Kombinovat Panadol a Ibalgin? Lze to?

anke
2. lis 2008

Ahoj, mame 6,5 mes. chlapecka, od rana mame pres 38 teplotu. Uz dostal 2x Ibalgin sirup, ted uz ma zase horecku, tak dame potreti. Je tam ale psane pouze 3x za den, coz vychazi 1x za 8 hodin.
Pokud bude mit horecku i rano a nebudem splnovat 3x za 24 hodin, muzu mu dat misto Panadolu Ibalgin a bude to OK? Mate nekdo zkusenost?

anke
autor
2. lis 2008

Oprava, misto Ibalginu ten Panadol ... jsem z toho krapet mimo ...

mkr
2. lis 2008

zítra na to mrknu a písnu, my jsme taky něco kombinovali s panadolem a měli jsme to po 3 hodinách

anke
autor
2. lis 2008

mkr: diky

minkak
2. lis 2008

anke,mylsim ze my sme to striedali po 4 hodinach raz panadol a raz nurofen skus este kuk sem https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

ria80
2. lis 2008

Určitě m,ůžeš.Já bych dávala Panadol,tak po šesti hodinách,to je přece jen častěji.Máš tam napsanou i maximální dávku,která se nesmí přesáhnout za 24 hodin podle věku,tak přinejhorším se podle toho řid.Ale dávat jednou Ibalgin a jednou panadol je zbytečný.

annag
2. lis 2008

anke, môžeš

- horúčka po nich ustúpi po cca hodine a preto skôr ani nemá zmysel teplotu merať

- horúčku znižuj až keď má v zadočku teplotu vyššiu než 38,5

- keď potrebuješ horúčku zmierniť a ešte nemôžeš dať liek, tak miesto zábalu ho môžeš okúpať (aj 10 -15 minút) vo vlažnej vode, nie studenej ani chladnej, takej príjemnej, len o čosi menej horúcej ako ho zvykneš kúpať. Voda, ktorá mu zostáva na tele, ho ochladzuje a tým nastane pomerne rýchly ústup teploty a bábo to menej traumatizuje ako zábal. Deti si pri tom často myslia, že sa s nimi iba hráme.

ria80
2. lis 2008

Ano to je všechno pravda.Jinak,ten Panadol,se dává podle váhy.Jestli má 6-8 kilo,tak dávej 4ml po 6 hodinách.Nebo má víc?Castěji bych nedávala,ale maximální dávka za celá den by neměla přesáhnout 50mg na kilogram tělesné hmotnosti.Panadol by měl mít v 5ml 120mg.Takže to kdyžtak spočítej podle toho,kolik váží.
Ale já bych šla k doktorce hned ráno.

erikasadek
2. lis 2008

annag uz mas aj fotku super, ale k veci, voda spravne ma mat teplotu o 2 stupne menej ako horucka co znamena v praxi, teplota 39C tak teplota vody 37C pri teplote 38 netreba samozrejme kupel....az ked vystuje smerom na 39C 😉

je to dolezite!! vlazna voda moze dostat thermicky sok...takze o 2 stupne menej... 😉

anke
autor
2. lis 2008

Diky vsem za rady. Dali jsme Panadol a vyckavame, co to s nim udela. Volala jsem nakonec zname, co je doktorka, a rikala, ze muzu stridat Panadol a Ibalgin v rozmezi 3h. Tak to snad doufejme nebude potreba.

annag diky, chtela jsem se na nej vrhat s teplomerem uz po pul hodine. Ted mel teplotu 38,6 (po odectu 38,1), tak snad to klesne. Prosteradlo by traumatizovalo i me, tak max. dame koupel.

Davidek uz usnul, tak vsem dobrym vilam dobrou noc.

anke
autor
2. lis 2008

ma skoro 10 kg, dali jsme 5 ml

anke
autor
2. lis 2008

ria: ano, k doktorce se chystam, hned jakmile otevre ordinaci ... ono nam to totiz jeste s sebou vzalo reakci na TBC, ktera nebyla vyhojena a vlivem horecky se to znovu podebralo a uz to stihlo i prasknout ...

anke
autor
2. lis 2008

erikasadek: diky za info, no do ledovy bych ho rozhodne necpala ... on nadava i kdyz to ma o stupen studenejsi nez je 37, kdyz je zdravy ... tak by nas asi stejne nenechal to udelat 🙂

kazdopadne vsem moc moc diky ...

venuse333
3. lis 2008

Ahoj, tohle mam od nasi pani doktorky:

Jsou 2 hlavní látky na snížení horečky u dětí - paracetamol, ibuprofenum. V lékárně je dostanete pod různými názvy,ale účinná látka je stále stejná.

Paracetamol - paralen, panadol, mexalen
Ibuprofenum - brufen, ibuprofen, ibalgin, nurofen, apoibuprofen
Obě tyto látky můžete dostat ve formě tablet, sirupu nebo čípků a obě jsou volně k dostání bez potřeby receptu. Při pocitech na zvracení nebo při zvracení podáváme čípky, které i nejrychleji začínají působit (nejdříve se vstřebají).

Dávkování je uvedeno na krabičkách, důležité však je, že OBĚ LÁTKY PODÁVÁME NEJDŘÍVE PO 6 HODINÁCH!

Při chřipce je charakteristické, že po podání paralenu nebo brufenu horečka na pár hodin klesne a znovu vyskočí. Proto je nutné tyto dva preparáty kombinovat.

