Jak podat skoro 2 letému prckovi ATB v tabletách?

adelinka3
25. črc 2010

Asi si řeknete, že co mám za problém, ale dnes nám dr.nasadila atb v tabletách(duomox250). Máme je rozpouštět ve vodě, v cca 15ml a potom co 8hodin podávat. Přes den to ještě ujde, to malou přesvědčím, ale v noci-horor. Vychází nám to asi na 3 polévkové lžíce a jak je rozespalá tak už u druhé protestuje a dokonce nám dnes i část vyvrátila, jak ji z toho natáhlo. Jsou to naše 3.atb během 3/4 roku, ale dosud jsme měli vždycky sirup Ospen a ten byl celkem v pohodě. Fakt nevím jak to takhle vydržíme týden a kolik tablet se nám povede do malé vůbec dostat. Vůbec jsem netušila, že tak malým dětem dávají atb. v tabletách. Poradí některá z maminek, která má s tak malým prckem a atb v tuhé podobě zkušenost? Moc děkuji za cokoliv.

terezt
26. črc 2010

Jde to rozdrtit? Potom bych to namocila do caje nebo stavy a dala mu to po lzickach...

ivika18
26. črc 2010

@adelinka3 - já bych naopak zkusila dát tabletku vcelku, pokud se to může, když píšeš, že máte rozpouštět. My jsme nedávno tak malému dávali prášky a i v noci v pohodě, řekla jsem mu, ať to rychle spolkne a pořádně zapije, když náhodou nechtěl, tak jsem mu řekla, že musí, aby byl zdravý a nemusel k paní doktorce a fungovalo to. No ale záleží, jak je ta tabletka velká, že. A taky zkontrolovat, že je fakt spolknutá 😉 .

draga
28. črc 2010

@adelinka3 nemám zkušenost s atb ale mám dítě co po sirupu vždycky blinkal, takže jsme přešli, pokud je třeba, k podávání tabletek, které vždycky spolkne a je klid...pokud by to šlo nerozpouštět (protože pak nechápu kde je problém, když píšeš, že jste neměli problém se sirupem...rozpuštěná tabletka přece je jako sirup???) asi bych to dělala jak píše ivka ...a moc držím palečky ať jste brzo fit 🙂

adelinka3
autor
29. črc 2010

@draga Ahoj, problém není v polykání rozpuštěné tabletky, ale v tom množství, ve kterém se tabletka musí rozpouštět. Lékárnice mě důrazně upozornila, že tabletku musím rozpustit v adekvátním množství tekutiny, tak jak je to napsáno v příbalovém letáku a to nám právě vycházelo cca na 3 polévkové lžíce 😝 Asi většina z nás víte jak atb čpí chemiíí a chuť taky nic moc, malá byla schopná pozřít v pohodě pouze 1.lžíci, zbytek už ji natahoval a v noci, když byla rozespalá, to už byl celkem výkon, to do ní všechno dostat-z hrnečku sice už trochu pijeme, ale bryndáme, a to dost, takže tudy cesta nevedla. Nakonec jsem se doslova vyprdla na příbalový leták, tabletu rozpouštím v jablečném džusu od Hami a jen v množství, které se vleze na polévkovou lžící. Včera jsme byly u naší dětské dr.(atb jsme dostali na pohotovosti), a ta nám upravila dávkování po 12ti hodinách a taky kroutila hlavou, proč tak malýmu dítěti dali tbl místo nějakého sirupu...