• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaké opalovací krémy pro děti s atopickým ekzémem?

21. června 2011 
ahoj, maly ma sklony k AE, hodne citlivou kuzi - mame sprej od Bioderma 50tku a spokojenost - neosypal se, je to v poho - akorat to davkovani pumpickou me rozciluje :sunglasses:
23. dub 2009 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
u malej som pouzivala Daylong, ale ona mala dobru pokozku, bez problemov....Maly ma pokozku citlivu, reaguje skoro na vsetko....A ideme k moru, tak sa mi zdal faktor 30 u Daylongu slaby, tak som kupila Biodermu kids SPF 50 v spreji. Je na nej napisane, ze je aj pre dojcata, nealergizuje. A maly je zatial v pohode....Povodne som chcela kupit Biodermu s mineralnym faktorom, ale kamoska ju ma a dceru rozotiera asi pol hodiny :fearful: tak som si povedala, ze toto sa mi nechce robit :grinning:
25. dub 2009 v 16:47  • Odpověz  • To se mi líbí
my pouzivame Avene faktor 40
25. dub 2009 ve 23:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

dneska nam doktor potvrdil AE, mala se nam pred tydnem osypala a ja nevedela z ceho tak jsem sla radeji k doktorovi a rekl, ze je to ekzem.

Kdyz byla uplne malicka tak se ji udela vyrazka na hrudnicku a nozickach kdyz jsem zacala pouzivat detske mydlo a tenkrat nam doktor doporucil pouzivat jen HA kosmetiku z lekarny a uz jsme u toho zustali a od te doby zadny problem az do ted..nemohla jsem prijit na to, proc se osypala-az jsem si uvedomila, ze cca pred tydnem jsem zacala pouzivat Nivea Baby krem proti slunicku - 50tku. :unamused: takze hadam, ze je fakt asi dost citliva na to, co se na kuzi da...

CHci se zeptat, jaky z tech Daylong nebo Bioderma kremu je vhodny pro cca rocni ditko? Letime ve ctvrtek do CR tak bych si tam neco koupila..
27. dub 2009 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
mě dr. doporučila Daylong, používali jsme ho teda i loni a já se s ním mažu taky, máme prsostě všichni sušší pleť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. dub 2009 v 07:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte mamičky. Chcem sa s vami podeliť o skúsenosť so Sebamedom a Biodermou. Dcéra má bledú citlivú pokožku, tak som hneď letela do lekárne a pýtala nejaký kvalitný opaľovací krém. Dali mi Sebamed 50. Malá mala celé líčka červené a flakaté. Potom som kúpila Biodermu s minerálnym filtrom. Dcéra nemala síce líčka fľakaté ale mala som pocit, že tá bioderma je ako púder. Natrela som jej tváričku a krk a presne na tvári mala také suché fliačkys bledým povrchom (a vôbec sa večer tá bioderma nedala umyť) a aj krk mala suchší a také červené bodky. Skúšala som to natierať znova a to isté. Dnes som kúpila daylong kids. Uvidím čo to urobí. Chcem sa spýtať ako postupujete, keď natierate detskú pokožku. Ráno svojim krémom a keď idete von opaľovákom? Alebo hneď ráno opaľovák?Maminy a ešte sa chcem spýtať ako umývate ten daylong z tváre a či používate aj nejaký krém po opaľovaní. Nechcem dcéru opaľovať, len ju natieram preventívne keď je na piesku a pod.
5. kvě 2009 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Jj taky Daylong :wink: doporučuji, jen ty nejlepší zkušenosti máme.
6. kvě 2009 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
No ja Ďakujem za tipy- malý je tiež atopik - vraj len slabý - a s krémami a kozmetikou sme si užili svoje. Tiež neodporúčam Detskú niveu a v lekárňach preferovaný SEBAMED - z toho bol malý od hlavy po päty vysypaný :unamused: Chudiatko už mám des keĎ skúšam niečo nové - AE sa mu totiž zjavil až po roku. Teraz chcem vyskúšať LRP - dúfam, že budeme bez reakcie
14. črc 2009 v 08:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem kvůli tomu byla s malou u dr a ta mi říkala, že se to prostě musí zkusit. my máme od La Roche Posay a v pohodě, akorát mi zůstávají žluté fleky na oblečení :frowning2: . Ale na kůži v pohodě. jo a minimálně koupat a mýt jen jádrovým mýdlem.
14. črc 2009 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
knobloska treba natriet naholo a obliect az po niekolkych minutach..
14. črc 2009 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Sirinka to dělám, ale třeba lem klouboučku, u rukávků a okolo krčku je stejně žlutý. :frowning2:
14. črc 2009 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
20. črc 2009 v 15:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, jaky krem byste doporucili na pulrocni mimi s AE??? :slight_smile:
Samo ze ho nevystavujem slunci, ale nekdy se holt vsem slunecnim paprskum ubranit neda.. Koncem zari pojedem do Chorvatska. Moc dekuji z rady!!! :slight_smile: :dizzy_face:
Tech pripravku je tolik... zatim sem teda necetla nic negativbiho na Daylong, LRP, Altermed..
7. srp 2009 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
zkoušeli jste někdo daylong?
7. srp 2009 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
ahááá, ono to už tady bylo zmíněno :grinning: mi sice atopici nejsme ale používáme ho taky... je to myslím nejkvalitnější opalovák u nás, jak pro děti tak pro dospělí a jak pro normální tak i pro jakkoliv citlivou pleť :wink:
7. srp 2009 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky maminy, ale který Daylong??? My máme Kids, a to je děs běs, hrozně vysušuje, musím míchat s jiným, mastnějším krémem. Minulý rok jsem koupila větší balení za 400kč, je mi líto ho vyhodit, tak s ním tedy mažu...
9. čer 2010 ve 23:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dagina - Daylong Baby 30, je naprosto skvělej, dceru tím mažu u moře každý rok (a budu i letos), nikdy neměla ani tu nejmenší připálenou skvrnku (ty minerální filtry jsou super a taky se nemusí mazat několikrát denně - namažu jí ráno 2x po sobě a vydrží do večera) a vysušená taky není :slight_smile: Akorát je teda tenhle krém trochu dražší a na 14 dní použiju tak 3 :sweat_smile: :grinning:
10. čer 2010 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky Jabber, hm, tak jí ho asi pořídím a tamten domatleme na nás. Je to fakt hnus. Mě tehdy v lékárně řekli, že to je stejné jako Baby, jen je to nyní ( bylo to vloni) pod jiným názvem. A pak jsem v jiné lékárně viděla i Baby. Takže v lékárně poradí prd.
10. čer 2010 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@dagina stejne to rozhodne neni v Baby jsou mineralni filtry a v Kids uz chemicke...
10. čer 2010 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
ma niekto skusenosti c tymto opalovakom...altermed sun

