Jaký lék je na kašel pro děti?

jjanulka
4. lis 2009

Dobrý večer,mám dotaz ohledně léků,které se můžou podávat 3-měsíčnímu miminku pokud má kašel a teplotu,na teplotu tuším je panadol ale na kašel?Ztm naštěstí náš prcek nemocný není ale jeho sestřička ano a já také tak raději pokud by onemocněl malý tak chci být připravená pokud by to třeba bylo o víkednu.Předem moc děkuju za odpovědi.

joplin
4. lis 2009

Ahoj,

no my jsem taky měli kašel....a pí doktor. nám předepsalala Hedelix - sirup......pomohl....a na teplotu ten Panadol...ale nejsem si jistá, v každím případě dej miminku na postýlku mokrou plínku, ať má vlhký vzduch.......

lynn77
4. lis 2009

nam rikala doktorka, ze muzeme davat mucosolvan junior na kasel, teplotu nastesti nemame, zvlhcovat vzduch a zvysenou polohu v postylce, kapat libenar nebo morskou vodu

joplin
4. lis 2009

ano ano Libenar, ten dáváme občas i preventivně 🙂

radka.m.
4. lis 2009

nejde tady říct,že na kašel ty kapky,nebo ten sirup,záleží na tom,jaký kašel,na každý kašel jsou jiné léky 😉

aponchie
4. lis 2009

janulko kdyz bude miminko nemocne tak pujdes k lekari a nebudes sama ordinovat doma preci ne? 😲

ludva
4. lis 2009

Záleží jestli je kašel suchý nebo vlhký. Myslím, že Stoptusin je od 7 kg, Mucosolvan netuším. Rozhodně zvlhčovat vzduch, popřípadě použít prsní mast (nejlepší je Tymiánová od Justu).

soanpe
4. lis 2009

já vloni používala do aromalampy100% přírodní olej litsea cubeba ,který dezinfikuje vzduch a můžou ho inhalovat i děti.malá se tak vyhla přítelově chřipce a mojí angíně.takže já bych to řešila prevencí, a když by bylo už pozdě,tak jednoznačně bych šla s 3m mimi k dr.doma bych si nelajsla léčit žádný kašel u tak malého dítěre.jak píší holky, každý kašel se jinak léčí a ten suchý štěkavý může véz až k laringitidě 😝

jjanulka
autor
9. lis 2009

díky holky za odpovědi,jinak je samozřejmé,že kdyby byl malý nemocný,že zajdu k dr. já se ptala kdyby ho to chytlo víkendu a to je u dr zavřeno a na pohotovost bych nejela,tam rozhodně nedoporučuje jezdit ani naše dr neb je nezajímá ani miminko,berou to jak chtějí.

jabluncanka
9. lis 2009

Na kašel můžu doporučit sirup PROSPAN=je už od novoreneckého věku,bez cukru,bez chem.konzervace...Dávkování je na krabičce podle váhy... 🙂 😉

kutcher
9. lis 2009

Tak hodne zalezi jestli je suchej - tussin nebo hlenovej - treba ten prospan

nanyska
15. bře 2011

Prospan je jak na vlhký tak suchý kašel...a může se bez obav dávat i na noc...