Jak dostat do dvouapůlleté slečny antibiotika - sirup?

hanula11
25. bře 2012

Bereme je poprvé a je to boj. Nebyla vlastně ještě nemocná, zatím docela vyhrávám, ale stojí mě to dost úsilí. Včera odpo dávku úspěšně hned vyblinkala, večer a nad ránem to bylo skoro, ale stihla se uklidnit tak, že nakonec nešlo všechno ven. Je jí už líp, ale ráda uvítám vaše rady 😉 🙂 , nechci ji moc terorizovat, ale bez násilí bych do ní nedostala skoro nic 😝 , DÍKY 😵

mamkamarketa
25. bře 2012

zkus ji za to neco slibit. bonbon,pohadku 😉

klarka1
25. bře 2012

teď nedávno jsem to řešila, Ondra nestoná a v lázních dostal antibiotika a dostat do něj ten hnus byl teda pěknej záhul. Ze začátku jsem si ho musela posadit na klín, ruce mu podržet a i trochu násilím mu to stříknout do krku a rychle zapít. Sirup na kašel taky nechtěl, ale po několika dnech se už naučil, že je to na kašílek a že mu to pomůže a sám si přišel otevřel pusu spolknul, zapil a sám se pochválil, chce to hlavně čas 😉

hancazivocich
25. bře 2012

U nás je to násilím na poblinkání, tak buď někdo z příbuzných dělá, že má kašel nebo horečku a chce jí to spapat.. Nebo nějaká postavička z televiza - třeba ŠMoula Silák chce, tak to malá zblajzne.. Ale je to boj a pořád něco vymýšlet, slibovat, měnit....

mmmiska83
25. bře 2012

já vždycky ten sirup natáhla do stříkačky z nurofenu a dala to malému,at si to dá sám a fungovalo to ...občas sice po 15 ti minutovém přemlouvání,ale nakonec to šlo 🙂

hpaja
25. bře 2012

Syn bohužel dost trpí na angíny, takže má atb celkem často a buď zabírá nějaká odměna nebo to, že dostane stříkačku a sám si to do pusy stříkne 🙂 když na něj jdeme jenom trošku zhurta, blokne se a pak je nadlidský výkon do něj něco dostat. Případně to pak vyzvrací, když sirup do něj dostaneme násilím.

pajapoj
25. bře 2012

U nás to bylo lepší v noci, to byl takovej rozespalej tak jsem mu říkala jaká je to mňamina a mňam mňam mňam a pak to vzal na milost i přes den, ale ze začátku to byl boj, taky jsem mu jednou rukou držela ruce a snažila se aby otevřel pusu, nohou jsem mu držela nohy a pak mi to stejně vyzvracel 😒 😀 Ale ta noc pomohla a hlavně že jsem mu říkala že je to hrozně dobrý a slaďoučký a že musí sirupek aby byl zdravounkej
no a sirupy Nurofen a Paralen to letělo do koše hned, to nevzal na milost nikdy 😠
Příště když by byl zase nemocnej tak snad řeknu doktorce o něco co není sirup

anatanka
26. bře 2012

U nas taky sirupy nemuzeme vubec, Miri celkove nepije sladky, jen vodu , tak to ani neslo osulit tim, ze bych to primichala do dzusu. Rikam si vzdy zasadne o prasky, ty do ni nejak nasilim nacpu, sirup byl vzdycky vsude na oblekach, na zemi, ve vlasech, jenom v puse ne. Boze, to jsou vzdycky nervy, jen co o tom pisu, tak mam husinu...
Takze ja bohuzel zadny trik na tohle nemam, u nas zabira jen hruba sila...

pehaka
26. bře 2012

tak my teď naposledy taky bojovali, dávála jsem mu tu stříkačku měl 4ml asi na 3 krát vždycky to zapil oblíbenou limonádou..a bylo, sice natahoval ,ale nechal si to v sobě...🙂 po týdnu,jsme to dotáhli tak daleko že antibiotika byli za odměnu jaký jsme u toho dělali divadlo.....😀DD měl je podruhý trpí na prudušky a laryngitýdu...:-/

veruska007
26. bře 2012

U nás pomohlo dát je do panáku od Ferneta a říct, že to je to samý, co pije tatínek 😀 . Malej to měl v sobě, co bys řekla švec a chtěl ještě 😎 . Kapky kápnu do vody a dám taky do panáka od Fernetu. A ještě moudře říkám, že jo, že ten fernet je takový hořký

jajina.c
26. bře 2012

U nás taky zabírá ta odměrka z nurofenu nebo stříkačka, ale když jsme byli v nemocnici, tak nelítostně - musela jsem si na něj " kleknout", aby mě neodkopl nohama, ručičky jsem mu přidržovalka kolenama u tělíčka a trochu zaklonit hlavu, jednou rukou mu zmáčknout pusinku na "kapra" a druhou rukou mu to tam stříknout a držet hlavičku a pusinu, dokud to nepolkne, pak hnedka zapít. Pokud to vyzvracel do půl hodiny, tak se dávaly znova, pokud po půlhodině, tak mu je znova nedávali. Je to drastický způsob, ale jinak to nešlo a poradily mi to sestřičky v nemocnici, měl ošklivý zánět průdušek, tak jsme to do něj musely dostat. Dneska se dá trochu obalamutit, většinou mlskou nebo, že bude moci dělat něco, co jinak nemůže. Chudinky dětičky, nechápu, že nedělají nějaký ATB s nějakou normální příchutí ☹ . Ať je malé brzy lépe.

slundo
5. dub 2012

Tak co si pamatuju na svoje dětství, různé sirupy jsem nesnášela a chudák mamka si se mnou užila. Stačilo cítit tu vůni a už se mi obracel žaludek. Myslím, že zabíraly sliby jak už tu někdo psal- pohádka apod.Když jsem byla starší, zapíjela jsem to sladkým nápojem, aby to přetlouklo tu chuť. Ale i tak to byl boj. Ne že bych se vztekala, ale dobu jsem seděla a koukala na tu lžičku sirupu...no zůstalo mi to dodnes 🙂 Taky může zabrat něco jako když nebude ty kapičky papat, nebude zdravá a nebude moc dělat ... něco co má ráda . Ale každý dítko je jiný, některý se ošidit nedaj a musí přijít hrubá síla

weri1
5. dub 2012

já dávám tak, že dám stříkačku až dozadu k zoubkům...tam kde jsou jako stoličky a stříknu, pak zase trochu a tak dále, ale on to teda nemá rád, ale ani to nevyblinká

beruskaveruska
5. dub 2012

naše Kája miluje meducínku 😀 vidí v lednici hedelix a už volá džusík ňam ňam - my problém teda nemáme je v tomhle fakt super i paní dr. se divila 😀 a třeba kapky ditustat ty miluje - dávám vše na lžíci - tou odměrkou zjistím kolik toho je a pak jí dám lžíci do ruky a ona si jí sama drží a pak to spapá - tak držím palce
ant ted měla podruhý a mlaskala 😀 - akorát řve při kapání do očí,ale jen ze začátku pak si o ně i sama řekla - já to připisuju i tomu, že jelikož mám já zdr. problémy tak mě vidí jíst léky, kapky, píchat si inzulín a prostě jí to přijde normální , ale zkus slibovat - jo a co zkusit léčit oblíbenou hračku?? Když uvidí, že se léčí panenka ...

rozarka65
6. dub 2012

taky jsem to řešila,když A. dostala antibiotika,když měla zánět středního ucha...popravdě se jí ani nedivím,byl pěkně...☹ Za každou lžíci sirupu dostala kostičku čokolády...🙂