Kanavit. Všechny ho kapete?

kaczka
2. črc 2008

AHojky holky,

chtěla jsem se zeptat jestli všechny kapete Kanavit,nám paní dr. napsala jen Vigantol,ale mluvila i o něčem jiném tak nevíme jestli nám to třeba nedali v lékárně nebo tak.Dr. má dovolenou tak jí nemůžu ani brnknout!

hankaajirik
3. črc 2008

Ahoj, my jsme kapali od začátku do šestého měsíce vždy jednu kapku Kanavitu měsíčně.Bylo to jak na doporučení lékařky, tak jsem to i vyčetla v nějaké literatuře.Syna jsem plně kojila.S Kanavitem jsem se take setkala i u maminek v okolí.

pavlinka3
4. črc 2008

kanavit nám kápne mudr. při prohlídce a vigantol máme doma a kapeme 1 kapku denně....ale zjistila jsem, že mi po něm Mates bleje...ať ho dám před nebo po kojení.....půl dne blindíme ☹ sice přibíráme, ale tohle mě fakt sejří - na víkend v KH jsem ho zapoměla vzít a tak jsem ho v so a ne nedávala a bylo po blindění - máte to některá taky tak?

andys26
4. črc 2008

Kanavit taky dostáváme vždy při prholídce v poradně, ale vigantol máme doma a máme psané 2 kapky tak teď nevím. 😒

anke
4. črc 2008

ahoj, to me holky trochu desite s tim davkovanim ... my ted mame kanavit 1x mesicne 1 kapka na kg vahy, tzn. 7 kapek
a vigantol mame 2 kapky uz od zacatku, ale davidek se narodil velikej, tak mozna proto 😅

ewuli
4. črc 2008

nám dr. výslovně řekl,že 2 kapky škodí a nesmíme dát víc jak 1 i když den předem zapomeneme
😖

minea
4. črc 2008

Anke, to dávkování kanavitu je určitě špatně, ověř si to (dáváš sedminásobně větší dávku). Možná jste se s doktorem jenom špatně pochopili.

jabber
4. črc 2008

anke -1 kapka Kanavitu na 1 kg váhy? 😕 - to jsem taky nikdy neslyšela. Radši se na to ještě někde zeptej, to se mi zdá divný.... 😕 . A co píšou v příbalovým letáku, já už ho nemám. Ale když nám ho mudra dávala, tak říkala že hlavně ať ho nepopletu s Vigantolem a nedávám to obráceně, že by to byl celkem průšvih 😖 . Někde jsem četla, že při předávkování Kanavitem by se měl udělat krevní obraz.

Jinak ke Kanavitu jsem našla tohle:
Vitamín K (Kanavit) se doporučuje jen u plně kojených dětí. Umělá mléka jsou již o tento vitamín obohacena a tak je jeho opakované podávání zbytečné.

niki2
4. črc 2008

Tak my mame Vigantol od 14ti dni 1 kapku denne do 1 roku.
Kanavit 1 kapku tydne do 1 mesice, dale 1 kapku 1x mesicne do 1/2 roku.
Je plne kojeny.

Ted se chci zeptat, dochazi mi (spise uz temer dosel) Vigantol a doktorka, ktera je sousedka a prinesla by mi recept az domu, tak ma do konce cervence dovolenou. Myslite, ze muzeme byt temer mesic bez nej nebo zajit za doktorkou, ktera ji zastupuje (mame to docela kus cesty...)

anke
4. črc 2008

jezisi zensky nedeste me ... fakt jsem to nepochopila spatne, rikala 7 kapek

anke
4. črc 2008

tak jsem volala k doktorce a opravdu mi potvrdili, 1x mesicne 1 kapka na kilo vahy - tak opravdu 7 kapek
a Vigantol 2 kapky ... no snad doktori vedi co delaji

atreides
4. črc 2008

anke wau to slyším prvně 😕

lukin
4. črc 2008

anke: Ta doktorka je asi trochu mimo, ne?

prada
4. črc 2008

Já jsem dávala 1 kapku týdně a bez ohledu na váhu. 1 kapku na 1kg dítěte bych určitě nedala.

petrusam
4. črc 2008

já mám od Dr. napsáno - Vigantol - 1 kapka denně po dobu 1 roku, Kanavit - 1 kapka za týden po dobu 6 týdnů, eventuelně dále do 6 měsíců 1 kapka za měsíc ..

anke
4. črc 2008

tak ted jste me vydesily kompletne ... co ted?

minea
4. črc 2008

Anke, všechny kromě tebe máme dávkování stejně - jak jsem to pochopila, tak každá kapka (ať už podaná nebo vynechaná) má pro mimino velký význam. Zkus si najít na netu příbalový leták a zavolej ještě jinému pediatrovi pro ověření. Nepodceňovala bych to, jde o možnost předávkování.

svoma
4. črc 2008

Anke já mám napsáno Vigantol denně 1 kapka do 1 roku dítěte a Kanavit první měsíc 1 kapka 1 týdně a pak 1 kapka jednou za měsíc do půl roku věku dítěte,podává se pouze při kojení.

mobina
4. črc 2008

Anke to je fakt divný. I já mám dávkování jako holky. Kanavit jednou měsíčně jednu kapku do půl roku, vigantol každý den jednu kapku. Nemáte v rodině poruchy srážlivosti krve?

petrusam
4. črc 2008

svoma - tak to máme stejně 😎

svoma
4. črc 2008

aby ho ještě nepředávkovala,to je fakt divné.

anke
4. črc 2008

mobi: nemame, a davidek je uplne zdravy ... ja to nechapu, hlavne tech 7 kapek uz jednou dostal :-///

anke
4. črc 2008

paneboze, jestli se mu neco stane, tak tu doktoru sezeru

mobina
4. črc 2008

Na letáku píšou, že dávkování určí lékař. Děti do 1 roku 2-3 kapky asi denně, není to tam psané, ale to je podle mě jen v případě krvácení. Jako prevence bude asi opravdu jen ta jedna kapka měsíčně 😅

svoma
4. črc 2008

Anke klid,nestane,když to neměl často,prostě mu začni dávat jen tu jednu a na dr. se vykašli. 🙂

kometka5
4. črc 2008

my jsme dávali Kanavit jednou týdně v šestinedělí a od té doby do půl roka 1x měsíčně vždy jen jednu kapku bez ohledu na to, kolik kg vážila...
Vigantol máme dávat každý den 1kapku, ale popravdě na to dost zapomínám. stejně jako od půl roka jí mám dávat každý den 1x Fluorid, ale to zapomínám úplně... 😒 tak doufám, že se nic děsnýho neděje...

monik76
4. črc 2008

Ahojky, nedalo mi to a našla jsem na netu, v jakési diskusi, že i jiné maminky mají to dávkování jako anke, je to sice starší datum, ale normálně to tak kapali do půl roku. Já to teda slyším prvně, měli jsme to jako většina. 1 kapka měsíčně.

atreides
4. črc 2008

to je teda taky dobrý, každý jiný dávkování, proč to není sjednocený? 😠 pak jsou maminy vystrašený ☹

jabber
4. črc 2008

monik76 - a nenašla jsi tam taky proč to tak mají? 😕

atreides - no a mě vyloženě dr řekla, že bacha na to - tak já jsem z toho teda jelen 🙄

jabber
4. črc 2008

anke - a kolik je mudře, jen tak pro zajímavost...