Kapky Aktiferrin, jak je dáváte dětem?

agataps
25. čer 2013

Ahojky maminky. Mám chlapečka, který se narodil předčasně, nyní má dva měsíce a paní doktorka nám naordinovala na základě krevního obrazu 2x denně 10 kapek Aktiferinu. Píšou, že se kapičky nemají zapíjet mlékem, ale jelikož kojím, tak to nijak neovlivním. Jak tedy dáváte tyto kapky vašim dětem? díky Agata

jarkalada
25. čer 2013

@agataps dej mu to tedy mezi kojením na lžičku, třeba s trochou čaje, ať to nemá tak hnusný 😝 😀 Nebo já dávala stříkačkou, i s tím trochu čajem, rovnou do pusinky - to se mi tolik necukaly.
Bacha-dát pod krk látkovou plínu, kterou budeš mít jen na to - nejde to odnikud vyprat a nechává to rezatý skrvny 😎

ivular
25. čer 2013

@jarkalada Ten čaj opatrně - dost druhů taky snižuje vstřebatelnost (něco je o tom myslím i v příbaláku). Já dávám jen s vodou.
@agataps To kojení - někde jsem četla, že MM na rozdíl od kravského mléka vstřebatelnost železa nesnižuje, jelikož kojenci by v tom případě byli zcela bez přísunu železa 😉 Bližší mechanismus si ale nepamatuju..

speedygon
25. čer 2013

@jarkalada jj, nejen že nejde vyprat, ale zabarví i zuby, když už teda jsou...

libus74
15. bře 2014

Ja podavam kapky malymu uz pul roku,davala jsem i smaterkym mlekem ted s cajem.Kapky silene barvi i zuby mame dva a pekne flekaty 🙂

yoopy
16. zář 2014

@libus74 ahojky,mam stejny problem ☹chtela bych se zeptat zda vam ty flicky na zubech casem zmizely?

libus74
16. zář 2014

Behem davani kapek urcite nezmizi po ukonceni se to trochu zlepsi,uplne az po vymeneni zoubku,kamaratka mi radila belit citronovou stavou,ale nezkousela jsem.