Jaké opalovací krémy pro děti s atopickým ekzémem?

jabber
25. dub 2008

Chtěla bych se zeptat maminek, které mají dítě s atopickým ekzémem - jaké pro ně používají opalovací krémy a vůbec jaké mají zkušenosti s opalováním atopické pleti. Díky 😉

kutcher
12. čer 2010

Hele ta alergie na slunce má 3 různé druhy 1. druh vzniká působením UV paprsků s nevhodným ochraným krémem s filtry (takže nevyhovující opalovací krém) a vzniká právě ta tzv. mapa při 2. druhu vzniká reakce UV paprsků s alergeny jako např. celer ta nevím jak vypadá a 3. druh je nesnášenlivost UV paprsků jako taková a projevuje se klasickou vyrážkou. Alergií na slunce trpí až 20% obyvatel, hlavně děti

kutcher
12. čer 2010

denuska82 a ten 1. typ se vyskytuje na pažích, výstřihu, můžou i záda, nohy méně, nebo vůbec

antonie78
14. čer 2010

Ahoj konopná kosmetika pro miminka a děti s AE atd... je moc dobrá ROBATKO z konopí opalovací krém faktor 30 nebo kosmmmmmmetika Karel Hadek tam maj taky opalovací krémy a jsou to přírodní produkty ahoj EVa a Pepe

dagina
14. čer 2010

Ahojky, Antonie, myslíš kosmetiku Original Atok??? Něco od nich mám,je to OK. S tou konopnou nemám moc dobrou zkušenost, ale opalovák může být dobrý, určitě lepší než co máme ☹.

veruska007
14. čer 2010

Atopicky ekzem se doporucuje opalovat, z vlastni zkusenosti muzu rict, ze slunicko skvele pomaha a leci.
Muzu doporucit opalovaci krem zn. Sebamed.

europa8
27. čer 2010

Ahojte,
chcela by som sa opytat,ci mozem dat Daylong Baby aj dietatku,ktore uz malo 1 rok.
Dakujem.
Trochu som nastvana,lebo v lekarni mi doporucili Daylong Kids,ked mal maly len 8 mesiacov,tak dufam,ze som mu tym nejako neuskodila,kedze je az od jedneho roka.

beruska2x
27. čer 2010

@europa8 Baby se doporucuje pro deti do roka protoze ma mineralni - mechanicke filtry, aby ty chemicke nedrazdili zbytecne kuzi ale horni hranice stanovena neni 😉 muzou ho pouzivat i dospelaci s citlivou kuzi, urcite neni skodlivy....

ja ho davam malemu porad a vyhovuje nam...

europa8
27. čer 2010

@beruska2x
dakujem...asi ho budem pouzivat aj ja,kedze mam alergiu na slnko 😉

blandik
29. čer 2010

tak to nakonec asi bylo z horka - ty mapy drobných pupínků na těle. Neměl to v záhybech. Šířilo se to ze zad, na břicho, ruce, nohy...obličej měl čistý. Jakmile poklesly teploty, mapy byly do dvou dnů pryč. A beruska2x - vůbec jej to nesvědilo ani se to neolupovalo..

beruska2x
29. čer 2010

@blandik ted nejak nechapu co 😕

mirka73
1. črc 2010

prave sme sa vratili od mora - pouzivali sme Avene 50 a boli sme spokojni (mame 9 mesiacov a dieta atopika)

ako telove mlieko pouzivame Eucerin - vyskusali sme kadeco (Bioderma, konopna, lipobase, indulona...), jedine Eucerin nam fakt pomaha, velmi pokozku upokojuje, ked sme vsak pred dovolenkou kupovali opalovak, mali ho prave vypredany...

no a vcera sme boli v poradni, kde nam doktorka pomaly vynadala, ze preco ju natierame opalovakom, ze do roka sa dieta nesmie natierat! Sice som jej povedala, ze Daylong vyraba specialne kremy pre deti do roka Daylng baby, ale ona si trvala na svojom
😒

bubinko83
18. dub 2011

ahojte nemate niekto skusenosti s opalovacim kremom pre deti Sebamed 30 faktor ,ale ten rozprašovači myslim? Stoji okolo 16 eur v DM drogerii a chcem to vziat malemu na dovču. Dik

bubinko83
18. dub 2011

Alebo viete poradit niečo v rozprašovAčI?

lamarika
18. dub 2011

@bubinko83 minulý rok jsme měli toto http://www.bioderma.com/cz/nc/produkty/co-je-no... a supr 😉 Doporučuji, vydrží celý den 🙂

dagmik
18. dub 2011

také používáme Biodermu, to samé jak píše lamarika a také mohu vřele doporučit. já to používám také, mám sluneční alergii.

p_oise
20. čer 2011

@blandik Tak to samé trápí letos i nás - už jsem z toho byla zoufalá☹ Myslela jsem, že je to také alergická reakce na rajčata, jahody, atd. Ale pravdou je, že když je chladněji, tak jí to zbělá.....jakmile je teplo, zpotí se, opět to naskáče - ale nesvědí. My to máme na zádíčkách, na břiše, teď trošku na ramínkách, ale jinak zatím nikde. Myslím, že je to kombinace: teplo, sluníčko, pot a opalovací krém. Můžu se zeptat jaký opalovák používáte?

takyja
20. čer 2011

Ahoj, malá se mi po opalovací Biodermě parádně osypala (předtím jsem dělala záhybový kožní test a úplně v pohodě), ale natřené ručičky a nožičky neustála. Okamžitě jsme přešli na Eucerin Kids (používáme i tělové mléko) a super.

marhulinka
20. čer 2011

ahojky já používám DaylongKids 30 a malý je v poho 😉

p_oise
20. čer 2011

Já zvažuju koupit Sebamed, máme všechnu kosmetiku od nich a malá v pohodě ... ale nevím, co ten opalovák udělá. Po Daylongu se taky osypala☹

bajca.klom
20. čer 2011

na doporučení v lékárně jsem koupila DaylongKids 30 a malé vyhovuje...

blandik
21. čer 2011

@p_oise -používali jsme z justu a na těle jsem ho přitom nemazala, jen na rukách, takže u nás to opalovák nebyl. Spíše asi to horko. Letos, jak je starší, tak už se nevyhazuje, zato má už dva měsíce kašel, nezabírají sirupy, dneska jsme byli na stěru z kruku a na gastru si myslí, že je to reflux, máme opět vysadit mléčné výrobky...Chjo.