http://www.altermed.eu/sk/catalog/sun/altermed-sun-baby
10. čer 2010 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
čaute, nestalo se vám teD¨v těch vedrech, že se vám děti atopici osypali? Náš malý má teď vyrážku po celých zádech, rukách a trošku na bříšku. Dala jsem mu sice nově do stravy rajče, ty pupeny se objevily po čtyřech dnech a teD¨už tři dny rajče neměl a pupeny se pořád horší. Ekzém míval jen na obličeji a vypadal úplně jinak než ty pupínky te'd. Je možné, aby sluneční alergie vyskočila na místech, kde má venku tričko?
A ještě dotaz, pomůžou kapky fenistil na odstranění těch pupenů, pokud by to byla alergie? Díky.
10. čer 2010 ve 14:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Jestli mohu přispět trochou vody do mlýna, tak sestra ma atopika a jednou si od nás půjčila opal. krém a malému začal vyhovovat, je sehnatelný do 100kč za 100ml a je bez konzervantů a parfemace, faktor 30 a 50, my používáme 50 a jmenuje se SUN DANCE KIDS z DM Drogerie. Neříkám, že bude sedět všem atopikům, ale min. malému ano, tak snad - součástí krému je glycerin, aloe, panthenol, ale píšou i alcohol denat. ale asi to bude stopový množství, protože malého to nějak neštípalo ani mu to nevadilo - to musíte posoudit vy, jak má dítě hodně poškozenou pokožku. Tak těžko říct, škoda, že Weleda přestala vyrábět opalovací krémy :frowning2:
10. čer 2010 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dagina - no on se ten Daylong Baby 30 dřív jmenoval Microsun 30, tak jestli to nemyslela tak :sweat_smile:

blandik - a nemá to spíš z potu? Dceři se kdysi něco takového objevilo na zádech a na břiše taky, takové droboučké pupínky a ekzém to nebyl. Koupala jsem jí normálně v moři a za pár dní to zmizelo a už se neobjevilo. Podle mě to bylo z tepla a potu.
10. čer 2010 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jabber - je to možné. Stále se mu to zhoršuje. Dneska - tj. 5tý den to má nově nejvíce na bříšku - celá plocha a na nožičkách. Jen obličej zůstává čistý. Občas to jsou takové malé pupínky a jinak to je narůžovělá mapa jem'noulinkých pupínků. Ale jako potničky to taky nevypadá, protože to vůbec nemá v záhybech, ale pouze na těch rovných plochách.
12. čer 2010 v 09:25  • Odpověz  • To se mi líbí
blandik,ja davam fenistil malej uz dlhsie,takze fenistil malemu neuskodi ked mu das a uvidis,mozno to vymizne
12. čer 2010 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte mi sme i minulý rok i teraz použivali garnier ambre solair kids 50+ a je výborný neobsahuje žiadne skodliviny a výborne sa roztiera minulý roksom kupila najprv ten krémik z dm drogerii ale strasne zle sa roztieralo a malá z toho bola celá biela :grinning: :grinning:
a vobec jej to nevpíjalo...ten garnier je naozaj výborný..
12. čer 2010 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@blandik moj maly sa tiez pred par dnami vyhadzal, su to presne take mapy s drobnuckymi pupienkami ako pises, ale ma to aj v zahyboch. Teda on to ma iba okolo krku a trosku to zasahuje na hrudnicek. Je to trosku draplave a dost ho to svrbi. Tak neviem, nevyzera to ako exem, lebo exemove loziska ma okruhle a toto je uplne ine. Myslela som, ci to nemoze byt reakcia na opalovak, davala som mu eucerin baby, doporucila nam ho kozna, ked sme boli riesit AE.
12. čer 2010 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@denuska82 a nemozu to byt potnicky?
12. čer 2010 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
No my máme od loňského léta alergii na sluníčko a projevuje se to vyrážkou na místech, které jsou odhalené, pokud se to objevuje na místech, na kterých bylo oblečení, tak to může být zapařenina, potničky!
12. čer 2010 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
najprv som si tiez myslela, ze su to potnicky, ale je to take draplave, suche, su tam drobne pupaciky a ako tu uz niekto pisal, zu to take mapy po krku. Je to presne ta odhalena cast tela, ale na nohach a rukach nema nic a tie su tiez odhalene.
12. čer 2010 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek