Kolikrát už měly vaše děti antibiotika?

rewq
4. čer 2010

Ahoj maminky, zajímalo by mě, kolikrát už měly vaše děti za svůj kraťulinký život antibiotika. Takže já začínám: dcerka má dva roky.
1. ATB v 17 měsících (kašel - průdušky)
2. ATB ve 24 měsících (stejný důvod).

Díky za příspěvky!

luthien.k
11. čer 2010

Tak my už v roce taky dvakrát, na silný zánět močových cest a na zánět cest dýchacích a pokaždé děsněj průjem a opruzeniny k tomu, nikdo jste to tu myslím nepsal: měli jste to taky? My dávali probiotika, rýži, mrkev atd., ale pomohlo, až když atb. přestal brát. Holt zásah do střevní mikroflóry jako blázen 😖
@dvojka, jak jsem psala v IP, zvaž to imuno vyšetření, kde udělají jak rozbor protilátek kvůli nemocnosti, tak kvůli alergiím 😉 Třeba z toho něco vyjde (i když nemusí), ale já bych to určitě zkusila.

dvojka
11. čer 2010

@luthien.k -tý brďo,Anetka je odedneška osypaná na krku a v tý podkolení jamce má taky nějaký ekzém nebo co-ale na tom krku má drobnou vyrážku a jde jí to až na prsa-takže možná taky z ATB-no co jinýho že jo-dávám laktobacilíky dvakrát denně ,asi pomáhá páč průjem zatim neni.
Zkusim se domluvit s doktorkou,nejhorší na tom je,že já se moc nerada s někým dohaduju a většinou když mi něco vysvětlí tak si neumim moc stát za svým a teda důvěřuju jim .Na druhou stranu mám za to,že kdyby jim děti marodily téměř od narození,tak by s tím po roce taky něco dělali

luthien.k
11. čer 2010

@dvojka, a jak dlouho bere nové atb.? Reakce to může být. Vy jste jen doma, co, mohly by to být i potničky, ale kdy nechodíte ven... Z probiotik jsou nejlepší kapky, ale jestli vám pomáhají i laktobacílky 😉

Hele, já jsem kolikrát taky takovej blbec, že mě každej ukecá 😅 Ale zkus se nenechat odbýt!

dvojka
11. čer 2010

@luthien.k bere je teprve od včerejšího rána.I doma máme horko,ale to už pěkně dlouho a takovou zvláštní vyrážku ještě neměla.No,uvidíme až je dobere.
S tím ukecáváním mi povídej,už tolikrát jsem si nechala na nos pověsit bulíky 😀
Mmch.když jste měli takový průjem z ATB,tak Vám je nevyměnili a museli jste je dobrat?

berenika39
11. čer 2010

tak zkus nějakou soukromou alergologii, to by nešlo? část bývá na pojištovnu, část se platí, ale uklidnila by ses po psychické stránce, kdybys věděla, že s něco děje a můžeš pro to něco udělat. nakonec pokud se prokáže, že původ těch nemocí je alergický, je to sice nepříjemný, ale má to řešení, s tím se dá v poho existovat. když budeš chtít, písni do ip, jsme mimo téma, admini číhají 😉

macejka
11. čer 2010

@dvojka zkus se doktorky zeptat,zda by vás poslala na alergologii,respektive,prostě jí řekni,že chceš doporučení na alergo-imunologii,poslat by vás tam měla.Já mám 10 měs.holčičku,ATB měla už 3x,což je hrozný v tomhle věku,od 4 měs.to začalo,koloběh rýma,kašel,obstrukce na průduškách ,až jsme skončili na alergologii,udělali jí krev.testy na kde co,dál sono bříška na reflux(bývá dost zahleněná),potní test na cyst.fybrózu,ještě nás čeká "test na řasinky v nose" jestli správně fungují a zachycují infekci...,hlídají nás.Po posledním dobrání ATB měla malá stále obstrukci na průduškách,i když už měnší,ale i tak nám dr napsala inhalační kortikoid,aby se to někam hnulo.Vzhledem k pozitivní rodinné anamnéze(syn měl od malinka něco podobného,bronchitidu už snad 5x-6x,můj děda byl silný astmatik...)takže malá bude nejspíš na ty bronchitidy trpět ☹ Jinak z krve jí žádná alergie nevyšla,jen měla malinko zvýš.hodnotu u jedné složky kravské bílkoviny,ale to doktorka řekla,že ba nemělo vůbec vadit,ale ať pro jistotu vyzkouším dávat měsíc speciál.mléko bez laktózy a pak zase přejít na to naše normální,zda se něco změní-a nic,takže by ta laktóza fakt vadit neměla.

