Jak propašovat léky do jídla? Co je nejvhodnější?

martinapro
6. led 2011

Zdravím všechny maminky, můžete mi některá poradit: dostali jsme od doktorky prášky, které mám dávat do jídla našemu téměř 8měsíčnímu Adámkovi. Ale bohužel to jídlo do něj nemůžu dostat, léky jsou moc hořké. Nemáte některá nějakou zaručenou fintu jak propašovat dítěti léky do jídla? Malý toho ještě moc nejí, protože jsem ho kojila až do ukončeného 6 měsíce. Zatím dávám masozeleninové polévky - namixované a nebo přesnídávky. Teď s těma teplotkama mi malý ani nic moc nechce sníst. Už jsem z něho trošku na nervy, protože ty léky mu mají pomoct i od teploty, jsou prý protizánětlivé. Poraďte mi prosím.

kacamura
6. led 2011

ahoj... tak já bych se asi zkusila zeptat doktorky, ale jinak si myslím, že se nic nestane když mu to dáš do jídla a zkusíš to osladit (pokud teda to teda nebude mít vliv na účinek léku)... vím, že cukr není nejvhodnější, vzala bych nějaké hodně sladké jídlo které má rád a zkusila bych ještě osladit, ale nevím já do roka cukr nedávala vůbec (teda krom toho, že v něčem prostě je), ale znám maminky co třeba sladili čaj... myslím si, že mu cukr nijak po dobu nemoci neuškodí..

martinapro
autor
6. led 2011

@kacamura ahojky... už jsem mu ten prášek dala do sladké přesnídávky a plival mi to, tak jsem to podruhé osladila medem, ale stejně mi to prokoukl. Zase mi to plival, řval u toho jako by ho na nože brali, málem se i začal dusit.
Doktorka říkala ať to dám do sladkého jídla a nebo do banánu. Zítra zkusím ten banán, ale jestli ani to nezabere tak už nevím. Přesto děkuji za odpověď. 🙂

berenika39
6. led 2011

co to je za lék?

myskin
6. led 2011

A co to zkusit rozmíchat na lžičce s trochou vody a glukopurem? A co vám to dala za léky? My jsme měli vždycky čípky nebo nějaký sirup a ty bývají vcelku poživatelné.

myskin
6. led 2011

Ještě mě napadlo, když je zvyklý na kojení co mu to zamíchat do nějaké mléčné kaše? Třeba Hero (sunarka) banánová je tak sladká a navoněná banánem 😝 , že by to snad v ní neměl poznat.

cherub
6. led 2011

my jsme prášky starší dceři rozpouštěli vždy v panáku kofoly, ale to už tedy měla přes rok a půl, to by pro tvého prcka nebylo vhodné ani náhodou, nehledě na to, že by to asi ani neuměl vypít 😅 (to jen rada do budoucna)...

mladší dáváme hořké i sladké léky do jogurtu a většinou nebyl problém 😉

je mi ale divný, že takovému prckovi předepsala dr. prášky 🙄 🙄 🙄 🙄

ivarei
6. led 2011

My dáváme na lžičce helicid (pliveme), ale třeba antibiotika jsme podávali ve spánku flaškou, dvakrát zasáli a bylo hotovo 🙂

lura
6. led 2011

Já nedávno začala synovi dávat pilulky na zoubky, ale jsou malinké a hořké asi nebudou... Doktorka mi říkala, že mu to mám dát do pusinky a ať si to cucá, nebo klidně i kouše - z toho jsem byla celkem překvapená. Asi 3 dny nebyl problém, ale potom začal lumpačit a plival je. Tak mu teď dávám pilulku večer, když baštíme mléčnou kaši. Dám jí do kaše, co mám nabranou na lžičce a šup do pusinky a zatím v poho. Spolkne to celé a asi o tom ani neví. Takže bych asi volila něco, co se nebude snažit kousat - nějakou kaši, nebo mixlý / naškrábaný banán. Držím palečky 😉.

martinapro
autor
6. led 2011

Děvčata jste všechny moc hodné a děkuji za odpovědi.
Lék se jmenuje Prednison a léčí zánětlivé onemocnění. Malý už totiž měl antibiotika, ale ty nám nezabraly protože je to virová infekce. Z krve doktorka zjistila zánět tak nám předepsala tyto tabletky. Je to malý hořký prášek, který mám rozdrtit do jídla. Přesnídávka ale pěkně zhořkla i po oslazení medem ☹

eviczka10
6. led 2011

@martinapro Ahoj, měla jsem podobný problém. Malá brala Furantoin, taky to bylo strašně hořký a v té době měla teprve 2 měsíce. S mlíkem nebo čajem jsem to do ní nedostala a nic jiného v té době ani nemohla jíst a pít. Takže jsem jí to dávala na lžičce se Sabsimplexem a aspoň takhle jsem to do ní dostala.

