Jak dostat do dítěte léky, které nechce?

kachne23
28. zář 2008

ahoj,
potřebuju radu, jak dostat do dítěte léky, který nechce. Malej je při jídle zlatej, takže nemám nejmenší zkušenost s odmítánim, sní, na co příde, proto vůbec nechápu, že ty léky neudělaj tak, aby dětem chutnali, anebo má prostě nějakej zvláštní radar (např. pasu na zuby ale baští..😉).
Dostali jsme atb - penicilin sirup a taky sirup proti kašli hedelix, pokaždý, když to má dostat, tak je to boj , ve dvou lidech, ho držíme a nalejem to do něj, u čehož kucká a křičí. Rozmíchat v něčem a dát na lžičce nebo v lahvi s dudlíkem, to se oblafnout nenechá.
Zajímalo by mě, jestli nemáte nějakej trik, nebo poradit sirup na kašel, kterej vašim dětem chutnal, díky moc

fifinek
28. zář 2008

Ahoj, mám stejný problém, malý má teď velkou rýmu a dostali jsme sirup Hedelix a taky nevím jak to do něho dostat. Dávala jsem mu to zředěné mlíkem na lžičce,ale to mi vyplivoval a když jsem mu na ni odstříkala jen mlíko tak když viděl jak se s tou lžičkou k němu blížím tak už se šklebil a i když tam bylo jen mlíko, tak to vyplivnul🙂Zkoušela jsem mu to dát i stříkačkou,ale neuspěla jsem.

tlapicka
28. zář 2008

mam grif doktorsky, ktery funguje i nasi svalnatou chobotnici!

dite zakleknout (aby i ruce byly pod kolenama) jednou rukou chytit pusu v pantu palcem a prostrednickem, ono se to zasprajcne, takze ji nezavrou a pak uz hrave bez poblemu do nich nalejete, co je treba z davkovaci strikacky... taky jsme meli co delat ve dvou lidech, ale svagrova pediatricka nas zachranila.... Mala mela anginu, takze pavidelne atb. a panadol...
kucka to jo, ale polyka, musi, jinak by se dusilo. nejde to vyprskat, bo ma lehce zaklonenou hlavu tim zaklinenim pusiny.

kachne23
autor
29. zář 2008

díky tlapicko, takhle nám to poradila přítelova máma a musim uznat, že to docela funguje. jen nevim, jak to zvládnu neska v poledne sama. A to má ještě jednu ruku v sádře, takže se může bránit jen jednou,chudáček. Sem moc měkká matka 🙂

Ještě by mězajímalo, jestli nemáte někdo zkušenost s nějakym chtnějším sirupem (i dyž je mi jasný, že je to asi individuální)..

radka.m.
29. zář 2008

AHOJDA,SOUHLASÍM s tlapičkou,zdá se to být drastické,ale je to účinné,akorát lepší než stříkačka je takový dávkovač na léky,vypadá to jako stříkačka,ale nemá to ostrý konec a prodávají to v nurofenu sirupu.

nensy
29. zář 2008

jo tak ten je fakt dobrej včera jsem ho koupila a malá to krásně spolkla 🙂

frog
29. zář 2008

Já jsem zatím malé dávala jen samé kapičky a ze sirupu jen nurofen a spiropent a vždycky to normálně vzala ze lžičky a nebo z té stříkajdy u nurofenu.Ale pokud to fakt nejde,tak jedině to co dělá tlapička,i když je to brutální 🙂

petule.h
29. zář 2008

já dávám sirupy jedině v trubičce od sirupu, jinak ho do něj taky nenarvu..jinak nám nejvíc chutná nurofen, panadol je těžkej i z trubičky. holt musím trochu použít násilí, jinak to nejde...to je jako s odsáváním...to je taky boj

tlapicka
29. zář 2008

taky pouzivam davkovaci strikacky od tech leku, co tam jsou prilozeny... 🙂 a drasticky to ani neni. prijde mi horsi, kdyz se rve se dvema lidma a porad vyhrava, desne dlouho to trva... se zakleknutim je to raz dva 🙂

bajnokova
30. zář 2008

Ahojte tak taky mame stejný problém do malé dostat léky tak to zkusím podle rady tlapičky 🙂

andilek
30. zář 2008

já taky zaklekávám včetně rukou, Ondra teda začne vyvádět a jak řve, tak není problém mu tam dávkovačem z Panadolu cokoli šoupnout 😅
to samé praktikuju i při odsávání rýmy 😉

mikca
30. zář 2008

vyborné jsou stříkačky postupne to stříktat do pusinky zastrčit koutkem pusiny hodně dozadu a stříknout..nebo trocha násili..zalehnoutnašpulit pusua nacpat lžičku do pusy..když jsou nějaké ošklivé tak rozmočit ve štávě z vodou..je to boj ale nedá se nic dělat 🙂

marcelinda18
3. bře 2014

@tlapicka úžasný zachránila jste nás 🙂