Příklad: V 6 hod při horečce nad 38 st. jste podali Paralen v odpovídající dávce pro Vaše dítě. Po přechodném poklesu naměříte v 10 hod teplotu 39 st.C. Nemůžete podat znovu Paralen (po 4 hodinách), proto podáte Ibuprofen v odpovídající dávce pro Vaše dítě. Takto v průběhu 24 hod oba preparáty střídáte.

Pokud teplota vyskočí náhle nad 39 st.C a dítě dosud nedostalo nic na snížení, můžete podat Paralen i Ibuprofen v odpovidající dávce současně.

Důležitý je klid, dostatek tekutin a při horečce nad 39 st.C zábaly.

barusha
3. lis 2008

Nechci to pročítat celé, ale nejlepší je Paralen v čípcích ,pro děti se dělá 100mg. Zabírá téměř okamžitě - cca 10min. a fakt pomáhá. Při sirupech nevíš, jak rychle to v bříšku stráví, navíc pokud je zasycený jídlem, pomaleji to účinkuje a méně vydrží... Určitě vyzkoušej a uvidíš. Držím pěsti, ať jste brzy fit!

mkr
3. lis 2008

my kombinovali buď panadol/ paralen s nurofenem ale vše čípky přijdou mi lepší a po 3 hodinách jinak nám teplota neklesa měli jsme šestou nemoc

sirinka
3. lis 2008

paralen s ibalginom sa mozu striedat po dvoch hodinach

sirinka
3. lis 2008

samozrejme ak neklesa teplota pod 38,5°C

anke
autor
3. lis 2008

ahojte, diky vsem za rady ... tak podle doktorky mame nabeh na anginu a vidi tam mozna i nejake potencialne herpeticke afty, ale zatim to nemuze potvrdit ... teplotu zatim srazime sirupy Ibalgin a Panadol ... musime zitra zase na kontrolu, doktorce se nelibi fontanela ... potvrdila kombinovani Ibalginu a Panadolu

erikasadek
3. lis 2008

anke tak len sa rychlo vyzdravte.....
😉

sirinka
3. lis 2008

anke prajeme skore uzdravenie

prvapomoc
12. lis 2008

paralen s ibalginom sa môžu striedať NAJSKOR po 3 hodinách. a to len v prípade ak teplota neklesá pod 39!!!je to neskutočná zaťaž pre organizmus.

mkr
12. lis 2008

anke lepší jsou prý čípky

hancas
13. lis 2008

ahojky jestli také můžu poradit tak já tyto léky střídala po 3hodinách.čípky nám nezabrali vůbec a musím říct že panadol je nej...

zuzanaa2
11. bře 2012

Tak já jsem se bavila s lékařkou a doporučila mi Nurofenový čípek, protože zabírá rychle, když se dává tam dolu, tak se ta účinná látka lépe vstřebe. A další po 6. hodinách. Ale už jsme ho ani nedávala, protže teplota klesla na 37,5 a to už je OK. Po 3. hodinách bych to určite neriskovala.

vrana
11. bře 2012

@anke Ahoj, s horečkami máme bohužel hodně nemilých zkušeností, naposledy minulý týden měla ta čtyřměsíční 40-ky po očkování ☹

Obecně platí srážet až nad 38 po odečtu (odečítá se 0,5°C při měření v zadečku). Při stoupajících horečkách, které nejdou srazit lze střídat medicínu (sirup, čípek) s jinou účinnou látkou čili ibalgin (nurofen) s panadolem (paralenem) po 3-4 hodinách. Čípky jsou lepší zabírají rychleji. Dále jsou dobré zábaly (dva do hodiny) zabalit do vlažného ručníku na 10 minut, pouze tělo, ne končetiny. Potom nechat 10 minut jen lehce přikryté bez zábalu. Je možné zopakovat. Holky při zábalech ale vždycky hrozně ječí, takže nám se nejvíc osvědčila koupel - do vany dát o 1 stupeň chladnější vodu než je teplota a nechat si je tam třeba 10 minut hrát. Ten 1 stupeň je důležitý. Musí se to srážet pomalu a postupně. Potom obléct do lehkého oblečení (ideálně jen plena a tričko s krátkým rukávem). Nijak nebalit, nezahřívat. A hlavně v bytě mít čerstvý vzduch a větrat! Ještě si hodně chválí (což nejde u miminek) studené obklady do třísel.

Držím palce ať jste brzy bez teplot, je to opruz ☹

sevi
14. bře 2012

panadol nekombinuj s inymi liekmi,ktore obsahuju paracetamol.je to aj na krabicke napisane!

minnie77
19. bře 2012

Přesně tak, je dobré se podívat, jakou látku obsahuje jaký lék, aby neobsahovaly stejnou látku, která by se měla podávat u takhle malých dětí až po 6 hodinách. Ale např. Nurofen a Panadol se může i po 3 hodinách - každý obsahuje jinou látku. My tak střídáme, když synovi neklesá teplota. Zkus čípek, ten učinkuje rychleji a na dlouhou dobu.

silvapokorna
26. dub 2013
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Holky, kombinovat lze, ale myslete na to, že i to je zátěž na dětský organizmus. Zkuste srážet i zábalem, nebo sprchou. Mně se osvědčilo dát dítě do teplé vany, hrát si s ním, zabavovat ho a pomalu vodu chladit a tím i tělíčko prcka. Já zkusila různé přípravky pro děti. Teď jsem spokojená s Panadolem. Dětem chutná a je šetrnější. Když se to kombinuje s chlazením vodou a pitím, tak stačí. Když jsou ale horečky a ne a ne je srazit, tak neexperimentuji, ale letím k doktorce. Přeci jen, člověk nikdy neví....