Jaké opalovací krémy pro děti s atopickým ekzémem?

jabber
25. dub 2008

Chtěla bych se zeptat maminek, které mají dítě s atopickým ekzémem - jaké pro ně používají opalovací krémy a vůbec jaké mají zkušenosti s opalováním atopické pleti. Díky 😉

jojo1
25. dub 2008

ahoj, mám syna s AE, když byl mimi, používala jsem sebamed, teď už nevím faktor ani cenu, je hypoalergenní a malý po něm neměl žádné problémy.

teď používáme daylong kids, faktor 40, stojí asi 320,- a taky se osvědčil, malý se po něm neosypává a nemá ani jiné problémy.

v lékárně ti poradí. určitě bych nekupovala něco v drogerii nebo Orif/Avon, přece jenom atopici potřebují jinou péči.

jinak odbočím, vloni jsem byla se synem na týden v termálních lázních na Slovensku, ve vodě byl od rána do večera, ekzém se ju tam ztratil a neobjevil se 10 měsíců - za týden jedeme znovu.

jabber
autor
25. dub 2008

jojo1 - díky za tipy 🙂 , no my se léčíme homeopaticky, ale chystáme se v září k moři a tady přes léto budu muset taky něčím mazat. Ty používáš tu 40 i tady nebo jenom u moře?

jojo1
25. dub 2008

i tady. kór když máš takhle malou holčičku. sluníčko je fajn, ale čeho je moc, toho je moc 😀 ale poptej se v lékárně.

andy80
25. dub 2008

Ahojky, já pro malého používala kosmetiku Seba Med. Je to vyloženě pro atopiky a byla jsem s ním moooc spokojená. Nyní jsou synovi 3 roky a exem se objevuje jen v zimě na pusině, jinak jsme se ho úspěšně zbavili.

saskarisko
25. dub 2008

pre atopikov su vhodne vyrobky La Roche - Posay. Ja som sa bola informovat na opalovacie kremy, a dostali sme vzorku z biodermy - faktor 50, a tiez z Vichy - faktor - 50.

cairka
25. dub 2008

mne kožná minulé leto povedala, že to je v podstate jedno a treba jedine vyskúšať, lebo môže byť citlivá na nejakú zložku aj z toho najdrahšieho a najlepšieho krému. ale osvedčil sa nám daylong kids.
a ešte radila veľa pohybu na slnku, že na ekzém nie je lepší liek ako slnko.

jojo, v ktorých kúpeľoch ste boli? aj my by sme mali niečo poriešiť.

lyongirl
25. dub 2008

Bioderma je ževraj perfektná, tiež nám dnes radila lekárnička, ale ešte sme sa nerozhodli, teda ale my nemáme atopika, len zvažujeme opaľovací krém 😉

kangaroo
25. dub 2008

bezný krém na telo po kúpeli používame biodermu /telové mlieko/, mali sme aj mlieko po opalovaní a tuším aj na opalovanie, ale to nás velmi neoslovilo, a fakt super je day long, boli sme uprostred leta pri mori, spočiatku sme im dávali vyšší faktor a ku koncu len 16, kožu mali decká krásnu a exem úplne zmizol

jojo1
26. dub 2008

cairka, byli jsme v Podhájske, ale termálů máte na Slovensku hodně 😀

http://www.obecpodhajska.sk/

jabber
autor
26. dub 2008

Díky holky 🙂 a co používáte po opalování, ty samé značky?

kangaroo
2. kvě 2008

my používame po opalovaní obyčajnú biodermu a ešte deckám dávam na suchú kozu bambucké maslo....

krista
9. dub 2009

sarka11 • 1d • 29. březen 2009 v 16:15
Potřebovala bych poradit jaký krém s faktorem pořídit pro miminko s AE. Děkuji

dvojka • 2d • 29. březen 2009 v 16:18
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
😉 🙂 😎

beruska2x • 1d • 29. březen 2009 v 18:02
ahojky mame super citlivou plet AE snad ne ale holky mi tady doporucily Daylong, ze ho s AE pouzivaji a super, takze ho urcite koupim 😉

mkr • 1d • 29. březen 2009 ve 21:49
m ypoužívali daylong i na dovče u moře a malá se ani trochu neipálila, byl supr, ale pozor na bílé nechává stopy, když se umázneš vedle 🙂

jabber • 1d • 29. březen 2009 ve 22:35
ahoj, to samé jsem řešila loni 🙂 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Jinak za nás můžu doporučit Microsun 30

