Jak často jsou vhodná antibiotika pro mimina? Dají se nahradit?

terrysek
15. bře 2008

Chci se Vás optat jak často mají vaše miminka antibiotika?
Naše už má za 4.měsíc 4. antibiotika a na ruzné věci,na zanět průdušek , na zánět středního ucha atd.Když jedeme na pohotovost ať už kvuli čemu tak vždy nám nějaká napíšou a ani je nezajímá kolikáté za rok už jsme měli.Slyšela jsem že vhodné je mít antiboitika jen 2 x do roka ale to my už jsme tento limit dávno překročili.Bojím se aby se vubec vytvořila nějaká imunita,pže antb.jsou pěkné svinstvo.
Máte někdo obdobnou zkušenost.
Jak proti antb.bojovat u lékaře anebo jak to má to mimčo ustát.?

eliska7
15. bře 2008

ahoj,nepišeš ako je je stare dite,a prečo chodiš na pohotovosti a nie k svojej detskej lekarke, 😕 .Detska lekarka by mala pri opakovanych infektoch v prvom rade spraviť vytera z hrdla a nosa-či tam nie su bacily a konrketne dať liečbu Atb.Pri užívaní antibiotik by malo dieťa brať probiotika,aj dlhodobo.Dalej určite by boli vhodne kr 😉 vne testy či sa nejedna o nejake alergie čo vyvolavaju chorobne stavy-a potom adekvatnu liečbu.Kolko ATB berie dieťa do roka sa neda upresniť že može len dvakrat-ak to stav vyžaduje musi tak často ako treba!

terrysek
autor
15. bře 2008

eli: má 1/2 roku a na pohotovost jedeme když je to akutní třeba ted měla zánět střed.ucha ke svemu doktorovi jezdíme ale ten jen kývne hlavou a řekne že jinak se to lečit nedá než antib. ale přijde mi že 4 x za 4 ,měsíce je prostě moc.a nemuzu s tim nic dělat.

jabber
15. bře 2008

terrysek - změň doktora, u půlročního dítěte mít 4x ATB to mi teda přijde fakt příliš. Zkus najít pediatra, který má přístroj CRP.

terrysek
autor
15. bře 2008

všechny testy měla v pořádku akorát vždy se něco vyrojí bud zanět prudusek anebo zanet stred.ucha a to je ted každy mesic neco a každy mesic na tu konkretni nemoc dostane antb.
a to že dite ma mit max. dvoje antb. do roka mi rekl muj doktor na orl pry pak už se diteti snizuje imunita každyma dalšima antb.

terrysek
autor
15. bře 2008

doktora už jsem jednou zmenila ale prostě tvrdí mi že nemoce je nutné dolečit antb.

terrysek
autor
15. bře 2008

dokonce už jsem i antb. odmítla ale když je nenasadí jeden doktor nasadí je druhej

shela
15. bře 2008

terrysek...davaj na babo pozor..mozno ma dost slabu imunitu.. davaj stale ciapocku, a tiez pozor na kolisanie teploty..

eliska7
15. bře 2008

skutočne zvlaštne,určite by som hladala pomoc u odborneho lekara-Alergolog-Imunolog a povinosťou detskeho lekara je pritakomto malom veku urobiť aj testy na odolnosť-pripadne nasadiť napr.ribomunyl(na zvyšenie odolnosti)Moj syn bral 13 krat do roka ATB,a podla odbornej komisie to neni tak vela 😕 odbylila a hotovo.Bolo to už davno a až po 2 rokoch mu zistili oslabenu imunitu,alergie na všetko možne a dodnes berie lieky ,ale už nie ATB,skus vyhladať pomoc tymto smerom-IMUNOLOG a ver že najdete riešenie a by nebral tolko ATB,Teraz mam dcerku ktorej od 3 mes nasadili liečbu na imunitu a alergiu a tym sa vyhlo zbytočnemu podavaniu ATB.

eliska7
15. bře 2008

kojiš,alebo kojila si?nechodi k vam niekto chory?aj obyč.chripka u oslabenych deti vela urobi.Po liečbe ATB sa organizmus ešte tyžden dava do kopy-čiže je oslabeny a stači ak dojde do styku bud s alergenom,alebo nejakym virusom a všetko začne odznova.Určite nieje normalne aby pol roč.babo bolo stale chore,moc by som ti chcela pomocť ale si daleko,tu by som ti vybavila super ale.-imunog,no ale budeš musieť u vas,popytaj sa znamych a po "znamosti si to vybav-neolutuješ,ono vysledky zdravia sa dostavia až po adekvatnej liečbe,samo že to nebude zo dna na den

martinaema
15. bře 2008

terrysek, ja by som na tvojom mieste trvala na tom, aby výtery spravil lekár aj vám rodičom, príp. ked máš staršie dieťa, tak aj jemu - možno je niekto z vás bacilonosič a nemusí mať žiadne problémy. Len to je potom začarovaný kruh, ked sa neprelieči aj pôvodca ochorenia. ☹

junovka
15. bře 2008

terrysek, podla mna vsetko toto, co ste prezivali a vas na vsetko liecia ATB, tak su to priznaky alergie.Presne aj my sme toto vsetko zazivali pri Timeike a to 3 rokoch, pokial sme sa konecne nedostali na alergo ☹ ☹
Takze, nevahaj a pytaj sa na alergo.Inak, mate v rodine alergika,Mam synovca, co cez zapal uska, priedusiek a pluc skoncil v nemocke, kde mu diagnostikovali alergiu.

eliska7
16. bře 2008

veru aj martinaema aj junovka uplne sihlasim,musiš sa ty sama pytať lebo tito lekari stoja za-...až ked je neskoro konaju 😒

zuz11
16. bře 2008
jaduska
16. bře 2008

Zápal priedušiek a zápal stredného ucha určite treba antibiotikami liečiť. Ale nejaké bežné prehladenie - na to by mali stačiť aj homeopatiká. Ono už to je divné, že tak malé bábo bolo toľkokrát choré, tiež by som hľadala nejakého imunológa.

niega
17. bře 2008

Jen odpovídám na úvodní otázku - dají se antibiotika něčím nahradit? Nedají!!! Rozhodně si nenech od nějakých zasloužilých maminek nakukat, že antibiotika jsou na nic a že lepší místo nich dávat homeopatika (píšu "místo nich" - to jen, pokud by mě někdo chtěl chytat za slovo)!

susik77
17. bře 2008

suhlasim s niegou=antibiotika sa nedaju nahradit s homeopatikami. aj mne pripada divnem, ze tak male miminko a tak casto chore...nasa mala max. rymu a trochu kasel=uz s tym ani k dr. nechodim...asi by som to riesila cez imunologiu.
ale mozes ist a´j k lekarke, kt. robi homeopatiu, aby mu urobila profil a dala homeopatika. daju sa kludne pouzivat sucasne s klasickymi liekmi.

alami
17. bře 2008

terrysek - určite vyhľadaj imunológa. Syn bol veľmi často chorý, teraz chodíme na imuno - zistili mu veľmi slabú imunitu - má odtiaľ liečbu a antibiotiká nám už netreba 😉 ( a aj tá imunita sa mu po ich liečbe poriadne vylepšila)