Jak podávat diazepam miminku? Rozdrtit do mlíčka?

raculka
21. led 2007

Máme horečky a tak na noc máme dát miminku diazepam.DR na pohotovosti mu strčila něco do zadečku(paralen čípek a asi i ten diazepam),ale předepsala nám obyčejné tabletky diazepam.Jinak my pořád kojíme.Tak nevím,můžu to rozdrtit do mlíčka nebo dát se sirupem na horečku? Máte někdo zkušenosti? díky.

veruska007
22. říj 2010

Maminky, ktere pisou, ze by diazepam nikdy nedaly, nevedi, o cem mluvi. Vim to, taky jsem tak driv myslela.

Ze skoly jsem toho vedela dost o diazepamu, abych ho svemu diteti nikdy nepodala.

Honzik mel horecky vcelku bezne, stacilo ockovani, rust zoubku nebo male nachlazeni, a hned mel 39. Ale dostal Nurofen a do pul hodiny bylo po problemu. Vzdycky jsem si rikala, jak to dela, ja mela chripku tyden a on mel jednou teplotu... proste byl nemocny pul hodiny a smitec.

V lete mel taky teplotu, jen 38, z niceho nic. Snad unava ci zacinajici slaba viroza. Ale upadl do febrilnich kreci. Nedychal. Zpocatku jsme nevedeli, jestli bude zit. Pak jsme tydny zili v nejistote, zda nema poskozeny mozek. Nevedeli jsme, jestli bude jako driv. Z obrovskeho stresu par dni pote, co Honzik upadl do bezvedomi, se predcasne narodil Honzikuv bratricek Jakoubek, zdravy chlapecek, bohuzel prilis brzy.

Pri kazde teplote nad 37,5 musime Honzikovi davat Diazepam. Sebemensi nachlazeni nas stresuje a vycerpava... ale diky diazepamu uz nikdy nemel krece.

Nikdy bych neriskovala, ze nase milovane dite muze umrit v krecich kvuli predsudkum proti diazepamu. Pomaha, nema zavazne vedlejsi ucinky, dava-li se parkrat do roka kvuli horecce, nezpusobuje zavislost... mam-li si vybrat mezi zivotem a smrti, volim zivot. Nechapu matku, ktera by volila jinak.

kamisek2000
13. dub 2011

Ahoj, mame 38,5 horecky a neklesa ani po paralenu, dala jsem 1/4 diazepamu.. Ale nevim zda na celou horecku se dava jen ten kousek, neboi zitra kdyz teploty budou jestli mam dat dalsi. Diky

sillerka
13. dub 2011

Ahoj, mi doktorka řekla 2x denně 1/4 - tzn. za 12 hodin můžeš dát další, pokud to neklesne. Pokud budou horečky déle jak 3 dny určitě zajdi k doktorovi.

ondramartin
18. srp 2013

ahoj holky stane se něco malí mi snědl celý prášek a je celý mimo jak ožralí 😢

suzanna123
18. srp 2013

@ondramartin to nevím, jestli se něco stane, ale kdyby to sezoblo moje dítě, tak bych se určitě sháněla po doktorovi..

ondramartin
18. srp 2013

já volala už na pohotovost nic se nestane jen bude malatný ale budu dnes sním spat jsem blbec no nechala jsem prášky dole už jsem je dala s dosahu pryč 😉