Jaké všechny přípravky můžu podávat proti prdíkům?

kvetinka84
14. pro 2012

Mám 4 měsíčního syna, který dost trpí na prdíky. Doktorka mi poradila dávat Sab 15 kapek do každého mlíčka, k tomu před jídlem dávám 10 kapek Babycalmu, jednou denně 5 kapek Bio Gai a jednou denně do mlíčka Laktobacílky. Když zkusím cokoli na pár dní vysadit je zle. Mám ale strach, jestli to není moc přípravků najednou? Můžu mu to všechno dávat? Neublížím mu tím? K tomu masíruju bříško a cvičím s nožičkama

dana3262
14. pro 2012

Ja bych vsechno dlouhodobě nedávala. Leda Biogaiu. Některý děti na to trpí a jiný ne..s tím se moc nezmůže.. hlavně to cviceni, nahřívání, polohovani.. ale tak 4mesicni uz se pláži a prevaluje, ne? To se mu postupně snad bude ulevovat.

kvetinka84
autor
14. pro 2012

@dana3262 jo, dávám ho hodně na bříško, převaluje se, kope, ale stejně. Doktorka mi řekla, že tříměsíční kolika neznamená, že je od narození do 3 měsíců, jak jsem si naivně myslela, ale že nejčastějí je od 3 do 6 měsíců☹ To se máme ještě 2 měsíce na co těšit

kapradina
14. pro 2012

když byli kluci malí,tak sem do každeho mléčka davala Sab simplex-dlouhodobě a pomahalo nam to. 🙂

monad
15. pro 2012

já také sam simplex a osvědčil se nám espumissan a hlavně v kombinaci s REKTÁRNÍ ROURKOU Xkrát denně a po ní se krááááásně vyprděla a pár krát i vykalala...my na ty prdy trpěli.. bylo to hroznýýýýýýýýýýýýýýýýýý 😒 😀

lulii
15. pro 2012

nám pomáhá espumisan a řekla bych, že je po problému 😉

benjik
15. pro 2012

Nám zas fungoval pupík gel.

skajana
15. pro 2012

Tak kombinuješ vlastně všechno, co se běžně dává - dávat biogaiu a lactobacílky zároveň mi přijde zbytečné vyhazování peněz, obojí jsou probiotika (biogaia o něco lepší), stejně tak dávat při jednom jídle babycalm i sabsimplex mi přijde trochu moc, zkusila jsi to střídat? Jinak výborně se mi osvědčil pytlík s třešňovými pecičkami (mají v DM), pupík gel na masírování bříška 🙂

olusenka
15. pro 2012

my sami nasadili na začátku Infacol, výsledek nic moc. Dr. poradil Sab Simplex 10kapek, už nevím kolikrát denně. 2-3? Nevím. A probiotické kapky. To jsme dávali Bio gaia. Pak jsme zkoušeli ještě asi dvoje jiné, ale Bio Gaia mi přišly nejlepší. Já bych víc přípravků rozhodně nekombinovala. U probiotik mi to přijde zbytečné, jak píše skajana a u ostatních "prdíkových" kapek bych se bála předávkování (pokud to jde) simeticonem. Jedině masáž, cvičení nožičkama, teplý na bříško, ty kapky, příp. čaj s fenyklem po lžičkách, miminko dávat často na bříško a pokud to bude pořád hrůza, vynechala bych mléko, mléčné výrobky u sebe. tedy jedině pokud kojíš.

kvetinka84
autor
16. pro 2012

@olusenka Ale Babycalm je úplně přírodní, takže o předávkování snad jít nemůže. Dávám ho na bříško před každým jídlem, cvičím nožičkama při každém přebalování, rektární rourku používám tak jednou denně. Dávám UM, Bebu sensitive, která má být speciálně upravená proti nadýmání a zácpě, čaj mi vůbec nechce pít....

kvetinka84
autor
16. pro 2012

jo a vynechala jsem tedy ty laktobacílky, a dávám jen biogaiu

kvetinka84
autor
16. pro 2012

@monad A kdy vás ty prdíky přestaly trápit?

monad
16. pro 2012

@kvetinka84 myslim, tak kolem 3m, ale hlavně až jsem přestala kojit