Jakým způsobem podat léky miminku?

ikaterina
18. únor 2014

Jak dostáváte léky do malého mimča? Včera jsme byli u doktorky, protože malá při dýchání chrčela a doktorka nám napsala sirup Spiropent a ještě mi řekla, že jí mám zkusit dávat Mucosolvan, a kdyby se to zhoršilo, tak mě vystrašila nemocnicí 😖 No, ale k věci, snažím se malé ten sirup dávat, na lžičce, stříkačkou nebo na dudlíku ( což moc nejde, protože dudlík normálně nechce), ale vyplivuje to 😒 Jako všechno nevyplivne, snažím se jí v tom bránit, tak snad nakonec něco spolkne, ale... Bojím se, aby to mělo nějaký účinek... Nebo to přeháním a moc to řeším? ☹ Do nemocnice by se mi moc nechtělo, mám doma ještě starší cácorku s neštovicemi 😠

dadushe
18. únor 2014

Složitě...moje dítě bylo a je stále sirupo-vzdorné, takže jsem všechno řešila skrz doktora pomocí alternativních postupů (oni vědí co se dá použít místo sirupu) jako čípky (pokud něco takovýho existovalo) nebo kapek/prášků, kterých přece jen není takové množství a dá se to rozpustit v mlíku 😝 Pokud byl sirup, tak jen v mlíku a lahvičce, jinak bych to do ní nedostala 😝
@ikaterina

gepe
18. únor 2014

@ikaterina strikacka bez spicky, nebo napr. v BabyCalm je sklenena pipetka s oblym okrajem. Strcit do pusiny do boku, ci pod jazyk a ono to pujde 🙂 prodavaji se i apli v lekarnach. Neparat se s tim 🙂 pro nekoho drsne, nase mlada si zvykla a i napr. uz kdyz se blizi k pusine nejaka lahvicka tak uz sama otevira, napr. denne Vigantol.

ikaterina
autor
19. únor 2014

Díky za rady 😉 Použila jsem takovou tu stříkačku, co je u sirupů na horečku a něco jsem do ní dostala, pak jsem jí prostě podržela zavřenou pusinku, aby to hned nevyplivla, tak to snad nějak půjde...
Teď zas řeším další problém, malá nechce jíst 😒 Je na UM a od víkendu toho vypije hrozně málo a přitom to bylo předtím v pohodě...

janinapd
19. únor 2014

mě malej taky plival léky,kamarádka zdravotní sestra na dětským mi poradila chytnout tváře malýho jakoby do pohárku k sobě a držet při podávání léků a fakt už mu to nešlo plivat

ikaterina
autor
19. únor 2014

Díky za tip 🙂 To jsou starosti... Starší dcera jako miminko nikdy nemocná nebyla, tak to je pro mě teď s mimčem docela stres...

llluckaaa
19. únor 2014

Já s tím hodně bojovala ☹ Prcek mi žádné léky nechtěl a když se mi povedlo je do něj dostat násilím, tak se tak vztekal a řval, že se z toho poblil 😅 Snažila jsem se to míchat do mléka (což se ale třeba u ATB dělá dost blbě, protože jsou hořká) a nebo zkusit jinou variantu léku. Místo sirupu Mucosolvanu použít tabletku, poradit se s dr. jak jí rozčtvrtit (jaké dávkování) a tu někam schovat. Když už jedl, tak jsem to dávala třeba do lentilek, piškotů ap., před tím do UM.

ikaterina
autor
19. únor 2014

@llluckaaa No, proberu to zítra s doktorkou... S tou stříkačkou už to docela šlo, tak aspoň něco. Já myslím, že by třeba ten sirup v UM by nevypila, když by to v tom cítila.
Vidím, že nejsme jediný, kdo s tímhle bojuje 😅