Kapky na prdíky, co byste mi doporučily?

kaczuska
15. bře 2013

/Holky potřebovala bych poradit, mám doma 1,5 měsíce starého chlapečka, který trpí na prdíky. Defakto od začátku mu dávám kapky Espumisan - nejdříve 5 kapek před každým kojením, pak po domluvě s dr. jsem mu dávala 3x denně 15 kapek - potom to bylo ještě horší, tak jsme se vrátili k předchozímu dávkování. Bolení bříška měl min. 1-2x denně, vždy při odcházení prdíků pláče a asi ho to bolí. Posledních 14 dní mu dávám probiotické kapky Bio Gaia (5 kapek/den) a já beru Espumisan tbl. Několik dní to vypadalo, že bolení bříška ustoupilo, ale zase to začalo... Znovu jsem tedy probírala situaci s dr. a ta mě doporučila kapky Baby Calm 5-10 kapek místo Espumisanu, to mu dávám 2 dny a bolení je podle mě ještě horši, defakto při každém kojení se kroutí, pláče... Mám Baby Calm dát ještě pár dní šanci, vrátit se k Espumisanu nebo vyzkoušet ještě něco jiného? Co by ste mě doporučily? Už nevím jak mu pomoct...

koncita
23. únor 2017

@babuna tak to byli asi nějací začátečníci 😀 😉

babuna
23. únor 2017

@koncita já se léčila homeopatiky do 18 let věku - fakt si srandu nedělám a popravdě mě fascinují ,,odborné znalosti,, zdejších diskutujících ...

Homeopatické léky jsou vyráběny z přírodních surovin /rostliny, minerály, ze zvířat/. Největší počet homeopatik přitom pochází z říše rostlinné, přičemž nejčastěji jsou zpracovávány rostliny v čerstvém stavu ihned po sklizni. Zjednodušeně řečeno při výrobě léků se postupuje tak, že rostlina se po určitou dobu nechá vyluhovat v lihu a po odstranění rostlinných zbytků se získá tzv. matečná tinktura. Tato se pak dále podrobuje postupnému ředění /tzv. potenciaci neboli dynamizaci/ v poměru 1 : 10 nebo 1 : 100/. Podle počtu ředění jsou pak hotové léky označené písmenkem D /u desetinného ředění/ anebo C, CH /v případě setinného/ a číslem označujícím příslušný počet ředění např.5D, 12CH atd.. Jednotlivé potence se pak dále zpracovávají pro usnadnění aplikace na vhodné lékové formy jako např. globule, tablety, roztoky, oční kapky, masti. Názvy jednotlivých léků se odvozují od latinského názvu rostliny, suroviny či použité látky.

babuna
23. únor 2017

tu je mimochodem složení a další informace : - netvrdím že je to samospasitelné a všude to funguje - nám to pomohlo a to velmi výrazně ...

Aplikace: mohou se dávat dětem od ukončeného 1. měsíce - před každým jídlem 10 kapek, ale dají se dle potřeby aplikovat i častěji, jsou to totiž 100% přírodní kapky. Je bez cukru a alkoholu, neobsahuje konzervační prostředky ani umělé příchuti a barviva. Dávkuje se 10 kapek před každým jídlem. Po otevření je nutné přípravek naředit destilovanou nebo kojeneckou vodou. Použitelnost přípravku je 4 týdny od otevření a naředění.
Lahvička vydrží cca 3 týdny (při užívání před každým jídlem), kapky se však musí spotřebovat do 4 týdnů po otevření).
Složení: glycerin, fenyklový olej, anýzový olej a mátový olej: méně než 1%, kapky jsou bez cukru a alkoholu, neobsahují žádné konzervační prostředky, umělé příchutě nebo umělá barviva.
Objem: 15 ml koncentrát, který se doplní destilovanou nebo kojeneckou vodou až po značku na etiketě (horní okraj etikety).

koncita
23. únor 2017

@babuna ale já vím, co jsou homeopatika a jak se vyrábí. A taky vím, že Baby calm je prostě směs olejů z bylinek, a to je prostě něco jinýho.....ale nebudeme se hádat viď? 🙂

ladyhacek
23. únor 2017

ono chvíli trvá než to zabere. hodně dávej na bříško, masíruj a cvič z nožičkami. Také se zaměř na stravu. Pokud kojíš tak na cca 2-3 týdny vynech mléko, lepek, hlavně nadýmavé věci, bublunkaté věci . Je tu skupinka https://www.modrykonik.cz/group/6713/ > jídlo pro kojící maminky. Pij cca 2x denně fenklový čaj (né kojící - i ten může prdíky vyvlávat)
Pokud dáváš UM tak jí změň
Také zabírá nošení v šátku (tedy slyšela jsem 🙂 )

mississka11
23. únor 2017

@babuna tohle jsem o BabyCalm četla
@ladyhacek v šátku mi řve 😅 ale zbavit se mléka a lepku ze stravy úplně nepůjde, páč už bych jedla jen rejži, brambory a pila akorát vodu. Fenykl jsem pila měsíc a ten smrad už nemůžu cítit ani na 100 metrů. Osobně si myslím, že jsou prostě děti, co na to trpí. Jasně, omezit nadýmavé a dráždivé, ale zkusila jsem jíst jen rýži a pila jsem koncentrát ORS od HiPP a účinek žádný. Stejně trpěl jako kůň. Zkusím vyčkat až zabere ta BioGaia, az ji začnu dávat. Teď dobere ten ApoLaktík. Navíc vařit tři různá jídla 😅 pro me, pro Hanse a pro malou... to ke takhle neřešitelné. Mluvila jsem o tom s MUDr a ta mi říkala, ze mám začít jist konečně normálně (az na nadýmavé), jinak přijdu o mléko úplně. Jsem zhubla přes 20 kg...

