Jaké opalovací krémy pro děti s atopickým ekzémem?

jabber
25. dub 2008

Chtěla bych se zeptat maminek, které mají dítě s atopickým ekzémem - jaké pro ně používají opalovací krémy a vůbec jaké mají zkušenosti s opalováním atopické pleti. Díky 😉

anke
23. dub 2009

ahoj, maly ma sklony k AE, hodne citlivou kuzi - mame sprej od Bioderma 50tku a spokojenost - neosypal se, je to v poho - akorat to davkovani pumpickou me rozciluje 😎

anica
25. dub 2009

u malej som pouzivala Daylong, ale ona mala dobru pokozku, bez problemov....Maly ma pokozku citlivu, reaguje skoro na vsetko....A ideme k moru, tak sa mi zdal faktor 30 u Daylongu slaby, tak som kupila Biodermu kids SPF 50 v spreji. Je na nej napisane, ze je aj pre dojcata, nealergizuje. A maly je zatial v pohode....Povodne som chcela kupit Biodermu s mineralnym faktorom, ale kamoska ju ma a dceru rozotiera asi pol hodiny 😨 tak som si povedala, ze toto sa mi nechce robit 😀

lenka_da
25. dub 2009

my pouzivame Avene faktor 40

caira
27. dub 2009

Ahojky,

dneska nam doktor potvrdil AE, mala se nam pred tydnem osypala a ja nevedela z ceho tak jsem sla radeji k doktorovi a rekl, ze je to ekzem.

Kdyz byla uplne malicka tak se ji udela vyrazka na hrudnicku a nozickach kdyz jsem zacala pouzivat detske mydlo a tenkrat nam doktor doporucil pouzivat jen HA kosmetiku z lekarny a uz jsme u toho zustali a od te doby zadny problem az do ted..nemohla jsem prijit na to, proc se osypala-az jsem si uvedomila, ze cca pred tydnem jsem zacala pouzivat Nivea Baby krem proti slunicku - 50tku. 😒 takze hadam, ze je fakt asi dost citliva na to, co se na kuzi da...

CHci se zeptat, jaky z tech Daylong nebo Bioderma kremu je vhodny pro cca rocni ditko? Letime ve ctvrtek do CR tak bych si tam neco koupila..

andilek
28. dub 2009

mě dr. doporučila Daylong, používali jsme ho teda i loni a já se s ním mažu taky, máme prsostě všichni sušší pleť 😝

maja16
5. kvě 2009

Ahojte mamičky. Chcem sa s vami podeliť o skúsenosť so Sebamedom a Biodermou. Dcéra má bledú citlivú pokožku, tak som hneď letela do lekárne a pýtala nejaký kvalitný opaľovací krém. Dali mi Sebamed 50. Malá mala celé líčka červené a flakaté. Potom som kúpila Biodermu s minerálnym filtrom. Dcéra nemala síce líčka fľakaté ale mala som pocit, že tá bioderma je ako púder. Natrela som jej tváričku a krk a presne na tvári mala také suché fliačkys bledým povrchom (a vôbec sa večer tá bioderma nedala umyť) a aj krk mala suchší a také červené bodky. Skúšala som to natierať znova a to isté. Dnes som kúpila daylong kids. Uvidím čo to urobí. Chcem sa spýtať ako postupujete, keď natierate detskú pokožku. Ráno svojim krémom a keď idete von opaľovákom? Alebo hneď ráno opaľovák?Maminy a ešte sa chcem spýtať ako umývate ten daylong z tváre a či používate aj nejaký krém po opaľovaní. Nechcem dcéru opaľovať, len ju natieram preventívne keď je na piesku a pod.

peige
6. kvě 2009

Jj taky Daylong 😉 doporučuji, jen ty nejlepší zkušenosti máme.

veja79
14. črc 2009

No ja Ďakujem za tipy- malý je tiež atopik - vraj len slabý - a s krémami a kozmetikou sme si užili svoje. Tiež neodporúčam Detskú niveu a v lekárňach preferovaný SEBAMED - z toho bol malý od hlavy po päty vysypaný 😒 Chudiatko už mám des keĎ skúšam niečo nové - AE sa mu totiž zjavil až po roku. Teraz chcem vyskúšať LRP - dúfam, že budeme bez reakcie

knobloska
14. črc 2009

Já jsem kvůli tomu byla s malou u dr a ta mi říkala, že se to prostě musí zkusit. my máme od La Roche Posay a v pohodě, akorát mi zůstávají žluté fleky na oblečení ☹ . Ale na kůži v pohodě. jo a minimálně koupat a mýt jen jádrovým mýdlem.

sirinka
14. črc 2009

knobloska treba natriet naholo a obliect az po niekolkych minutach..

knobloska
14. črc 2009

Sirinka to dělám, ale třeba lem klouboučku, u rukávků a okolo krčku je stejně žlutý. ☹

side
20. črc 2009

my používáme toto: http://www.lekarna.cz/avene-spray-spf50-enf-200...

a jsme spokojení.

julie123
7. srp 2009

Ahoj, jaky krem byste doporucili na pulrocni mimi s AE??? 🙂
Samo ze ho nevystavujem slunci, ale nekdy se holt vsem slunecnim paprskum ubranit neda.. Koncem zari pojedem do Chorvatska. Moc dekuji z rady!!! 🙂 😵
Tech pripravku je tolik... zatim sem teda necetla nic negativbiho na Daylong, LRP, Altermed..

peroli
7. srp 2009

zkoušeli jste někdo daylong?

