Kolikrát už měly vaše děti antibiotika?

rewq
4. čer 2010

Ahoj maminky, zajímalo by mě, kolikrát už měly vaše děti za svůj kraťulinký život antibiotika. Takže já začínám: dcerka má dva roky.
1. ATB v 17 měsících (kašel - průdušky)
2. ATB ve 24 měsících (stejný důvod).

Díky za příspěvky!

shaula
4. čer 2010

Necelé dva roky - jednou, v asi 8 měsících, taky kašel a průdušky.

chiwule
4. čer 2010

zatím ani jednou, ťuk, ťuk, ťuk 😉
nachlazení, rýmy a případný kašel jsme ustály s Mucosolvanem, Panadolem a kapkama do nosu.

chiwule
4. čer 2010

dcera má 1 rok a 8 měsíců
zatím ATB ani jednou, ťuk, ťuk, ťuk 😉
nachlazení, rýmy a případný kašel jsme ustály s Mucosolvanem, Panadolem a kapkama do nosu

rewq
autor
4. čer 2010

chiwule: tak to upřímně závidím ☹ Já do ní od podzimu neustále láduju nějaké sirupy a kapky ☹ Zrovna dnes jsem dostaly ty druhé ATB. Celé jaro se to s náma táhne, tak to teď zkusíme přeléčit.

lumixii
5. čer 2010

můj mladší syn kterému je rok je měl už 2x,
můj starší syn, kterému je 7 let je má každé 2-3 měsíce. k*a*t*a*s*t*r*o*f*a, a to v žádném případě nepřeháním!
Ve škole zameškáno kolem 200 hodin každé pololetí, takže školu děláme převážně "dálkově".

monik76
5. čer 2010

starší měl první ATB až v 5 letech, nemohli jsme se zbavit kašle, takže zatím jen 1x a mladší je ještě neměla, ťuk ťuk. Ale nemocní jsme docela často, jen spíš ale takové nachlazení s teplotou. Ani k doktorce moc nechodíme, jen pokud třeba teploty trvají déle než 3 dny a jsou fakt vysoké.

bajusik
5. čer 2010

ve 12 měsících zánět nosohltanu

berynka
5. čer 2010

Teď jsou jí tři, antibiotika měla, když jí bylo 22 měsíců při zánětu ledvin.

dvojka
5. čer 2010

jejda Berynka-chudinka malá 😔
Tak mladší dcera v 16 m.ATB-zánět středního ucha
Starší 5,5 let ATB ještě neměla

sayast
5. čer 2010

je ji 15 mesicu. antibiotika 1x v roce- prudusky

irasek
5. čer 2010

14m.- zánět hrtanu (ale měl po nich tak strašný průjem, že je měl jenom dva dny...a nemoc odezněla)
20m.- dvoje hned po sobě, páč zánět průdušek přešel v angínu ☹ (tu chytl tehdy ode mě, bylo to u nás, jak v lazeretu)

jinak rýmičky a zvýšené teplotky jsou u nás dosti časté, ach joooo

macejka
5. čer 2010

Ahoj,
tak u nás to tak veselé s ATB není: syn (necelé 4 roky) měl ATB už asi 7-8x,nevím přesně,nejdřív 1x na zánět stř.ucha,pak angína a pak asi 5x bronchitida. (na bronchitidy trpí,nakonec jsme skončili na alergologii),jinak to bylo v zimě co měsíc to nachlazení kašel+rýma 😖
dcera (10 měsíců) měla ATB již 3x,poprvé ve 4 měs. bronchitida,pak v 7 měs. na výtěru v krku haemofilus a teď zrovna bere ATB na bronchitidu (měla 6 dní neklesající vysoké horečky,chrčelo a pískalo jí na průduškách až jí dr nasadila atb) takže taky super.Bude nejspíš po synovi trpět na bronchitidy,už také chodíme na alergo.. 😖

berenika39
5. čer 2010

¨petrovi je 22 měsíců a měl atb jednou, v 15 měsících, angína v týdnu po očkování, která by nebyla, nebýt oslabené imunityy vlivem očkování, chytnul to od táty a třeba bez očko by to nedostal☹(((

jitta
5. čer 2010

Dobrý večer, moje 4 letá Adélka měla ATB už asi 5x , zrovna zítra máme poslední den užívání ATB na streptokoka, měla je na 10 dní.

