Jak rozpustit kapsli laktobacílků v mateřském mléce?

jslap
30. zář 2012

Ahoj maminky, mám problém, který se zdá možná směšný... Plně kojím a protože miminko trpí na koliky, tak na doporučení dr. začínám dávat malému laktobacílky biopron v kapsličkách a můj problém je v tom, že mi nejdou dostatečně rozpustit v mateřském mléce. Máte někdo typ, jak to zamíchat, rozpustit a pak efektivně do miminka dostat? Na lžičce ani ve "štamprleti" se mi to nedaří - vždy zůstane nějaký nerozpuštěný prášek.... Nebo to nevadí, když to není 100% rozpuštěné? 😒 Máte s těmito laktobacílky někdo zkušenosti? Pomohly a za jak dlouho?

ivular
30. zář 2012

Z probiotik můžu maturovat - napíšu, pokud budeš chtít 😉 Efektivně zamíchat: v lékárně kup injekční stříkačku - stačí 4 ml. Mlíčko dej do maličké nádobky, vysyp prášek a opakovaně natahuj a vstříkávej zpět - pěkně se to rozmíchá 🙂 Stříkačkou jsme to malému i kapkali do pusinky a šlo to dobře 😉

jslap
autor
30. zář 2012

@ivular napiš, budu ráda😀 Ok zítra to zkusím🙂

medakote
30. zář 2012

Já rozpouštím laktobacilíky v lahvičce s MM, kojím, ale večer ještě dokrmuji odsátým mlékem, vysypu a míchám, ale také mím pocit, že se to rouzpouští špatně a občas jsem pak v lahvičce zbytky prášku našla a v malém množství to půjde asi ještě hůř. Krmila bych ho tím stříkačkou, jak radí ivular. Jestli to pomůže nevím, já mám pocit, že našemu synkovi trochu ano, ale nikdo neví, jestli by se mu to nezlepšilo i bez nich. Každopádně jsme měli jednu krabičku (30) a protože jsem měla pocit, že je to lepší, koupili jsme i druhou. Ale užívám laktobacily i já- může to mít vliv také.

ivular
30. zář 2012

@jslap No ale co konkrétně chceš vědět? 😉 Obecně platí, že kromě Biogayi jde u všech probiotik o směs víceméně stejných laktobacilích. Osobně doporučuji Infants Dophilus - je to relativně nejvíc muziky za nejmíň peněz. Taky bych zkusila novinku Apo Baby Probio, která se neporušená dostane až do střev. Biogaya obsahuje jenom jediný bacil reuteri, ten ovšem nikde jinde neseženeš a mnohým pomáhá.
A pokud by ses rozhodla dávat vyloženě kapky proti nadýmání, pak opět platí, že všechny kapky, kromě Babycalmu jsou založeny na Simeticonu, různé jsou jen pomocné látky (i když i ty mají vliv). Nejsilnější je Espumisan.

jslap
autor
30. zář 2012

@ivular Děkuju moc za informace🙂 Tak u nás je to tak, že malýmu jsou necelé 4 týdny a v podstatě od porodnice trpí kolikami. Nepomáhalo nám nahřívání, masáž bříška ani cvičení nožiček, tak jsme zkusili kapky - Lefax nepomohl, trošku pomohl Espumisan, ale teď je to pár dní mnohem horší - kroutí se po každém kojení, pak na chvilku usne a za hodinku se zase kroutí. Někdy pomůže cvičení nožičkama a trošku si prdne, ale moc mu to nepomůže, protože je stále nespokojený. Paní doktorce se nezdálo jeho bříško a to, že často a hodně ublinkává i nosem, tak nás poslala na ultrazvuk, zda nemá vrozenou vadu střev- což se naštěstí nepotvrdilo! Takže se jedná "jen" o silné koliky. Teď tedy zkoušíme laktobacílky od biopronu (na doporučení dr.) a přesídlíme z espumisanu na baby calm - popř. to můžeme brát oboje? Ještě dodám, že jsem před, při a po porodu brala silna antibiotika, takže to pravděpodobně taky stav ovlivňuje. Já beru probiotika taky, piju koj. čaje a kmínový odvar a hlídám si co jím, nicméně jsem přišla na to, že i když jsem jedla jen rohlíky a suchou rýži, tak se stav neměnil... No musela jsme se z toho vypsat, protože mi to už jemně leze na mozek, jak trpím s tím naším drobečkem:(

amallie
30. zář 2012

@jslap v nemocnici to dělají tak, že vezmou ministříkačku a natáhnou to z miništamprlíčka, kam předtím vysypali ten pytlíček (biopron existují sáčky i kapsličky, já dávám sáčky, neb se mi to lépe vysejpá) a nakapali trochu vody, žádný mlíko neřešej a pak to daj mimču rovnou do pusinky nerozpuštěné

verosek
1. říj 2012

zkus kapky sab simplex. Naše dcera taky trpěla silnýma kolikama, taky jsme byli na rentgenu jestli nemá reflux, jelikož i hodně zvracela. A nakonec dr. říkal, že jen hodně hltá. Takže se během chvilky nají a spoliká u toho hodně vzduchu.
Taky jsem zkoušela různou stravu a čaje, ale nic nepomáhalo.Jen ty kapky po každém kojení.