Jak používat Vincentku na rýmu u 2 měsíčního dítěte?

marda
4. říj 2010

Prosím o radu...mudr.nám na rýmu téměř 2-měsíční holčičky doporučila Vincentku,ale já nevím zda jí mohu stříknout normalně do nosu a nebo jen vytírat a jak často.......Děkuji

fajn
4. říj 2010

můžeš to i to vůbec ničemu to nevadí.

jesterka01
4. říj 2010

Taky si myslím že to nijak neublíží, já i manžel jí také používáme při rýmě a opravdu to asi nejvíc pomáhá při rýmě. My dokonce ani nekupujeme přímo vincentku sprej do nosu, ale koupíme celou lahev a přelijem si vždycky trochu do spreje od nosních kapek, je to levnější než přímo ty kapky do nosu 🙂 takže bych se toho vůbec nebála

mpavlinka
4. říj 2010

Já jsem teď svojí holčičce dávala sprejík a je to fajnová věc na rýmu. Doporučuju.

skajana
4. říj 2010

Já bych jenom vytírala - není to sprej určený speciálně pro děti (tj. nemá menší natlakování), je riziko, že by se mohlo začít dusit.

kaleilah
4. říj 2010

vincentka je super, taky jí mám ráda, jen teda je pravda že stříkne šílenej proud a i mě to kolikrát bolí, takže vytírání štětičkou by bylo asi lepší

dadous
4. říj 2010

a dalo by se kapatkem kapnout? pže niki ma furt takovou suchou rymu, jakoby ucpanej nos, ale nic moc nevytahnem, tak kapem ten libenar ale ten mi příjde že moc nepomaha, tak mě taky napadla ta vincentka?!

mikulcena
4. říj 2010

Jsme taky používali vincentku,ale manželův alergolog mu ji vysloveně zakázel. Vysušuje sliznici a její minerály nejsou prý vůbec vhodný do nosu, jsem měli po vincentce nos samý strup... u tak malýho miminka je lepší libenar..snad to píši správně. Por dospěláky nám doporučil mar plus..je tam léčivá složka zklidńující sliznici 😉

lamarika
4. říj 2010

dadous: doktorka mi říkala, že libenar je jen na zvlhčení slznice a jako prevence před rýmkou. Na samotnou rýmu ale nezabírá. Klidně začni kapat kapátkem vincentku 😉

mamasara
23. črc 2015

A co zkusit mořskou vodu? Nám vyhovuje třeba Quixx baby (může se od narození) a jsou to kapičky.
Zvlhčí, pročistí nos a lépe se odsává.
Ta vincentka přeci jen má nějaké bublinky a ty štípou :(

kikimaruska
23. črc 2015

Používali jsme od narození. V prodeji jsou dvě verze sprejů- se žlutým víčkem pro novorozence od 0+ verze junior a s modrým víčkem pro dospělé a starší děti. Víčko má mnohem menší dírečku, téměř neznatelnou a sprej tu vodu tak roztříští, že nějaké bublinky opravdu nejsou v nosánku znát (narozdíl pokud ji piješ).. Používáme i jako prevenci zvlhčení sliznic. Jinak doporučuji koupit 1 tuto lahvičku (stojí 75-100 Kč) a až doděláš, koupit celou lahev za cca.22 kč a dolévat, vyjde to mnohem levněji 😉 ...a my používáme i do inhalátoru.