Kanavit. Všechny ho kapete?

kaczka
2. črc 2008

AHojky holky,

chtěla jsem se zeptat jestli všechny kapete Kanavit,nám paní dr. napsala jen Vigantol,ale mluvila i o něčem jiném tak nevíme jestli nám to třeba nedali v lékárně nebo tak.Dr. má dovolenou tak jí nemůžu ani brnknout!

johanda
4. črc 2008

anke - taky znám jednu mamku, co měla takhle divné dávkování Kanavitu. Dávala 7 kapek co měsíc, mám dojem. Nechápu - kamarádce ukáply z lahvičky asi 4 kapky navíc a šla s malým na testy koagulace krve. Vyprdni se na to dávkovací schéma dr. a dávej jednu kapku měsíčně, nebo to zkus prokonzultovat s jiným doktorem.

anke
4. črc 2008

tak doktorce je neco mezi 50-60ti, jsme na malym meste (5 tis. obyvatel), tak mozna jede podle starsich tabulek ...

no snad se teda nic nestalo, ach joooo ☹

atreides
4. črc 2008

anke hlavně se nestresuj a ještě někam třeba brnkni

anke
4. črc 2008

atrei, jj volala jsem, teda moje mama ... tak na jedne detske klinice rekli ze 1x kapka je spravne

ale jeste jsem zjistila (ted teda nevim, jestli to pisu zcela spravne), ze K vitamin se uklada do tukove tkane - rozptyli se do ni, cili i to prepocitavani na kg ma svuj smysl...
jeste me napadlo, jakou koncentraci mate ucinne latky - jestli se to treba nemuze lisit - my mame 0,1000g phytomenadionum na 5ml

no, kazdopadne ted uz s tim nic neudelam, maly vypada normalne a po podani tech kapek se u nej zadne nezadouci ucinky neprojevily (takze uz se ani asi neprojevi),tak to jen poresim do pristiho podani 🙂

atreides
4. črc 2008

u nás je to taky tak 0100g na 5ml
buď v pohodě 😉

ewuli
4. črc 2008

my mame 0,1000g phytomenadionum na 5ml a musíme kapat 1x týdně a to už jsou nám 3 měsíce

monik76
4. črc 2008

jabber, to byla jen diskuse maminek, tak jak tady, jedna to měla tak, druhá jinak. No ale vesměs 1x měsíčně, je zvláštní, že to má každý jinak.

jabber
4. črc 2008

monik - jasně, já jen myslela, jestli tam třeba náhodou některá nepsala opravdu nějaký důvod pro tohle dávkování, třeba tu špatnou srážlivost krve atd. 😉. Divný to teda je 😖

niki2 - já bych asi zašla za zástupem, měsíc je už dost dlouhá doba....

mircka
4. črc 2008

Ahojky, my jsme Kanavit dávali tak, jak píše Kok12ska - zezačátku 1x týdně a poté 1x měsíčně do 6 měsíců. Teď už jej nedáváme.
D vitamin - Vigantol - dáváme každý den 2 kapky.

anke
4. črc 2008

tak vysledky patrani jsou takove, ze 7 kapek je fakt blbe ... neco se stat mohlo, ale pry pokud do 14ti dnu nijak nezezloutl, tak uz se nic nedeje, ale nemam mu to uz davat vubec ... vite, co je ale vtipne, ze se to pry puvodne melo davat jen detem nedonosenym nebo nejak nemocnym ... Davidek je prenosene totalne zdrave dite, a ona mi ho predavkuje ... jsem pekne nas.ana, ze si z meho miminka delaji pokusnou mys ...

navic asi by ji to mel nekdo rict, protoze takhle to urcite pise vsem kojencum ☹

anke
4. črc 2008

jo ale doktori se pry shodli,ze se to bude davat vsem kojenym detem ... jsem predtim nedokancila tu vetu

jabber
4. črc 2008

anke - to je teda síla 😅 , tak hlavně, že to dobře dopadlo - ještě že toho koníka máme, co? 😉 🙂
A kdes to ověřovala? Já bych jí to normálně řekla - že jsme se o tom bavily s holkama (třeba kamarádkama - to je fuk) a že když to všechny jejich děti berou jinak, tak jsem volala tam a tam - a tam mi řekli tohle.......
A kromě toho bych tu mudru radši vyměnila za jinou 😉

lukin
4. črc 2008

anke: A jak jsi to zjistila? Co ted s tou doktorkou budeš dělat?