mississka11
23. únor 2017

@ladyhacek jen doufám, že jsem tě nenaštvala, to bych nerada 😕🙏🏻 malý má přece jen dva měsíce a kus, tak už jsem tak nějak zjistila, co mu pomáhá a co ne. Včera byl zdutý, teď měl zácpu-pomohla až rourka. Já si dala pro jistotu Hylak. Prohání ho, tak by mohl zabrat.

ladyhacek
23. únor 2017

@mississka11 naštvaná určitě ne je to tvoje dítě jen jsem dala svoje zkušenosti .

já jsem mléčné vyřadila a nahradila rostliným mlékem a pak když se začal více hýbat pomalu zařazovala. Je to můj první a neděllao mi takovž problém manželovi uvařit normální těstoviny a sobě bezlepkové (ale omáčky jsem zahušťovala normálně já zahuštuji málo-takže lepek jsem nevyřadila úplně). No co jsem vypozorovl tak nejhorší jsou houby - ty jsou těžké na zažívaní a měl opravdu velké bolesti. A pak vajíčka ty také nadýmají.

Samozřejmě jsou děti co na to trpí více to rozhodně - kolik že mu je? Já jsem začala jíst normálně až se začla hýbat kolem toho 4m a postupně. jinak jsem jedla normáln jen bez cibule, česneku, více kořeněných jídel, bez hub, zelí, květák - takovou tu klasiku

mississka11
23. únor 2017

@ladyhacek no je možné, že mu udělaly zle žampiony, ty jsem ale měla v neděli. Malá včera blila a dnes je Ok, malý má prdy, mě ted taky není zrovna Ok. Ale to je aktuální situace. Mě napadlo, jestli mu nedělá zle ten Espumisan. Páč ho teď má místo Infacolu a teda řve. Předtím byl klid. Vajíčka a mléko mu zle nedělají, lepku moc nepojím.

Jinak jsme spolu v březnovkách 😉

nafuka
23. únor 2017

@mississka11 infacol a espumisan obsahují stejnou účinnou látku simetikon.

mississka11
23. únor 2017

@nafuka já vím, ale v jiné koncentraci...

ladyhacek
23. únor 2017

@mississka11 jasně 🙂 no jídlo zůstává v mléce až 48h (možná déle?) žampiony by neměli bý až takový problém - to sjem četla, že to je jediná houba co se může 🙂

bamishop
23. únor 2017

@mississka11 zkusila bych tejpovani, syn taky desne trpel, zrovna to jedine sem nevyzkousela a pak na fyzio rekli, ze ma slabe brisni svaly a proto ty problemy. Jeden cvik dva tydny a bylo po prdech

mississka11
23. únor 2017

@bamishop zkusíme. Sháním fyzio (tohle mám v plánu už dýl), ale nemůžu najít nikoho, kdo by dělal miminka. Az teda moje PA mi doporučila, jen ted odjela na tyden pryc. Ale uz jsem asi sehnala, tak se tam těším jak mala. Pravda, svaly ma spatne, ma i pupeční kýlu

koncita
24. únor 2017

@mississka11 já vím o jedné dobré fyzio, co tejpuje mimča, ale v Kolíně 😀

22suzie
24. únor 2017

Souhlasím s zzanetka vyzkoušeli jsme s naší Eli Sabika, Espumisan, BioGaia, BabyCalm ale favoritem stále zůstává rektální rourka - efekt je okamžitý a je hloupost,ze si na ní dítě zvykne. Hnedka se vyprdi a je spokojená. Včera jsme byli na kontrole v Motole /mame po operaci Laddova syndromu/ a probirala jsem tento problém s doktorem , ten mi opět potvrdil, že je nejlepší rourka a dítě si na ni nezvykne, jakmile se začne více hýbat problém odezni.

mississka11
24. únor 2017

@22suzie jako my ji používáme taky. Když vidím, že se trápí už dýl. Samozřejmě po konzultaci s Dr.

Nasadila jsem zpátky Infacol a už to z něj lítá...

kituska20
24. únor 2017

Nezvykne nebojte dceru jsme museli rourkovat asi do roka, jsou ji dva a kaká hezky sama na nočník nebo na záchod. Taky jsem se bála.

bamishop
25. únor 2017

@mississka11 infacol ale funguje jen kdyz si dite poradne neodrihne, babycalm zas na prdy zpusobene nadymavyma latkama, ale prave kdyz chybi ten brisni lis, tak dite stejne trpi, taky sem maleho rourkovala, ale ulevy to prineslo na chvilku

charlotte30
30. led 2020

Holky, od kolikateho dne či tydne podávat kojenci espumisan kapky? Děkuji ☺️