někdo zkušenost? funguje tak jak píší?

helcenka
7. dub 2014

@levata - tak to mě taky zajímá, pořídila jsem ho loni na doporučení v lékářně a neměli jsme příležitost ho vyzkoušet, protože nikdo žádné klíště neměl, naštěstí.

levata
autor
7. dub 2014

nikdo? mne to příjde jako super věc, ale chci to od někoho slyšet, že to někdy použil .-)

levata
autor
8. dub 2014

?

terkaz
8. dub 2014

no me by to take zajimalo, zrovna vcera jsme dcerce vyndavali takove pidi a dnes asi zkusim koupit ten Ixoderm

sharissia
8. dub 2014

a co to ma robit? ja som sa s tym este nestretla. kym neexistuje nic co by spolahlivo chranilo pred boreliozou alebo ju aspon pomohlo ihned diagnostikovat tak je vsetko len strata penazi. (pisem z vlastnej skusenosti - 4,5 roka liecenia sa z nej)

zuza01
8. dub 2014

Manželův děda - veterinář - mi řekl, že jsou to vyhozené peníze, že stejně funguje i Jodisol za 40 Kč.

trefulka
8. dub 2014

Souhlasím se @zuza01. Jednou jsem ho koupila, funguje skvěle, ale klíště bylo jenom jedno a po čase (do půl roku) ta tubička vyschne. Takže vytažení jednoho klíštěte mě vyšlo na cca 200 Kč. Podle je to super třeba na dětský tábor.

zuza01
8. dub 2014

Jinak mi radil na klíště dezinfekci s jódem, právě Jodisol, Betadin... Já mám doma pořád Jodisol.