Kamistad gel na moučnivku. Máte s ním zkušenost?

berunka
10. únor 2009

ahojky maminky naší malé se pořád vrací moučnivka.Tady na konikovi jsem našla radu koupit Kamistad gel.Máte s ním některá zkušenost?za jak dlouho zabírá?předem díky 😉

pajmis
10. únor 2009

berunka, můžu se jen zeptat, co je ta moučnivka??? 😕

andyalukasek2008
10. únor 2009

Kamistad na moucnivku? My jej mame od bolesti zoubku.. Pravda, je to ustni gel, mel by dezinfokovat... A genciana nezabira? Bojovali jsme s moucnivkou po navratu z porodnice asi mesic 😖 , pomohlo az vyvarovani vseho v papinaku a se salveji... Typotvurky umi byt totiz rezistentni proti beznemu vyvarovani... Ten kamistad by mel pomoci i od bolesti...

bolk
10. únor 2009

Ahoj, na moučnivku, která je způsobena Candidou albicans(také se jí říká kandidóza) - což je parazitární kvasinka většinou zabírají až léky antimykotika. Zvlášt když se Vám to stále vrací. Kamistad je spíš lokální anestetikum, tedy snížuje bolest. Kandidóza by bolet neměla někdy může trochu svědit. Myslím, že tím miminku určitě neuškodíš, ale nevím jestli se to tím vyléčí. Skus se poradit s Dr. V kamistadu jsu ještě nějaké protizánětlivé látky, ale jak říkám kandidóza je spíš bakteriálního původu. Jiinak se také léčí potíráním genciánovou violetí.

berunka
autor
10. únor 2009

andy ja jsem to prave nasla tady v tematu o moucnivce ze to poradila doktorka.ze to nici primo ty zarodky.gencianka nezabira:( tu salvej jsi kupovala jakou?nemam vubec predstavu.jinak ja sterilizuju v Milton tabletach a ty maji znicit prave i bakterire,ktere odolavaji pri vyvarovani.je mozny ze ji ta moucnivka boli?a je i na rtikach?

andyalukasek2008
10. únor 2009

berunko, salvej jsem koupila tusim v lekarne normalni sypanou... to s tim papinakem vycetla nekde moje babi, taky zdravka 🙂... normylne jsem vsechno nadobi supla do papinaku, pridala 2-3 lzicky salveje a 20min varila... pravda ale je, ze to nadobi tak trochu zaslo, jakoby od cerneho caje, coz se da ale v poho umyt saponaty, az budete mit po problemu... na rtikach jsme to nemeli... no maly s tim bojoval, plakal, nechtel pit... trapil se... pan doktor nam rikal, at zkusime cokoliv, ze je maly na to, aby mu daval antimykotika, ze jsou silna, za coz jsem dnes rada, ze mu je nedal... je to boj... a kojis nebo mas UM?

berunka
autor
10. únor 2009

kojim.a jak dlouho jste patlali genciankou?ja uz jsem z toho zoufala.mela jsi nejaky projev i na prsou?me pri zacatku kojeni boly bradavky a pak i po kojeni citim v prsou takove pichani.zacala jsem si to mazat Fungicidinem,vycetla jsem ze na to pomaha.kolik vam bylo kdyz ji maly mel?my mame 2 mesice.

andyalukasek2008
10. únor 2009

my jsme to dovezli rovnou z porodnice, neb jsme se nemohli rozkojit, tak ze strikacek ☹... nejprve jsme mazali genciankou 0.005 procent tusim, potom 0.01procentni... bojovali jsme s tim cely mesic... genciankou mazej i bradavky a dvorce... nekde ty potvurky musi sidlit... na prsou jsem nic nemela, ale ja uz pak nekojila, byli jsme na UM...

dnada
10. únor 2009

pajmis - moučnivka je takový bílý povláček na tvářičkách někdy i na patře nebo jazýčku mimča

beru - my si ji taky přivezli z porodnice,mělA sem i kvasinku na prsou,pomohla genciána.Důležité je,měnit každé kojení tampony v podprdě.Kvasinka má ráda vlhko a teplo. Jak píše andy, mazat prsa i celý dvorce a mrňousovi vytírat pusinku,já to dělala vatovou tyčinkou. tO že tě bolí bradavky na začátku kojení znamená,že máš nejspíš kvasinkovou infekci.Vytrvej,genciánka zabere,já to takhle dělala cca 3týdny a bylo to fuč. Já hračky a nádobí nevyvařovala jen sterilizovala v Miltonu a stačilo to 😉 hodně štěstí !!! 🙂

berunka
autor
10. únor 2009

holky takze myslite ze i kdyz se to vratilo ze mam pokracovat v genciance?ze jsem ten Kamistad teda koupila zbytecne?

andyalukasek2008
10. únor 2009

Berunko, Kamistad bych nechala zatim byt - nechte si ho pro rust zubu uz jen proto, ze obsahuje tusim lidocain a mimi mas jeste male... Zkusila bych tu silnejsi gencianku... Jedna doktorka nam rikala mazat dvakrat denne, ja uz pak mazala asi petkrat, jak jsem byla z tihi zoufala... Chudal maly byl cely fialovy, ale to se vypere... Pomaha ten Kamistad ve smyslu, ze by mimco bylo klidnejsi? Pokud ne, nedavala bych jej, A navic je pouze na doporuceni lekare...

lenka1302
10. únor 2009

ahoj taky bojujeme s moučnivkou,mažeme genciankou

pajmis
11. únor 2009

Holky, tohle jsem našla na netu.... psal to nějaký odborný lékař na prozeny.cz

U kojených dětí do 2-3. měsíců věku (pak je již lokální imunita většinou schopna infekci přeprat) je to běžný nález a moučnivka (soor) je způsobena plíšní Candida albicans. Často je prvotní zdroj na prsní bradavce kojící ženy. Genciánová violeť 1%, která byla dlouho používaná k potírání sliznice, se již nedoporučuje. Mám dobré zkušenosti s podáním tří dávek celkově podávaného antimykotika (není tedy nutné podávat sirup delší dobu) Mycomax nebo Diflucan a to v dávce 2,5mg/kg/dávku sirupu po 12 hodinách (celkem tedy tři dávky). Soor většinou vždy okamžitě vymizí. Je to ale vázáno na recept.