peroli
7. srp 2009

ahááá, ono to už tady bylo zmíněno 😀 mi sice atopici nejsme ale používáme ho taky... je to myslím nejkvalitnější opalovák u nás, jak pro děti tak pro dospělí a jak pro normální tak i pro jakkoliv citlivou pleť 😉

dagina
9. čer 2010

Ahojky maminy, ale který Daylong??? My máme Kids, a to je děs běs, hrozně vysušuje, musím míchat s jiným, mastnějším krémem. Minulý rok jsem koupila větší balení za 400kč, je mi líto ho vyhodit, tak s ním tedy mažu...

jabber
autor
10. čer 2010

dagina - Daylong Baby 30, je naprosto skvělej, dceru tím mažu u moře každý rok (a budu i letos), nikdy neměla ani tu nejmenší připálenou skvrnku (ty minerální filtry jsou super a taky se nemusí mazat několikrát denně - namažu jí ráno 2x po sobě a vydrží do večera) a vysušená taky není 🙂 Akorát je teda tenhle krém trochu dražší a na 14 dní použiju tak 3 😅 😀

dagina
10. čer 2010

Díky Jabber, hm, tak jí ho asi pořídím a tamten domatleme na nás. Je to fakt hnus. Mě tehdy v lékárně řekli, že to je stejné jako Baby, jen je to nyní ( bylo to vloni) pod jiným názvem. A pak jsem v jiné lékárně viděla i Baby. Takže v lékárně poradí prd.

beruska2x
10. čer 2010

@dagina stejne to rozhodne neni v Baby jsou mineralni filtry a v Kids uz chemicke...

komisakpd
10. čer 2010

ma niekto skusenosti c tymto opalovakom...altermed sun

http://www.altermed.eu/sk/catalog/sun/altermed-...

blandik
10. čer 2010

čaute, nestalo se vám teD¨v těch vedrech, že se vám děti atopici osypali? Náš malý má teď vyrážku po celých zádech, rukách a trošku na bříšku. Dala jsem mu sice nově do stravy rajče, ty pupeny se objevily po čtyřech dnech a teD¨už tři dny rajče neměl a pupeny se pořád horší. Ekzém míval jen na obličeji a vypadal úplně jinak než ty pupínky te'd. Je možné, aby sluneční alergie vyskočila na místech, kde má venku tričko?
A ještě dotaz, pomůžou kapky fenistil na odstranění těch pupenů, pokud by to byla alergie? Díky.

kutcher
10. čer 2010

Jestli mohu přispět trochou vody do mlýna, tak sestra ma atopika a jednou si od nás půjčila opal. krém a malému začal vyhovovat, je sehnatelný do 100kč za 100ml a je bez konzervantů a parfemace, faktor 30 a 50, my používáme 50 a jmenuje se SUN DANCE KIDS z DM Drogerie. Neříkám, že bude sedět všem atopikům, ale min. malému ano, tak snad - součástí krému je glycerin, aloe, panthenol, ale píšou i alcohol denat. ale asi to bude stopový množství, protože malého to nějak neštípalo ani mu to nevadilo - to musíte posoudit vy, jak má dítě hodně poškozenou pokožku. Tak těžko říct, škoda, že Weleda přestala vyrábět opalovací krémy ☹

jabber
autor
10. čer 2010

dagina - no on se ten Daylong Baby 30 dřív jmenoval Microsun 30, tak jestli to nemyslela tak 😅

blandik - a nemá to spíš z potu? Dceři se kdysi něco takového objevilo na zádech a na břiše taky, takové droboučké pupínky a ekzém to nebyl. Koupala jsem jí normálně v moři a za pár dní to zmizelo a už se neobjevilo. Podle mě to bylo z tepla a potu.

blandik
12. čer 2010

Jabber - je to možné. Stále se mu to zhoršuje. Dneska - tj. 5tý den to má nově nejvíce na bříšku - celá plocha a na nožičkách. Jen obličej zůstává čistý. Občas to jsou takové malé pupínky a jinak to je narůžovělá mapa jem'noulinkých pupínků. Ale jako potničky to taky nevypadá, protože to vůbec nemá v záhybech, ale pouze na těch rovných plochách.

lia
12. čer 2010

blandik,ja davam fenistil malej uz dlhsie,takze fenistil malemu neuskodi ked mu das a uvidis,mozno to vymizne

adka48792
12. čer 2010

ahojte mi sme i minulý rok i teraz použivali garnier ambre solair kids 50+ a je výborný neobsahuje žiadne skodliviny a výborne sa roztiera minulý roksom kupila najprv ten krémik z dm drogerii ale strasne zle sa roztieralo a malá z toho bola celá biela 😀 😀
a vobec jej to nevpíjalo...ten garnier je naozaj výborný..

denuska82
12. čer 2010

@blandik moj maly sa tiez pred par dnami vyhadzal, su to presne take mapy s drobnuckymi pupienkami ako pises, ale ma to aj v zahyboch. Teda on to ma iba okolo krku a trosku to zasahuje na hrudnicek. Je to trosku draplave a dost ho to svrbi. Tak neviem, nevyzera to ako exem, lebo exemove loziska ma okruhle a toto je uplne ine. Myslela som, ci to nemoze byt reakcia na opalovak, davala som mu eucerin baby, doporucila nam ho kozna, ked sme boli riesit AE.

iinuska
12. čer 2010

@denuska82 a nemozu to byt potnicky?

kutcher
12. čer 2010

No my máme od loňského léta alergii na sluníčko a projevuje se to vyrážkou na místech, které jsou odhalené, pokud se to objevuje na místech, na kterých bylo oblečení, tak to může být zapařenina, potničky!

denuska82
12. čer 2010

najprv som si tiez myslela, ze su to potnicky, ale je to take draplave, suche, su tam drobne pupaciky a ako tu uz niekto pisal, zu to take mapy po krku. Je to presne ta odhalena cast tela, ale na nohach a rukach nema nic a tie su tiez odhalene.