kjajule
6. led 2011

Nechci znít nějak krutě nebo tak ,ale náš malej nechce strčit do pusy ani sirup nurofenu, panadolu, hedelix na kašel...jakékoliv tabletky apod... 😒
Takže u nás to nešlo jiným způsobem než násilím že jsem mu chytla ručičky otevřela pusinku a šoupla hodně dozadu skoro do krku... 😢 Takto tabletky a sirup skrz stříkačku taky násilím do pusy...Naštestí se mi tedy nikdy nezauckal což se divím...A pak sem rychle podala čaj aby to zapil...
U nás nezabralo vubec nic zmerčil léky ve všem a plival, dávkovač od nurofenu si nenechá dát ani do ust... ☹ A to už odmalinka... ☹
Zaplat buh poslední dobou už aspon sní tabletku probiotik, ale vetšinou překecávám tak půl hodiny a musim mu to stejně zamíchat do kaše...ale jedine aby to videl jakmile ji zmerčí když u toho nebyl jíst to nebude...jak přijde na to že sem to tam dala mi hlava nebere... ☹

martinapro
autor
7. led 2011

@eviczka10 do Sabu, to mě nenapadlo, zkusím a dám vědět jak to dopadlo. Kolem druhé hodiny mám dát další půlku prášku, tak snad to zabere. Díky

martinapro
autor
7. led 2011

@kjajule a jaký čajík si dávala? My jsme kupili ten na prdíky a vůbec to nechtěl pít, teď máme jablečný a taky to nechce. Tak buď vybírám špatné čaje, nebo to prostě nechce protože to není mléko 🙂

radka.m.
7. led 2011

martinapro-prednison se MUSÍ brát v přesných dávkách,takže pokud nemáš 100% jistotu,že to malý sní všechno,tak to určitě do jídla nedávej!rozdrt ten prášek na lžíci,rozmíchej ho s něčím sladkým a musíš ho do malýho dostat,jinak s tím,že je hořký,neuděláš nic,i kdyby jsi ho dala do celé sklenice medu,takže asi tak,jak píše kjajule,někdy to prostě jinak nejde a zrovna u prednisonu záleží na každém gramu

radka.m.
7. led 2011

jinak raději bych to konzultovala s mudr ještě jednou,jestli není vyhnutí brát prednison,protože to jsou silné kortikoidy a dovedou nadělat pořádnou paseku,bacha na to a tvůj prcek je ještě hodně malý na kortikoidy ☹

kjajule
7. led 2011

@martinapro Mě pil malej feniklovej a nebo čistou vodu uplně v poho, tak pokud ti nechce obyč čaj tak zkuste nějakej graulovanej aspon na to zapíjení prášků, jsou sice neskutečně sladký , ale třeba by to pil a zapil aspon ty prášky...

martinapro
autor
7. led 2011

@radka.m. Doktorka už asi neměla vyhnutí. S Adámkem se to totiž táhne už nějakou dobu.
1týden kašlal, ale poslechově byl čistý - dávali jsme mukosolvan, další týden pořád kašlal, ale průdušky opět čisté, tak jsme dávali Stoptusin, další týden už začal kašlat škaredě tak nám dala zpět mukosolvan a nějaké antibiotika, které nám namýchaly v lékárně a už šel na průduškách slyšet sápot. Kašlat přestal ale sápal pořád. Toto úterý nám dala doktorka Spiropent a zaslala nás na rtg. Středa - Rtg je v pořádku a hned ten den dostal Aďa horečky. Ve čtvrtek jsme dostali ty kortikoidy a k tomu ještě kapky Zodac. Ty prášky máme brát ráno celou tabletu a půl tablety odpoledne, večer nic. Ráno i před chvílí jsme mu ty prášky rozdrtily a nasypaly přímo do pusy. Jak už jsem psala chvíli prská, ale naštěstí nic neplive, chvilku to trvá než se mu to v puse rozpustí, ale pak to zapije mlékem. Teď jste mě tím trošku vystrašila, že ty kortikoidy můžou nadělat neplechu - co máte na mysli? Ale když mu to budeme tímto způsobem dávat, tak se snad nic nestane...

berenika39
7. led 2011

@martinapro neboj, kortikoidy sice jsou svinstvo, ale při krátkodobém užívání - jen na vyřešen jednoho problému, je to prostě řešení, no.....ale je mi divné, že spíš mudři nepátrají po původu zánětu a podle toho spíš nezkoušejí jiná atb, než hned prednison....no nevím, samozřejmě doktorům se vprvní řadě věří, mě to jen tak napadlo.

martinapro
autor
7. led 2011

@berenika39 Doktorka říkala, že další antibiotika by mu prý stejně nezabraly, že je to virová infekce. A co jsem tak zaslechla když mu testovaly tu krev, tak výsledek byl číslo 4 nebo 8, už si nejsem jistá. A pak říkala něco o zánětu.

berenika39
7. led 2011

@martinapro ale jo, oni vědí, co dělají. ta čísla - to je asi crp, podle hodnoty se pozná, jestli se jedná o zánět nebo ne, ale hodnota do 10 (8?) se bere jako ok. každopádně je to na doktorovi, aby rozhodl, držím place , at už nemusíte řešit, jak propašovat léky.