jajkax
5. čer 2010

nám je jedenáct měsíců.
6 měsíců -angína antibiotika penicilin(alergie) tak změněny na druhé
7 měsíců těžký zánět ledvin, antibiotika nitrožilně, a pak doma ještě 3 měsíce v kuse 4 různé druhy antibiotik. ☹

rewq
autor
6. čer 2010

Koukám, že to není moc veselé ☹

berenika39: my teď taky bereme ATB, malá má chycené průdušky a podle mě to má taky následkem oslabené imunity z očkování (Priorix). Byla naprosto zdravá a ze dne na den bronchitida ☹

jitta: naše malá měla streptokoka už 2x a pokaždé nám zabraly homeopatika. Ale nebylo to akutní, takže na to jsou homeopatka dobrá. Pokud jste měly větší problémy, tak je asi dobré to přeléčit. Poprvé se nám to totiž projevilo vyrážkou a podruhé jsme to zjistili náhodou při výtěru (jen jeden křížek), když byla trochu nachlazená.

berenika39
6. čer 2010

@rewq mě to řekla i mudra, že prostě když je dítě jinak zdravý s dobrou imunitou, se spoustou nemocí se vyrovná. ale po očko je imunita oslabená, tak se to rozjede.

rewq
autor
7. čer 2010

berenika39: my jsme ted byli jen na preočkování ve dvou letech. Po prvním očkování Priorixem jsem kromě jednodenní rozmrzelosti neměli vůbec nic jiného. Naprosto v pohodě. Takže jsem doufala, že preočkování už taková zátěž není (a dorktorka mi to i potvrdila) a že to zase přejdeme v pohodě. Bohužel.

knobloska
11. čer 2010

Ahoj, naše malá zatím ani jednou, ale 2x měla namále. Vloni vlétě začala kašlat, byla zahleněná, ale bez teploty, byli jsme na ušním, CRP do 10, dr od dveří zahlásila Klacid, že kašle. To jsem se teda naštvala, a nedala jsem jí nic. Zahleněná byla 10 dní, což bylo asi dýl než s ATB, ale jsem ráda, že jsme vydrželi. Průdušky měla čisté, byl to kašel od stékajících hlenů. Samozřejmě jsem změnila ORL.
Před měsícem opět zahlenění, ale naše rozumná dr vyčkávala, nakonec je napsala, že když se zhorší, máme vyzvednout. Nakonec pohoda, dali jsme to bez. Jsem ráda.
Kamarádky malá každou zimu 7, 8 druhů, chytne rýmu a nedostane se z toho. Tečou jí zelenohnědé nudle a tady bohužel asi nic jiného nezabírá. Takže je to o imunitě, bakterie se nesmí přemnožit.
Nejsem proti ATB, ale zdá se mi, že je děti papají dost často, já je měla prvně v 18 na zápal plic. Ale tak je to se vším, s alergiemi, astmatem,....

cimlik
11. čer 2010

Ondra měl mezi 2. a 4. rokem antibiotika každou chvíli. Už jsem z toho byla nešťastná. Teď je mu 8 a drží se. Občas má rýmu, jinak je v pohodě (ťuk ťuk). Zato Vojta si to vybírá odmala. Je mu 27 měsíců a právě bere svá 4. ATB. 3x je měl na zánět nosohltanu, tentokrát léčíme zánět středního ucha ☹ .

dvojka
11. čer 2010

@berenika39 -mně doktorka řekla(když jsem jí nastánila,že naše malá má rozjeté nemoci právě po posledním očkování),že to možné neni,že to je jen náhoda.Každopádně si myslim své...
No a jak jsem tady výše psala že jsme měly jen jedny atb,tak to je pasé.Od včera máme druhé a to na náběh na zápal plic.
Nemocné jsme cca 4 měsíce v kuse

berenika39
11. čer 2010

@dvojka to je mi líto, už jsem to tu od tebe někde četla, že vás to trápí delší dobu. ale snad je to jen takové období, poproste, imunita se zlepší, děti z toho často vyrostou. at jste brzo zdravý.

švagrové syn se takhle prokousal prvními třemi lety života, donekonečna atb, všechno možné najednou - průdušky,kašle, zelené rýmy, uši...nakonec po hodně dobrých vyšetřeních je původcem všeho alergie - ta přechází když už to organismus nezvládá - do zánětů. ted se léčí jinak než dosud a zdá se to lepší. dokonce mu dělali složité testy na cystickou fibrozu, potní testy vycházely mírně pozitivně, ale genetika to vyloučila, moc se nám ulevilo, měli jsme o něj strach. taky jim řekli, že je to záležitost určitého věkového období a může se toho z velké části zbavit, tak doufáme.

