Kapky BioGaia - je to ještě horší, mám pokračovat?

lrg
1. kvě 2013

Mám dvouměsíční mimi a od narození trpí na větry, vyzkoušela jsem všechno možné, co kdo radil, všechno jen s krátkodobým účinkem. Nejvíc nám pomohly kapky Espumisan, ale jak si na ně zvykla přestaly účinkovat. Už dva týdny bereme kapky Biogaia a přijde mi, že je to den za dnem horší ( i když to samozřejmě nemusí souviset) a má párkrát za den zelenou stolici. Je možné, aby probiotický kapičky nadýmání zhoršovaly? Nevím jak dlouho mám ještě vydržet, sama jsem brala probiotika ale raději jsem přestala, abych už to moc nepřekombinovala. Doktorka mi řekla, že když plně kojím musím jíst mléčné výrobky, nebo si odrovnám kosti, tak jsem začala jíst jogurty, možná ani to jí nesvědčí, ale mléko ani sýry mi nechutnají. Myslíte, že mám tedy s kapkami pokračovat? Nebo zkusit zase něco jiného.

aneta0707
1. kvě 2013

doktorka ti rekla, ale jestli to nesvedci malinky, tak bych to nedodrzela. jestli ji vadi mliko, tak bych jií netrapila. zkus to na par dni nejist a uvidis jestli se to zlepsi. misto mlika se da jist i vapnik v tabletkach.

eficenka
1. kvě 2013

to není pravda, že si odrovnáš kosti - vápník je i v jiných potravinách než v mléčných!
sou tady na MK i holky skoro rok na bezmléčné dietě!
vysad určitě všechny mléčné výrobky a uvidíš, že se malé uleví....
a u nás kapky nezabraly ani jedny - ještě více to zhoršovaly
pomohlo

probiotika ber ty i je dávej malé - probiotiky ničemu neuškodíš 🙂

1. vysazení mléčných výrobků
2. časté pasení koníčků (7-10 krát denně na pár sekund pak minut)
3. nahřávání a masáž bříška
4. nošení na tygříka...

llluckaaa
1. kvě 2013

@lrg Jestli myslíš, že mléčné nedělá dobře, tak bych ho raději vysadila. A abys doplnila vápník, zaměř se na ostatní potraviny, které ho obsahují.
http://www.czfcdb.cz/vyhledavani-potravin/podle...
Doufám, že ten odkaz bude dobře fungovat 😒 Měly by tam být seřazené potraviny podle množství obsaženého vápníku 😉

pegynka
1. kvě 2013

Kamaradky malicka mela taky zelenou stolici a zjistovaly s doktorkou proc a nejspis to byla alergicka reakce na mlicko,kterym krmila,musela vyzkouset nekolik mlicek,ktere male nakonec sedlo,tak muze i tve malicke treba nesednout ty mlecne vyrobky,co jis ty...Nebo do toho muze byt jeste rustovy spurtik,ten se taky projevuje neklidem,zelenou stolici (ditatko hrozne rychle roste a chce byt porad u prsu,nebo aspon casteji nez normalne)

berynka
1. kvě 2013

@lrg, mléčné výrobky určitě na zkoušku vysaď, ale nejen ty. Pokud by šlo o reakci na bílkovinu kravského mléka, tak vadí i sušenky, čokolády, pečivo z mléka. Čti složení na obalech, bohužel skoro všude je sušené mléko nebo syrovátka 😝, i když to nevypadá.
Já už jsem 3. týden na dietě právě kvůli častému zelenému kakání malé. Po týdnu bez "mléka" to zase začalo žloutnout. Ke všemu se jí udělala v obličeji docela vyrážka. Takže po nějaké době si zase mléko dám a uvidíme.