dankadina
9. dub 2009

my používame daylong kids malá je tmavá tak 30

susik77
9. dub 2009

Bioderma Photoderm kids SPF 50+ Je odolny proti piesku, ked sa tam decka hraju 😉

jaja0110
9. dub 2009

my mame AE a pouzivali sme minule leto Daylong a pri nom aj ostaneme...nieco z ich stranky: 😉
-neobsahuje parfumy a tradičné PEG emulgátory, je zaručená dobrá znášanlivosť
-lotio sa môže použiť aj na extrémne citlivú detskú kožu
-neobsahuje ani chemické filtre, preto je zvlášť vhodný pre kožu dojčiat a malých detí
-zvlášť sú určené pre veľmi citlivú kožu, na kožné choroby, ktoré sa zhoršujú vplyvom slnečného žiarenia a pre extrémne prostredie trópov a veľhôr
-minimalizuje alergickú reakciu

petja
13. dub 2009

cannaderm dělá též opalovací krémy

binki
14. dub 2009

zkus Avene

vrtule83
14. dub 2009

malá je atopik a používáme babysun od altermedu. Měla jsem krém i spray a krém je lepší 😉

akzeret1
14. dub 2009

Ahoj když byla malá miminko tak jsem vyzkoušela Mikrosun další léto jsem používala Daylong 30 + docela spokojenost,ted jsem zkusila levnější variantu Garnier 50+HA je takové tekutější ale splňuje účinek 😉

luucia
14. dub 2009

Mě v lékárně doporučili na atopickou kůži krém od Avéne 😉 zatím jem spokojená 😉

laura73
17. dub 2009

jabber, ja pouzivam znacku TAE, neviem, kam ides k moru, my sme v Taliansku a lekar mi doporucil davat cez leto TAE BREAK, cena okolo 18EUR, ale vraj je vhodny pre deti s ekzemom/alergiou. hlavne, ak bude mat este nejake mokvajuce cervene miesta na tele, nedavat ho do slanej vody, lebo sa to len zhorsi 😒

jabber
autor
17. dub 2009

Ahoj holky, díky za tipy, my už jsme naštěstí bez ekzému, ale určitě to pomůže jiným maminkám 🙂

elize
17. dub 2009

ja som sa svojej koznej pytala na to, ako kremy na opalovanie su pre babatka najlepsie a poradila mi Daylong a Biodermu. Daylong je vraj o cosi lepsi, ale drahsi. Moj syn nema AE, ale ja mam nespecifikovane problemy s kozou, tak kvoli tomu radsej volim lekarensku kvalitu 😉

pucik
20. dub 2009

ahojky, my mámke atopák od 3 měsíce a jedině Daylong, je sice dražší, ale vše úplně vpohodě, mohu ho jen doporučit 🙂 😉

susika
20. dub 2009

maminy, ako dlho necháte otvorený krem na opalovanie? ja ho mám od vlani načatý a vzadu je taká zančka s otvoreným kelimkom s číslom 12. tak to chápem tak, že sa má minuť do 12 mesaicov. (som to anšla aj na iných kremoch, na šampone bolo 18) (?) vlani som ho kupovala, mám ale asi polovcu. Sebamed faktor 20 😨

laura73
21. dub 2009

susika, cislo 12 znamena spotrebovat do 12mesiacov od otvorenia 😉

susika
21. dub 2009

laura dakujem. no super, ako som si myslela, možem to vyhodiť. a mne ostalo ešte polovica balenia 😒

susika
23. dub 2009

máte niektorá s tým skusenosti, že ste dieťa natreli hypoalergennym opalovacím mliekom a jemu sa na tváričke urobili červené flaky? . tak toto sa mojej robilo celé leto zo Sebamedu. vyzerala ako keby hrozne plakala a asi ju to aj štípalo, lebo si stále siahala na tváričku. už vlani som vyhodila krabičku, kde bolo zloženie, takže neviem, čo to mohlo zapríčiniť. tak zvažujem, čo kupiť tento rok, kedže už vypršala trvanlivosť, ale Sebamed isto nie. asi skusim ten Daylong, ale už sa mi neche vyhadzovať kopec "penazí" , ked neviem, ako jej to zaučinkuje.

sirinka
23. dub 2009

ja pouzivam pre seba aj pre malu opalovaky vichy a LRP...oboje su hypolargenne a bez parfumov ci parabenov...