Jak dlouho je riziko zvracení po Nurofen sirupu?

mamba79
17. lis 2013

Holky, potřebuju poradit. Dcera (16 měsíců) už několik dní nespí, rostou jí trojky. Vždycky jsem jí dala paralen čípek, ten slabší pro miminka, už ho nechce, bolí jí to, bojím se, že jí poraním. Dneska jsem jí teda dala na noc nurofen, má mít na dávku 2,5 ml, dala jsem jí necelé 2ml. Asi 20 minut po tom jsme šly spinkat, vypila mlíčko a ublinkla si, tak do dlaně. bylo vidět, že se jí ulevilo. Je to v nežádoucích učíncích, už jí ho dávat nebudu, ale jak dlouho je riziko, že se ještě pozvrací? Hodina, dvě, tři, celou noc? Máme totiž za sebou hodně ošklivé blicí období, to byla ještě miminko, tchýně to přinesla ze školky, tak jsem trochu vynervovaná. Zvracela ze spaní, naprosto šílený...Díky za rady a zkušenosti.

nonnni
17. lis 2013

@mamba79 moje dite je alergicke na Nurofen, respektive obe jsou, pricemz jedna po nem zvraci a druhe tece z nosu krev.

Kazdopadne, jako miminko ho snasela, vyjevilo se to kolem ctvrteho roku, ale vyzvracela se a bylo dobre. Uz se zvraceni neopakovalo. Ale nepozvracela se okamzite. Tedy ne za 20 minut, ale teba za hodinu, dve. Ale ceslu dobu si stezovala na nevolnost.

Jestli se ji ulevilo a vypada spokojena, tak bych se nebala, ze to na ni muze prijit i behem noci/spanku.

mamba79
autor
17. lis 2013

@nonnni Díky za odpověď. No ona mi usla,byly jsme vykoupané a připravené na spánek. Teď je to asi 2 hodiny, co ho dostala. Takže asi je spokojená, spí a nic se neděje. Tak předpokládám, že bude všechno dobrý. Ona když usńe a nic jí nebolí tak spí až do rána🙂