Je rozdíl mezi probiotiky BioGaia a BioGaia ProTectis?

berynka
25. čer 2013

V lékárně na internetu jsem narazila, že kromě dětských probiotických kapek BioGaia jsou od stejného výrobce také kapky BioGaia ProTectis. Oboje obsahují Lactobacillus reuteri, nevíte, zda je v nich ještě jiný rozdíl, než je cena? BG ProTectis vycházejí cca o 200 korun levněji za 10ml balení. Děkuji za odpověď 😉

kyrab
25. čer 2013

Rozdíl ti nepovím, ale dej si velký pozor na objednávání BioGaii přes internet. BioGaia se MUSÍ skladovat v lednici. Teplota nesmí překročit 8s stupňů celsia. A to ti při posílání poštou nikdo nezaručí. Když ti přijdou zteplalý, tak jsi vyhodila peníze.

berynka
autor
25. čer 2013

@kyrab ale to se snad týká otevřených kapek, ne? 😅 Vždyť v lékárně se je snad neprodávají z ledničky 😕

karlam
25. čer 2013

i v lékárně to mají v lednici

llluckaaa
25. čer 2013

@berynka I neotevřené se musí skladovat v chladu. V lékarně je mají v lednici. My jsme je domů donesli v termoobalu, kam jsme dali led.

terezkax
25. čer 2013

obsahují to samé, akorát ty původní musely být skladovány v lednici (v lékárně i doma), ty nové se uchovávají do 25oC. http://www.biogaia.cz/

berynka
autor
25. čer 2013

@llluckaaa
@kyrab

já se teď dočetla, že zavřené do 15stupňů. A pokud jsou vyšší teploty, tak ten účinek začne klesat kolem 2-3 měsíce. Samozřejmě čím déle v chladu, tím delší expirace. Otevřené mají být teda mezi 2-8stupňů.

terezkax
25. čer 2013

@berynka v lékárně jsme je uchovávali v lednici

berynka
autor
25. čer 2013

@terezkax díky! Já to spíš řeším kvůli ceně než skladování. Je to z normální kamenné lékárny u nás, která má i e-shop a nabízí to za různé ceny (cenu za objednání po netu a na prodejně a rozdíl mezi BioGaia a těmi ProTectis)

terezkax
25. čer 2013

@berynka to jsou ty původní 🙂

ppajaa
11. zář 2015

Dobry den chci se zeptat vsimla sem si ze bio gaia se ma skladovat v lednicce a ja jsem to nevedela az ted a uz 2dny to malemu davam mam to ve skrince .muze se neco stat? A zacal mi vyblinkavat sunar tak ted nevim je tam psano skladovat do 25 stupnu. Dekuji za napsani 🙂