Kanavit. Všechny ho kapete?

kaczka
2. črc 2008

AHojky holky,

chtěla jsem se zeptat jestli všechny kapete Kanavit,nám paní dr. napsala jen Vigantol,ale mluvila i o něčem jiném tak nevíme jestli nám to třeba nedali v lékárně nebo tak.Dr. má dovolenou tak jí nemůžu ani brnknout!

janula2008
2. črc 2008

kanavit se ma kazdy tyden 1kapka, pokud mas takto male mimi.

janula2008
2. črc 2008

Vigantol 1 kapka denne

kaczka
autor
2. črc 2008

Já vím,jenže my ho nemáme!!!Tak nevím co dělat!

jandalinka
2. črc 2008

je tu už stejné téma,vyhledej 😉

jandalinka
2. črc 2008

a mudr.řekni o nový recept,pokud nenapsala

kaczka
autor
2. črc 2008

mě jde jen o to jestli se ten kanavit píše vždy

jandalinka
2. črc 2008

jo,píše. 😉

lukin
2. črc 2008

ne, nepíše

lukin
2. črc 2008

já ho taky nemám předepsaný, ale prostě, jak jsem chodila s malou na převážení, tak ho sestřička vždy kápla. Ptala jsem se ji, proč mi to nepředepíše a říkala, že s tím měly špatné zkušenosti na předpis, takže to raději kapají přímo u doktorky. Teda není to tak pokaždé, hodně maminek má kanavit doma, ale hodně ne.

svoma
2. črc 2008

Kanavit se píše jen miminkům,která jsou kojena,jinak ne. 🙂

monik76
2. črc 2008

my jsme kanavit kapali ze začátku týdně a pak jednou za měsíc až do půl roku, a malá je kojená, u prvního dítka to bylo to samé a ten kojenej nebyl. tak teda nevím

jandalinka
2. črc 2008

lukin:tak to tedy hledím!!! 😕 Tak tedy co "jiný kraj,jiný mrav",jak se říká 😉 🙂

svoma
2. črc 2008

Mě teda dr. řekla,že jen,když budu kojit,tak to zase bude to známé- "co dr. to názor". 🙂

kaczka
autor
2. črc 2008

já kojím a nic nemám.-...no budu tam muset zajít až tam bude 14 dní snad přežijem

brnda
2. črc 2008

ahoj,tak mi kanavit davali u obou deti i když jedno bylo a druhy nebylo kojeno,dava se prvni mesic jednou za tyden a potom jednou za mesic až do pul roku 😉 a co vim tak od znamych,tak to tak davali všechny

lukin
2. črc 2008

svoma: Dává se to proto jen kojeným dětem, protože v mateřském mléce není ten vitamín K, ale v umělém jo, tak proto.

lukin
2. črc 2008

kaczka: No a kapali to mimču, jak jsi tam byla na kontrole?

kaczka
autor
2. črc 2008

Nekapali....ach jo!!!Štve mě to,ale nevím co s tím! ☹

janab78
2. črc 2008

Tak si k doktorce dojdi, jestli tam ta tvoje neni, tak má zástup. Neznám nikoho, kdo by to nedával. My dávali od 2. dne jak nás pustili z porodky.

kaczka
autor
2. črc 2008

Tak jo,já tam zítra zajdu!!Je fakt,že jsme zatím propásli jen jednu kapku

johanda
2. črc 2008

kaczko - určitě to malému kápli v porodnici, jde o vitamín K. Podávání vitamínu K není předepsáno, je to jen doporučení, obsahuje ho i MM. Jez hodně brambor, zelí, špenátu, obsahují dost vitamínu K, který ti přejde do mléka.Pokud je prcek normální, fyziologický novorozenec nic moc mu nehrozí, pro klid duše ale zavolej třeba do porodnice, kde jsi rodila, poradí ti.

kaczka
autor
2. črc 2008

Díky za radu!!

krista
2. črc 2008

Ahojky,
tak já kojím plně od začátku a kapeme doma taky jen Vigantol 1x denně, ten Kanavit dostává malá na kontrolách 😉

Abych jedla zelí a špenát u mě nehrozí, protože malá příšerně trpí na prdíky a tyhle potraviny nadýmají 😉

Snad ví Dr. co dělá 😕

ewuli
2. črc 2008

Já kapu 1kapku vigantolu denně 1kapku kanavitu týdně. Jsme od začátku na nutrilonu a četla jsem ,že se topodává až do 1 roku.Také mi doktor řekl,že u vigantolu nesmímkápnou víc jak tu jednu kapku a i v případě,že předchozí den zapomenu. je to hodně zátěžové pro ledviny.

johanda
2. črc 2008

krista jj, pokud má prcek prdíky, zelí asi ne 😉 . Naše malá zelí zvládala, ale po čočce to byl horor. Kaczka, sama víš, co malý snese, že jo 😉

minea
2. črc 2008

Kaczko, první čtyři dávky se dávají po týdnu, pak jedna za měsíc až do půl roku věku. V tvém případě bych 14 dní rozhodně nečekala - obrať se na porodnici, jak píše johanda, nebo zajdi k jinému pediatrovi. Ta tvoje doktorka přece musí mít nějaký zástup ne?

kok12ska
2. črc 2008

Ahoj, já nevím, ale zelí bych si určitě nedávala 🙂 To mi mohlo malýho asi dost vytrestat. Vitamin K (Kanavit) se podává jako prevence krvácivé nemoci novorozence. Kape se jedna kapka každý týden do 1 m.věku a pak jedna kapka každý měsíc až do půl roku kojeným dětem. Umělá výživa již vitamin K obsahuje, proto ho není nutné uměle živenému dítěti přidávat. Vitamin D ( Vigantol) se podává od 14 dnů věku dítěte, vždy jedna kapka denně a to do konce prvního roku, u dětí narozených v podzimních měsících pak déle a to do 1 a půl roku věku. Umělá výživa ho také obsahuje, ale stejně se doporučuje jej přidávat.
Naše Mudr. nám dala Vigantol až od 1 měsíce a Kanavit jsme na konci 1. měsíce museli vrátit, takže jsem si vždycky vyžádala, aby nám tu jednu kapku kápli při prohlídce ( bohužel jsme dva měsíce propásly a malá ho nedostala, protže jsem to zjistila pozdě) Musela jsem být trochu neodbytnější, protože se jí nechtělo a měla na to jiný názor. Toto dávkování je ale všeobecně dané a když jsem se bavila s kamarádkami, které mají jiné lékaře, tak se na tom shodovali názory 4 dětských lékarů. A známá, co chodí ke stejné dr, jako my, skončila s malým na klinice, protože ho také nedostávali a malý měl pak krev ve stoličce. Ta mi právě doporučila, abych byla neodbytná a nedala se.

krista
2. črc 2008

Kok12ska tak to jsi mě uklidnila protože tohle dávkování my máme!!! 🙂
Když byla malá čerstvě narozená tak jsme chodili po týdnu a teď chodíme na kontroly po měsíci a sestřička vždycky kape, tak jsem ráda, že to bereme dobře 🙂

atreides
2. črc 2008

jj taky to máme jak píše kok12ska 🙂

adriana1
2. črc 2008

Kanavit je proti krvácivosti je důležitější než viganol(D)My sme měli kanavit 1x týdně 1kapku a po měsíci 1x za měsíc jednu kapku do 6měsíců. Viganol máme od třích týdnu 1kapku deně. Naše doktorka to píše každému dítěti a jedno jestli je kojené nebo nekojené.