Kapky Maltofer - způsobují u kojence zácpu?

jitukka
25. únor 2015

Holky prosim vas dostali jsme pro maleho zelezi v kapkach a chci se zeptat: zpusobuji taky zacpu?? Vim totis, ze kdyz jsem brala zelezo v tehotenstvi ja, tak jsem zacpu mela velkou?? Potka to i moje miminko?? Nebo maltofer to ma jinak?? Dekuji

mysonek
25. únor 2015

@jitukka ahoj, nemám zkušenost se železem u kojence, ale jsem lékařka a u dospělých pacientů může jakýkoliv preparát způsobovat jakékoliv zažívací potíže. Takže někdo nemá žádné potíže, někdo má zácpu, jiný průjem.....A taky někdo snáší nějaký preparát, někdo jiný preparát a někdo žádný. Takže zatím se tím nestresuj, potíže nemusí mít žádné. A pokud ano, tak upozorni pediatra a dá Vám něco jiného. Držím palce ať je malý bez potíží.

ajurka
25. únor 2015

@jitukka malej take bere maltofer a naopak jen co mu to dam ma naloz v plince 😀

demetritis
25. únor 2015

ahoj nemá sice zkušenost u kojence ale mě ho dávají už druhé těhu a když nahou mi zvýší dávku doporučí mi dát si nějaké ovoce z více vit C a na zacpu u něj pomáhá jablka za jestli miminko není moc malinké zkus pár lžiček jablečné drženě, třeba to zabere

jitukka
autor
25. únor 2015

Dekuji...@demetritis malej je jeste malej ma 8 tydnu 🙂 no uvidime, jak psaly holky treba to bude mit bud opacny ucinek, nebo snad zadny. Ja prave mela taky v tehu ze zeleza hroznou zacpu :/

demetritis
26. únor 2015

ještě mě napadlo syn měl šílené zácpy po D tak to železo nedávat ve stejný den, ja ho teda u syna to d vysadila úplně sin mi sním prožíval 1a půl, a neustálé kakání na teploměr jinak tlačil až byl modrý a nic tak sem vysadila a bylo problém se zmírnil o 80% a to už se dalo vydržet tak hodně štěstí a málo slziček

jitukka
autor
7. bře 2015

Holky prosim vas, tak zacpu teda mame. Tak me napadlo, kdyz si dat svestkovou stavu nebo suseny merunky, dostane se to aspon trochu do mlika aby ho to ,,prohnalo"?? Dekuji 🙂

mysonek
7. bře 2015

@jitukka myslím, že spíš ne, ale za zkoušku nic nedáš. Teď je otázka, zda je to opravdu zácpa, protože kojené dítě nemusí mít stolici třeba týden a i pokud jí předtím měl denně, tak se to mohlo změnit, jak mu vyzrávají střeva. Většinou v šestinedělí mají všichni kojenci stolici po každém kojení a pak to může ubývat. Takže pokud ho nebolí bříško, tak to může být OK. Nejlepší bude se domluvit s pediatrem o event. výměně preparátu železa.

saminomimino
7. bře 2015

ano,železo vždy způsobuje zácpu maltofer tablety i kapky též

mysonek
7. bře 2015

@saminomimino to není pravda, u někoho může způsobit průjem a někomu nevadí vůbec. Je to individuální. Nelze napsat vždy způsobuje zácpu.

hojda
7. bře 2015

@jitukka Tak případně si dej švestkový kompot ty a malý to dostane mlíčkem.

saminomimino
7. bře 2015

@mysonek železo vždy způsobuje zácpu,tedy jeho nadbytek 🙂

krokkyna
7. bře 2015

@saminomimino není to pravidlem, že vždycky způsobuje zacpu,, muze, ale také nemusí, ja třeba při uzivani železa mela průjem, kamarádky mala žádný problém

mysonek
7. bře 2015

@saminomimino ty jsi lékařka nebo farmakolog, že víš že ve 100% způsobuje zácpu? Já mám zkušenost se všemi variantami co může způsobit, takže vím, že nezpůsobuje jen zácpu. Ale samozřejmě, že jí často způsobuje, to nepopírám.

demetritis
8. bře 2015

jitukka zkus se kouknout na kapky proti nadýmání a zácpám ,a zkus mu dát trochu vody po kojení aby si mu tu stolici ještě víc přiřadila, na kojeneckou zácpu ty švestkový sirup musela bys ho kojit do 1 po použití aby dostal dostatečnou dávku ale zas ne dřív než po půl hodce aby se to do mléka dostalo , já bych mu zkusila dát do mlíka lžičenku jablečné šťávy to mu to upraví ale musí to bát fakt decentně pokud už jste víc než 10tt tak by to neměl být problém pro jeho žalůdeček ale muže trošku víc slintat nebo si ublinknout ale zácpu to aspoň ztlumí , jinak denně přidat čajík, a z kapek co předchází zácpám když je piješ se mi osvědčil emuplis tak snad vám něco zabere

werunqa
8. bře 2015

U dětí nevím,ale já je měla v těhu a mimo zácpy mi po nich bylo pěkně zle od žaludku..Takže jsem pak dostala nějaké v tobolkách a ty už byly OK 😎

jitukka
autor
8. bře 2015

Diky holky... Neco vyzkousime a snad se to upravi 🙂