Kapky do nosu pro půlroční miminko, poradíte?

zuzanaa2
5. lis 2013

Zdravim! Mam 7 mesicniho syna a uz pres mesic ma rymu. Nos ma stale ucpany, spatne se mu dycha a Vincentka mu nezabira. Uz s nevim rady a MUDr stale jenom ze nosik ma cisty a v krku take nic nevidi a maly se trapi a v noci se taky budi i kazdou hodinu a z te rymi uz i kasle. poradi nekdo jak by se mu ulevilo? Dekuji.

adusmamus
5. lis 2013

Libenar kapky nebo pinosol-je mentolovy,ale olejovy a na prirodni bazi cili homeopatika,nebo vincentku

janepa
5. lis 2013

Ahojky. Mám doma půlroční miminko...zkusila bych nejdříve zvlhčovat vzduch....dát klín do postýlky....odsávat i sušší šušně, když by to nepomohlo....pak nasadit Nasivin na pár dní (3-5dní)...3x denně 1-2 kapky a v mezičase na zředění tu Vincentku.....třeba to bude potřebovat takhle přeléčit...a kdyby i to nepomohlo, šla bych na ORL

laurital
5. lis 2013

Taktéž doporučuji Libenar.

lucieandrlova
6. lis 2013

Také nám pomáhá Libenar. A na propláchnutí Sterimar (mořská sůl).

zamilovanadonej
6. lis 2013

Dle lékařů pro batolata pouze vincentka nebo mořská sůl, nic jiného.

vrana
6. lis 2013

Pokud nemůže dýchat, tak mořká voda ani Libenar bohužel nepomůžou ☹ Druhá dcera chytla od strarší rýmu, když jí bylo 14 dní, hodně plakala, na noc jsme kapali Nasivin pro kojence http://ryma.heureka.cz/nasivin-0_01-pro-novoroz... a osvědčil se nám i Vibrocil, ale koukám, že je až od 1 roku (já mám teda pocit, že nám ho dr. doporučila už dříve než v roce)

vrana
6. lis 2013

@zuzanaa2 Na noc je pak dobrý aerius, bohužel je na předpis, roztáhne sliznici, aby dítě mohlo dýchat. A obecně na kašel a rýmu mám dobré zkušenosti s bylinkovým sinupretem. Každopádně, pokud dětský dr. není co k čemu, tak bych zašla na ORL, doporučení není potřeba. Jako jasně že není dobré do dětí hned cpát chemii, ale pokud má delší dobu takové potíže, že nemůže ani spinkat, tak je mořská voda k ničemu. V 7 měsících už to není novorozeně, takže se podle mě není potřeba tolik obávat, jak píší jiní, že jen mořskou vodu a nic jiného. Kapky do nosu mu neublíží a na ORL mu dají něco, co mu skutečně pomůže 😉

petrabam
7. lis 2013

Já jsem vždycky na rýmu - i tu hodně silnou - dávala kapky Quixx a spokojenost. Ale jestli už to takhle dlouho trvá, asi bych taky zašla na ORL.

zuzanaa2
autor
20. lis 2013

aerius bere a nepomaha to. Stale kasel a ryma. Akorat Quixx mu pomaha dychat. Ale ten kasel! Byla jsem na ORL a taky nic nevidela. Dala mi neco pry to muze byt reflux! CHapete? Kazdy den 28 dni mu mam vysypat takove kulicky z tablety a ma to polknout. Ja to vcera zkusila, ale jeho z toho napina. Ale ja si nemyslim, ze ma reflux. Dneska jsem sla zase k nasi MUDr a dala jsem udelat vyter, tak uvidime. Uz mne to fakt neba....

pavlina12345
10. pro 2013

Můj malý Ríšanek ještě neumí smrkat, takže hleníky taháme odsávačkou a plyveme, STOPKAŠEL nám hodně pomáhá, hleny nám uvolňuje.. Je to sladký sirupek, který dětem chutná, takže kapky do nosu ani nepotřebujeme. Navíc STOPKAŠEL pro děti od 1 roku obsahuje Beta-glukany, které podporují imunitu dítěte.

breadfish
7. říj 2015

Mořská voda, to je na rýmu super. My už doma neužíváme nic jiného, celoročně, i jako prevenci.
Pro miminka je vhodný přípravek Quixx Baby, ten se dá dávat dětem hned od narození. Když už rýmu má, tak naředí hlen v nosíku a lépe se pak odsává, miminko v noci nechrčí a lépe se mu dýchá.

mamasara
21. říj 2015

Také kapeme dlouhodobě mořskou vodu Quixx baby a odsáváme...někdy holt rýma trvá dýl...ale ta mořská voda a zvlhčování vzduchu pomáhá... na noc bych zkusila vyvýšit matraci a větrat či mokrý ručník přes postýlku.

maki_j
21. říj 2015

my odsáváme a používám Libenar. A také zvlhčovat vzduch doma a doporučuje se i chodit ven, prej to pak líp "teče" ven 🙂

martinides
17. kvě 2018

v lékárně ti určitě poradí, sama bych nic neordinovala. Zkus se mrknou sem http://www.nasivin.cz/nase-pripravky/

adelkawe
30. črc 2019
Uživatel adelkawe je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od adelkawe.

Já sem u malyho byla spokojená s kapkami Sterimar .Mužou se užívat již od narození. Líbí se mi že jsou bezpečné i při dlouhodobém používání. Nedochází k poškození sliznice ani ke vzniku zavislosti  jako u chemických nosních spreju.

terkatqe
1. srp 2019
Uživatel terkatqe je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od terkatqe.

Já taky používám Sterimar. Je super že maji specialni trysku, bezpečnou pro malý děti. Mořská voda je fajn a ještě obohacená o měd.

bayt
1. srp 2019

@zuzanaa2 Ahoj, to už je dlouho. Co zkusit nějaké podpůrné přípravky typu kaloba? Mořská voda? Hodně venku, hodně vlhka - dávala jsem mokré plíny v zimě na topení a nakapala na ně eukalyptus. A zvýšená poloha. Odsáváš?

bayt
1. srp 2019

@zamilovanadonej Já jsem teda od roka dávala Nasivin, nevím, zda se může i dřív. Na noc, aby se syn vyspal.