Kolik Prothazinu dáváte 3 měsíčnímu dítěti při teplotě?

aaabbbc
10. bře 2010

MAMINY, KOLIK DÁVÁTE PROTAZINU U 3-MĚS. DÍTĚTE, KDYŽ MÁ VYSOKÉ HOREČKY. V LETÁKU TO NEPÍŠÍ, KAMARÁDKA ŘÍKALA, ŽE 1/4 ABY NEMĚL KŘEČE. MOC DĚKUJI ZA INFO. 🙂

iluss
10. bře 2010

já na teplotu dávám paralenový čípky, zabírají rychle a jsou k malému miminku šetrné.

bocinka
10. bře 2010

aaabbbc, já brala protazin vždycky na dráždivý kašel a na horečku jiný prášky... dal Vám ho doktor?? zkus něco přímo pro miminka, ne??? protazin je hrozně silnej, já brala v osmnácti půlku 😕 😕 😕

shaula
10. bře 2010

aaabbbc - a jak vysoké ty teploty má? Jestli je vůbec takový lék nutný... S tím bych byla radši hodně opatrná 😖

berenika39
10. bře 2010

ahoj, proč? předpsala vám ho mudra?? není vůbec pro děti, ani náhodou, moje mamča ho užívá, ale dítěti nepatří. měl prcek už někdy febrilní křeče? jinak je to nesmysl, předem dát zrovna tenhle lék, kamarádka není doktor, ty se nebojíš? mrkni do příbalového letáku, ani těhule, ani při kojení, ani děti do deseti let.....
Na horečku paracetamol, ibuprofen, případně kombinaci obojího na střídačku, zábaly, sprchu v teplé vodě, ale předem dát tohle je podle mě neuvážený.

jabber
10. bře 2010

Prothazin? Ten ale vůbec na horečku není, ne? 😕

Já ho měla kdysi jako malá, bylo mi asi 8, měla jsem šílenej kašel a nemohla jsem spát, doteď si pamatuju, že je to strašnej oblbovák a že jsem po půlce tablety viděla 2x 😅
A u 3měsíčního dítěte??? To vůbec, čtvrtka je hrozně moc 😅

jabber
10. bře 2010

Navíc u toho miminka nepoznáš, jestli jsi ho nepředávkovala 😅 bože, takový léky mu bez doktora vůbec nedávej! 😅

aaabbbc
autor
11. bře 2010

ok díky.dává se na febrilní křeče....ale opravdu nedám. díky

kveluse
11. bře 2010

aaabbc, to jako myslíš jak prevence? Nebo malý má křeče? Mám tchýni dětskou dr. a ta mi přinesla na křeče čípek, který mám schovaný jak první pomoc, kdyby přišly. A samosebou zavolat sanitku.
Jinak mi říkala, že u dítěte, které při horečce hned ze začátku (myslím při prvních horečkách) křeče nemá, je malá pravděpodobnost, že by kdy křeče vůbec mělo. Proto je nesmysl dávat něco jako prevenci. Kromě léků na snižování horečky pro dítka....

aaabbbc
autor
11. bře 2010

MOC DÍKY KEVELUSE....

lussynew
11. srp 2017

Dobry den chtela bych se zeptat ma sestra sedmi mesicna ma zadni rymu a je zahlenena nemuze spinka a ze spani zvraci poradite mi co ji mam dat abych ji pomohla