dvojka
11. čer 2010

@berenika39 -tak to si švagrová s klukem taky užívají 😒 .
My jsme ve fázi,kdy se vše jen a jen zhoršuje.Do chytrých přípravků na posílení imunity jsme vrazili tisíce korun a bez efektu 😒 .Prostonali jsme celou zimu(ovšem jen při lehkých nastydnutí),od března měla malá středoušní záněty,laryngitidy,bronchitidy,ted náběh na zápal plic ☹ ,nechodíme ven,do kolektivu-jsme tak trochu rukojmí virů a bacilů-těm se u nás opravdu daří.Změnila jsem pediaatričku,ale zatim jsem nedosáhla ničeho,ničeho pozitivního.Prý máme ještě vyčkat,vydržet 😖 -pořád dostávám odpověd že krevní testy nemají smysl,že v těle se vše tvoří 😒 ,takže výsledky nebudou přesné.
Mám velký strach právě z alergií,sama nemůžu odhadnout na co by malá byla alergická,vyzkoušela jsem i diety-nepomohly 😖 a žít ve sterilním prostředí by jí mohlo spíš uškodit než-li pomoci,tak jen doufám že se z toho všeho nějak prokoušem,aniž by malá měla nějaký následky

berenika39
11. čer 2010

@dvojka neboj, to se spraví, ale alergii by to chtělo nějak vychytat. asi se ale nedělají testy u tak malých, nevím. je na tom blbý to, že není alergie jen na jednu věc, ale na víc současně, kříží se to, špatně se vychytává, co malé vadí a co ne. petr má takový nějaký záhadný exem, exem to podle mudry je, ale třeba ho to absolutně nesvědí, což je divný. když se mu to rozjelo, bylo mi do breku, ale zbavil se toho vážně úplně s mastí od mudry a týdenním podáváním zyrtecu, jasná alergická reakce, jenže nevím na co 😝 .
takže trnu, kdy se to zase objeví.....

ten malý od švagrové se léčil 😝 😝 😝 u mudry na malém městečku, která všechno řešila stylem - je alrgik, tak se vyvarujte alergenů. tečka. žádné testy, vyšetření. dostal se do velké nemocnice na specializované pracoviště a nikdy bych nevěřila, kolik vyšetření je potřeba na to, aby se zjistilo, co ho trápí. ted má léčbu "na míru", vždy na několik týdnů, pak dalšími vyšetřeními posoudí, jak to funguje a případně to upraví. tak by to mělo být, ale ne všude se to tak dělá, bohužel.

dvojka
11. čer 2010

no přesně tak,souhlasim.Mi taky bejvalá doktorka řekla:,,zrušte plyšáky."Pak:,, zrušte domácí zvířátka":,,Hm,nefunguje,co koberce máte?"-No divim se,že neřekla,zrušte celej barák.
Já jsem jen zaslechla,že z toho prvotního odběru se dá zjistit a ted to napíšu určitě blbě,ale ty mi budeš rozumět,páč jsi chytrá-nějaký zvýšený práh těch alergenů a podle toho se už pak dají přizpůsobit další kroky k úspěšný léčbe.
Nojo,trpělivost-to je to co mi už chybí 😝 😀 ,venku konečně hezky a malá hned horečkuje když jsme venku.A tak jsme ted zase na atb doma,od rána až do večera samy-katastrofa hadr 😅

dvojka
11. čer 2010

@berenika39 -ještě jsem chtěla dodat,že tohle ale zkusila každá z nás-i když teda musim napsat,že s první dcerou problémy nebyly

berenika39
11. čer 2010

jj, plyšáky,textil doma,koberce, návštěvy u psa, tak to u nich to došlo ještě dál, mudra nakázala zrušit palandy, že shora padají roztoči. (malý má brášku, staršího, ten spal nahoře). tak to udělali, no a ....nic. nepochybuju, že se odbouráním možných alergenů dá pomoci, ale neřeší to problém- neléčí.

vím co myslíš, prostě úrověň přehnané reakce organismu - nevychytá se, na o přesně je alergie, ale jak bouřlivá ta reakce je......

je mi tě líto, budu na vás myslet a skoro bych se přimlouvala za nějakou změnu lékařů, třeba by na ten váš problém jen koukali z jiného pohledu, vymysleli něco jiného, hledali příčinu a ne jen hasili požár.

berenika39
11. čer 2010

zapomněla jsem @dvojka, aby ti svítila červená 😉

vercak.
11. čer 2010

malej měl ATB jen jednou a to pár dnů po svých prvních narozkách. měl angínu 😔

dvojka
11. čer 2010

@berenika39 -no a tady na západě snad ani tací nejsou ☹ 😒 a děkuju.
Ona bývalá doktorka mi jednou nějaký testy nabízela,když bych zaplatila 1600kč,jenže tady na koníkovi jsem se dočetla,že jiný pediatři dělaj testy zdarma a tak jsem to odmítla 😒 😖 a ted toho lituju.A nové mudry jsem se zatim neptala.(na ty placené)
Každopádně děkuju,ono to, mít se tady komu vypsat pomáhá,páč tady v okolí nikomu dětičky snad tolik nemarodí a tudíž to málokdo chápe a já jsem ve fázi polozhroucení 😝