radka.m.
7. led 2011

martinapro-spíše tě možná měla mudr poslat na plicní,nebo alergo,no,nevím,rozhodně by nadělalo mín škody zkusit jiná atb,než ty kortikoidy ☹ a ještě docela velkou dávku,co píšeš,tak nejspíše 30mg na den,předpokládám,že máte ten prednison 20mg?berenika-ne vždy doktoř ví ,co dělá 😒 je plno doktorů,co raději napíše atb,než aby počkali,jinak on ten prednison nejde brát krátkodobě,jenom tehdy,pokud je třeba u astmatiků záchvat,tak na tři dny,jako jednorázová dávka,ale pokud jsou třeba na týden,14dní,tak se musí vysazovat postupně a po malých dávkách,takže se to pak stejně protáhne na delší dobu 😒

martinapro
autor
9. led 2011

@radka.m. , @berenika39, Zítra jdu s Adámkem na kontrolu a jsem zvědavá co na to doktorka když ji požádám o jiné prášky. Jinak jsem vám chtěla říct, že včera nám teplotky ustaly a dnes má Adámek po tělíčku vyřážku, takže jsme si asi prodělaly tu 6 memoc. Přesně jak jsem četla na jiném fóru, 3 dny teploty a pak vyrážka. Ještě že modrý koník existuje, poněvadž bych asi jinak stresovala co jsem snědla, že je malý ohozený. 🙂 Děkuji vám všem za rady a dám vědět jak jsem dopadla u MUDr.

radka.m.
9. led 2011

martinapro-no,jestli vám doktorka napsala prednison a nakonec se z toho vyklubala šestá nemoc,tak potěš koště! 😠 protože ty teploty by pak stejně ustaly i bez prednisonu a zánět se mohl přeléčit jenom silnějšíma antibiotikama,každopádně dej vědět,jak jste dopadli,poněvadž k tomu,aby se předepsal prednison takhle malému dítěti musí být závažný důvod ☹

berenika39
9. led 2011

@martinapro bezva, tak bude o starost míň, a opravdu zkus dát s mudrou řeč, at aspon víš, na čem jsi..pro příště. ale lepší, aby už žádné lékové příště nebylo🙂).
tak se brzo uzdravte.

martinapro
autor
10. led 2011

@radka.m. takže to byla ta 6 nemoc, prednison už dávat nemám, ale tu infekci na průduškách má pořád. Takže máme pořád dávat ten zodac a spiropent. Já jsem taky pořád na hromádce, prej si tu infekci předáváme mezi sebou. Mě dala doktorka na plicním sprej Atrovent a prášky na vdechování Miflonid. Takže tak bojujem.

radka.m.
10. led 2011

martinapro-tak ten prednison jste měli jakkoby na ty teploty? 😕 jinak ten zodac a spiropent jsou v pohodě,zodak je dokonce na dlouhodobější užívání,možná by stálo za to,se objednat někde k odborníkovi s malým,bud plicní,nebo alergo 😉

martinapro
autor
12. led 2011

@radka.m. ten prednison nám dala z toho důvodu, že se mu ten kašel už táhl téměř měsíc a antibiotika nezabraly a k tomu ještě dostal ty teploty. Já jdu na kontrolu 24 na plicní, tak sebou vezmu i prcka a uvidím co mi na něj řekne. Nepotřebuji na plicní či alergologii doporučení od obvodního lékaře? Ať mi třeba někdo nevynadá, že něco nebo někoho obcházím.

radka.m.
12. led 2011

martinapro-ahoj 🙂 s tím doporučením teda fakt nevím,ale třeba by jsi je tam ukecala,teda aspon na tom plicním,když tam chodíš taky 😀 ale určitě bych malého vzala s sebou,když tak to doporučení dodáš dodatečně,jinak pořád ještě kašlete?nebo se to aspon po tom prednisonu zlepšilo?

martinapro
autor
14. led 2011

@radka.m. ahoj, tak dnes jsem byla s Adámkem znovu na kontrole a pořád trošku sápe. Takže nás doktorka poslala na alergologii. Ale tam nás objednali až 8.2. takže musíme vyčkat. Zatím mě doktorka doporučila ať schovám všechny plyšáky a chodím často ven. Ještě mám požádat svého doktora ať mi vezme stěry, jesti není infekce u mě. Tak uvidím jak dopadneme tam. Už jsem dostala i kontakt od kamarádky na nějakého homeopata, že má velké úspěchy s léčbou dětí, ale ho bych navštívila až kdyby si lékaři nevěděli rady proč furt pokašlává.
Ještě k tomu prednisonu, nemůžu říct jestli se po užívání Áďa zlepšil, protože měl zrovna ty teploty a byl celý takový protivný a když to přešlo tak pak doktorka řekla ať už ho nedávám. Takže fakt nevím.

radka.m.
15. led 2011

martinapro-to je dobře,že vás poslali na alergo,tam udělají potřebné testy a budete vědět více 😉 😉