Na radu doktorky jsem vysadila já laktobacily. Jí probiotika dávám stále.

katyxq
1. kvě 2013

Probitika ber hlavně ty, miminku je můžeš dávat taky. Problémy opravdu mohou být z mléka a mléčných výrobků (http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/bezmle...), vápník získáš i jinak a lépe http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan... (jakpak asi získává vápník kráva, když mlíko nepije, proč je nejvíc osteroporózy v zemích s nejvyšší konzumací mléčného?), k vápníku je ale potřeba mít i dostatek vitamínu D a K2 (http://www.margit.cz/vitamin-k2/, koukni i na diskuzi pod článkem), hlídek si tuky (avokádo, kokosový, olivový olej, ořechy, semínka, sádlo) a bílkoviny (maso, ryby, vejce, ořechy, quinoa, luštěniny - červená čočka, cizrna by neměly nadýmat), vhodné je i omezení sladkého (neboť podporuje růst kvasinek a špatně osídlená střeva jsou mnohem propustnější pro nenaštěpené bílkoviny - alergeny a BKM je zrovna jedna z nejhůř stravitelných, proto tak často vadí).
Na ulevení bříšku doporučuju tuhle masáž https://www.modrykonik.cz/fotoblog/collette/cla... a společné spaní (zklidní se miminko i ty), nošení v šátku nebo ergonomickém nosítku s novorozeneckou vložkou (tedy vertikálně s velmi dobrou podporou páteře miminka - zase, zklidníte se oba, navíc si mimčo nahřeje bříško, pro kolikové dítě ale naopak nedoporučuju babyvaky a nošení v úvazu kolíbka, dochází ke stlačování bříška), taky můžeš zkusit bezplenkovou komunikační metodu (dávat miminko vyčůrat a vykakat v klubíčku nad misku, umyvadlo, skvěle to funguje na vyprdění).

lomanta
1. kvě 2013

Slyšela jsem od jedné laktační, že prý taky může dělat problém, když se kojí z obou prsů, mimi si tak vezme hodně toho předního mléka (narozdíl od toho, kdyby pilo z jednoho prsu a "do dna") a to mléko je hodně sladké a prý taky hodně nadýmá a může z toho být právě bolení bříška a zelená stolice, které se také říká hladová, protože právě po tom předním mléku se tolik nepříbírá...

berynka
1. kvě 2013

to zelené může být z glukózy - cukru, co je obsažené v předním mlíku. Ale dočetla jsem se teda, že tzv. hladová stolice zelená není, naopak spíš hnědá a ne tak častá 😒 .
U nás také nejsou všechny příznaky, malá přibírá (zatím) nadprůměrně, což u BKM nebývá a ani u hladu 😅 . Chce to prostě zkoušet a sledovat 😉

martinakl
1. kvě 2013

Kuba míval zelenou stolici, když pil hlavně přední mlíko (tedy hodně časté a krátké kojení). Jinak mlíko jí může opravdu vadit. Já jsem 4 měsíce držela přísnou bezmléčnou dietu. Vápník jsem doplňovala tabletama. Zkus to třeba na 2 týdny a pak uvidíš...

evzula
2. kvě 2013

ahoj holky, ja mam 6ti tydenni holcicku a trpi taky na boleni briska. Kojim a dokrmuji Nutrilomem pul na pul. Ze zacatku mela normalni stolici zlutou, pak nam doktorka doporucila sab simplex a kdyz nezabere tak bio gaia, tak jsme zkusili sab a nezabral, tak jsme presli na tu bio gaiu (ted je mame asi 14d dni) a od zacatku pouzivani kapek ma svetle zelenou stolici, ale kaka jednou za 3 dny a zda se ze koliku ma porad, i kdyz mozna min, tak nevim. Myslite, ze by to taky mohla byt alergie na kravske mleko? Ja ho jim docela hodne, piju dost melty s mlekem a jim hodne jogurtu. Predem diky za nazory. Jo a mala pribira nadprumerne 🙂

svadlenka_v
8. srp 2013

@evzula odpověď na tvůj příspěvek by mě moc zajímala, protože máme úplně stejné problémy. Jen holčička má zatím pouze 3 týdny a bio gaiu zkusíme od dneška. Odpověděl ti někdo nebo ses dozvěděla více info někde jinde? Díky za pomoc.