macejka
11. čer 2010

@dvojka
ještě jsem chtěla napsat,že syn po opakovaných infekcích dých.cest (začalo to chvilku po roce) jedna rýma a kašel skončila-druhá začala,pořád dokola,antibiotika měl už snad 8x,přesně už to ani nevim,nás dr.poslal na alergologii (v necelých 2 letech) a tam udělali synovi i kožní testy i krevní a z kožních zjistili pozit.trávy,ale z krve nic,to bylo v pořádku,myslim hlavně imunita,že není snížená.V září půjdeme na nové testy tak jsem zvědavá 🙄

dvojka
19. čer 2010

@macejka -tak ať vám dopadnou testy co nejlíp,at se brzy alergií zbavíte,je možná že z toho malej vyroste.
Nám udělala odběr doktorka ve středu na protilátky+ ještě nějaký vyšetření.Tak jsem zvědavá.Měly jsme vlastně dvoje ATB během dvou měsíců-což si myslim je dost

prezdivkos
18. črc 2010

Zdravím, tak se přidávám, myslela jsem, jak jsme zdrací a přesně na své první narozeniny dostala malá zánět středního ucha - bez veškerých příznaků, jen jednodenní teplota, na něj antibiotika a týden na to dostala 40 horečky a febrilní křeče, takže jsme skončily v nemocnici, kde jí trápili všemi možnými odběry nic moc nezjistili, nasadili antibiotika, které jsem dávat nechtěla, ale přece jen v nemocnici.. A nakonec je to šestá nemoc. Takže ant. úplně zbytečné. Jsem z toho dost smutná, že ani v nemocnici vás nevyšetří správně a jen jí trápili. ☹ Ach jo..

evi3
19. črc 2010

Ahoj, dcéra doberá svoje prvé ATB ... pred týždňom jej začali vysoké teploty +- 39 , ktoré vždy po panadole klesli a potom zase stúpli, inak je nebolo nič, nekašľala, nič ju nebolelo... Na tretí deň sme naklusali a aha, angína ...
Dcéra má za sebou prvý rok v jasličkách, čo sme vzládli celkom v pohode sem tam sople, potom raz mali celé jasle črevnú virózu a jeden zápal očných spojiviek.
Prudili teda hlavne tie sople, lebo to bolo tak raz do mesiaca, ale nikdy to neprešlo do ničoho ďalšieho. Čo som bola neskonale šťastná. A teraz keď máme mesiac prázdniny tak buch, angína z tepla ...

sussanah
11. led 2011

trochu to tady obnovim 🙂 Mam takovy zvidavy dotaz, syn mel zacatkem listopadu hepanginu, nasadili mu penicilin (na pohotovosti si mysleli, ze je to hnisava angina 😠 ) a bral je teda nakonec tyden. Od te doby je porad nejaky nakrapnuty. V jednom kuse ma rymu, sem tam teplotu, ted se pridal i kasel a porad se toho nemuzeme zbavit. Jakoze zadne super zavazne dalsi onemocneni nemel, ale je to k vzteku, jak mu porad tece z nosu a kasle ☹ Do toho roku mel jen jednou nachlazeni a behem par dnu byl ok. Jinak od mala ma vcelku studeny odchov, myslim, ze je vcelku otuzily, ovoce ma kazdy den, jeste stale ho kojim. Myslite ze je mozne, ze by mu ty atb, co mel v tom listopadu mohly nejak zahybat s imunitou? Jde s tim neco udelat?

radka.m.
11. led 2011

ahoj sussanah-já si nemyslím,že by tohle udělaly atb,je ted docela blbé období,kdy se počasí střídá jako na houpačce,to na to zdraví taky nepřidá,ale určitě bych si to ohlídala,protože to taky můžou být průvodní znaky nějaké alergie 😉

ivarei
11. led 2011

@rewq Aničce a Adámkovi je 7 měsíců, antibiotika zatím oba jednou - záněty středního ucha v půl roce. Předtím Aničce vyšel náhodou při hospitalizaci ve čtyřech měsících zánět v moči, ale ATB nedostala a po týdnu při kontrolním odběru byl pryč.

sussanah
11. led 2011

@radka.m. i nad tim jsem uz uvazovala, manzel alergik je, ale zase aby zacala alergie v zime 😕 Kazdopadne plysaky uz ma vsechny schovane 😅

miarosa
20. črc 2011

Ahoj holky, vím že j to stará diskuze, ale my sme teď na tom špatně, před 3 týdny sme brali Ospen, doktorka říkala že je to angína ale za 2 dny najednou angínu neměl a byla to aftozní stomatitida, 10 dní horečky hodně vysoké a pak byli 2 dny klid žádné horečky, a začal kašel a šílená rýma, pořá odsáváme a dostali sme Augmentitn, takže v jednom měsíci 2 antibiot. A máme zase horečky. Doktorka neví, na pohotovsti mi řekli že doktorka k tomu měla své důvody a máme jen sprchovat aby sme srazili teploty, sem z toho zoufalá. mé dítě je už měsíc nemocné a zase má teploty 39. Nikdo mi nepomůže co mám dělat?