anke
4. črc 2008

lukin: mamina primo mluvila s nejakou dobrou pediatrickou u nas doma, s doktorkou nebudu delat nic ...
Davidkovi se nic nestalo a uz ani nestane, k predavkovani to melo daleko (dle meho otce lekare bych do nej musela tu lahvicku nalit celou nebo spis 2, aby doslo k nejakemu trvalemu poskozeni jater nebo mozku), vitamin se normalne postupne vylouci, nemel ani zadne komplikace (zloutenka, anemie atp.)
ono to pry neni zas tak jednoduche se tim vitaminem uplne predavkovat 😉

anke
4. črc 2008

oni zase doktori nejsou hloupi a urcite ta moje lekarka nikoho neposkodila ... jen dostal zbytecne velkou davku no
do me zase jako do decka rvali mraky antibiotik zbytecne ... kdyz ono to je tezke, byt doktor to je byt jednou nohou v kriminale a tak doktori radsi neco podaji, nez aby se pak neco stalo a lidi je honili, ze to nepodali ... a jak tu vyse holky psaly, driv se toho vitaminu asi davalo taky vic nez ted

anke
4. črc 2008

jo a fakt moc dik holky, co jste hledaly info ... jste moc hodne, me popadla tak trochu panika ... otec mi musel ve 3 mych telefonatech potvrdit, ze fakt nebudou zadny trvaly nasledky 😅

minea
4. črc 2008

Tak to je dobře, že to takhle dopadlo 🙂 . Ale tu pediatričku bych změnila 😝 .

atreides
4. črc 2008

anke,t ak to jsem za tebe moooc ráda, že už je v to jasno a máte dobrý dávkování, ale té dr. bych se o tom zmínila

petanah
7. črc 2008

kanavit se predepisuje jen kojenym detem.. nekojene mimi to dostava v UM.. nam to taky pani doktorka nepredepsala.. kdyz jsem sla na poradnu, mala dostala 1kapicku..

lu777
8. črc 2008

my teda Kanavit měli a to byl malý nekojený.. 😕 😅

je to jednou za týden, pak jednou za měsíc, končí se v půl roce

lu777
8. črc 2008

jinak Anke: tu pediatričku bych teda změnila tutově.. tohle není na žádné omlouvání.. tohle je jen vitamín, ale co kdyby to bylo něco jiného... dokonce i po zavolání to zopakovala.. já bych to neriskovala a šla bych jinam..

lu777
8. črc 2008

teď jsem se ptala ještě kamarádky co taky nekojila a má jiného doktora.. taky Kanavit měli 😕 tak se to snad teď dává všem či co 😕

kacka.va
8. črc 2008

já jsem četla, že u nekojených dětí se bere 1x týdně do jednoho měsíce a u kojených se pak pokračuje 1x za měsíc do půl roku, kdežto u nekojených už se pak nedává

adelka89
14. kvě 2010

ahoj holky, obnovuji diskusi 🙂
my jsme dostali od doktorky vigantol ale kanavit ne, rekla nam, ze maly dostal kanavit v porodnici a tim to haslo....
maly je plne kojeny.

shaula
14. kvě 2010

Adelko, to je divné, to jsi první, od koho slyším, že by neměl dávat Kanavit... Myslím tím u kojeného dítěte. Kdyby bylo dítě na UM, tak se dávat nemusí, protože už ho UM obsahuje. My jsme dávali 1 kapku týdně do konce prvního měsíce, pak 1 kapku měsíčně do půl roku, pak už vysadit.
Ale vím, že někdo chodí k doktorce do ordinace a Kanavit dávají tam - je to ekonomičtější než psát každému skleničku, kterou stejně nevykapou 😉

miska73
14. kvě 2010

Nám taky Kanavit nepředepsali, ale dávali v poradně. Nejdřív každý týden a teď jednou za měsíc, je nám 6 měsíců a jsme kojený 😉

rioko
14. kvě 2010

tak Vojta byl kojený dva měsíce a pak byl na UM a stejně jsme měli 1 kapku za měsíc dávat do půl roku tak to fakt co dr. to názor, ale neublížilo mu to

adelka89
14. kvě 2010

nam nedavaji nic ani v poradne, vzdycky jen doktorka rekne, ze jsme kanavit dostali v porodnici...
cetla jsem neco o tom, ze se ted dava jednorazove injekcne v porodnici, tak asi to bude nas pripad, jenze nam v porodnici nic nerekli....

shaula
14. kvě 2010

Adelko, to je ale jen vitamín, ještě jsem neslyšela o jakémkoli vitamínu, který by (byť možná podaný injekčně - ale to se mi moc nezdá) vydržel do zásoby v těle půl roku 😉 To bude nějaký informační šum.

k.ate
14. kvě 2010

nájm kanavit dala dr v poradně snad jen 3krát ze začátku a potom už nic... 😕