Jaké kapky do nosu pro 3 měsíční mimi?

baradisk
19. zář 2010

ahoj poradite me jake kapky do nosu pro 3 měsični miminko????dekuju za rady,Libenar mam a jsou nake jine lepši??? 😉

sichatka
19. zář 2010

Ahoj, nám na rýmu pomohl Nasivin pro kojence - dá se používat od 1. týdne. Pokud nemáte rýmu, pak je dobrá i Vincentka. Já jsem si Libenar přelévala do skleničky a kapala ho malé do nosu kapátkem.

editah222
19. zář 2010

Já jsem malé do nosáku dávala, a stále dávám, mořskou vodu.

benjik
19. zář 2010

Ahoj, my používáme Nivea nosní sprej a vždy pomohl. Navíc ho seženeš i v obchodech.

zako
19. zář 2010

jen potvrdím - do nosu je výborná mořská voda, na noc jsme dávali Nasivin a vždy se malýmu ulevilo 🙂

misicka455
19. zář 2010

Jako prevenci jsme používaly Libenar nebo Vincentku a když byla rýma tak bud na předpis od dr. Pamycon kapky do nosu nebo Nasivin.

jieff
19. zář 2010

my používali Nasivin, je dobrý, hezky pročistil nos. Pak mame olejový kapky od Hádka, jsou mín agresivní, dají se kapat častěji. A jak psaly sichatka a misicka Vincentka je taky supr - je to vlastne to samy jako mořská voda.

pucik
20. zář 2010

Ahojky, my dáváme vincentku průběžně a na noc Otrivin, oni ti v lékárně určo poradí. Myslím si, že každýmu zabírá něco jiného. Daníkovi třeba Nasivin moc nezabíral a Otrivin jo,tak budeš muset asi vyzkoušet. Tak boji s rýmu zdar 🙂 😉

janicka006
20. zář 2010

Můžu se zeptat,dáváte mořskou vodu jen při nějakých potížích nebo pravidelně????A na co je to přesně dobré????MOc díky

marky27
20. zář 2010

no já začala používat mořskou vodu (Sterimar) až teď, když má malá rýmu. Ale určitě se dá i preventivně na zvlhčení sliznice. Jinak uvolňuje nosík (po vstříknutí ty hleníky docela dobře odtíkají) a chrání právě tu sliznici. Ale kapu k tomu i 2-3x denně Nasivin.

werronik
20. zář 2010

Také používáme mořskou vodu. Konkrétně nosní sprej Mar.
http://www.lekarna.cz/mar-rhino-0-05-nosni-spre...

jitulisek
20. zář 2010

Podle mě je nejlepší Sterimar bebe. Přijde mi, že pořádně stříkne. Vincetka není špatná,ale přijde mi, že s ní méně vysaju (méně stříká). No a Libenar mi moc nevyhovoval, protože se blbě kape. Buď jsem jí tam nedala nic nebo skoro třetinu lahvičky. 😒

ssarka
20. zář 2010

Holky poradtě malej má rýmu a v lékárně poradili otrivin,ale říkala at to tam nestříkam že by se to mohlo dostat do plic at vytírám jen tyčinkou v tom namočenou ale to nebude mít takový efekt.A myslíte že můžu dát i 2 krát denně malej má 3,5 mesíců

lena27
20. zář 2010

používáme vincentku několikrát děnně. ono stejně rýma musí přejít sama. jak se říká: neléčená rýma trvá týden a léčená 7 dní

kacamura
20. zář 2010

ahoj my používám mořskou vodu... za týden byl z nejhoršího venku a po deseti dnech už se nedusil a ani mu neteklo z nosu 🙂...

shaula
20. zář 2010

Mořskou vodu (Stérimar - má super sprej, nemusíte se otravovat s kapáním). Ale je fakt, že na silnější rýmu to moc nezabírá, tam to pak asi chce něco silnějšího. Plus odsávat.
Preventivně nepoužívám, jen při slabší rýmě nebo když mám pocit, že potřebují pročistit nosík 😉

mirka755
20. zář 2010

celá rodina užíváme Libenar a fakt zabírá :o))

ashca
11. únor 2015

A co mateřské mléko? Já s ním vytírám nosík i preventivně a když malá dostala ve 3 měsících rýmu, pár kapek jsem kapala do nosu na zvlhčení, lépe se jí dýchalo. Není to na zánětlivou rýmu, ale u té "obyčejné" to uleví. 🙂

mamasara
23. črc 2015

U nás pomohla mořská voda, Quixx baby...jsou to kapičky, což mi přijde šetrnější než sprej. A kapu před odsáváním i po, nebo kdykoli přes den. Hleny se naředí a jde to lépe odsávat.
Hodně kojit nebo čaj a zvlhčovat vzduch.

jajka251
2. zář 2015

Určitě doporučuji kapičky Quixx Baby,dobře se aplikují,čistí nosánek a pečují o něj....rozhodně lepší než Libenar,alespoň podle mého...

breadfish
2. říj 2015

Já používám kapky Quixx Baby, ty se dají dávat hned od narození. Mám s přípravky s mořskou vodou jen dobré zkušenosti, doporučuji!

polkaklarka
6. lis 2015

Kapičky Quixx baby jsou podle mě nejlepší...čistí,pečují,usnadňují volné dýchání,ředí hleny v nose a zároveň fungují i jako prevence...co víc si pro malé děti přát...

pistaoun
24. lis 2015

Quixx baby je moc fajn,...jsou to kapičky....mořská voda,přírodní a nenávykové...co víc dodat...

martinides
17. kvě 2018

zkuste se poradit v lékarně co vám doporučí.

beruda
17. kvě 2018

Vincentka pro děti ve spreji. Používám ho jak u čtyřleté, tak i teď u třítýdenní dcerky.

eithelwing
17. kvě 2018

Jsem spokojená se Sterimarem, dobře se dávkuje. Kapky používáme pravidelně 1x denně, máme doma kočku, spoustu kytek, koberec. Malá si tak hezky kýchne a vyčistí si nos, případně ji po vstřiku mořské vody něco i vyteče samo.
Při rýmě jsem používala sprej vždy před kapičkami, aby byl nos pokud možno čistý. Kapky jsem ale používala jen na předpis pamycon až při hnisavé rýmě.