Které léky pro mimčo se vám doma osvědčily?

zuzka11
21. srp 2009

Ahoj holky!

Snad nezakladam tema, kter tu uz je, nic jsem nenasla.....rada bych se poradila se zkusenejsima, ktere leky se vam osvedcily mit doma "pro strycka prihodu" uz od zacatku? Moc diky za vsechny rady.

martimarti
21. srp 2009

Však už mám jednou nohou nakročeno, ale ne a ne se odpoutat 😉

zuzka11
autor
22. srp 2009

Vsechno si pisu, moc diky! 😉

ten konec tehu je des, uz cumakuju od 3 😝 A to bych se mela naspat do zasoby 😉

evinka
22. srp 2009

Já piju Fenyklový od Megafytu - v lékárně za cca 36,-, ten mi chutná, měla jsem i Pro kojící matky od Teekanne, taky není špatný. Teď jsem na zkoušku koupila v DM babylove Bio pro kojící matky, ale ten jsem ještě neochutnala.

zuzka11
autor
22. srp 2009

Tak dej pak vedet Evi! 😉

llllucka
22. srp 2009

Já bych doma měla líh na pupíček.čípky na teplotu,bepanthen na prdelku,kapky na rýmu (máme sterimar a super) a taky máme vždycky v lékárně smectu.Já jsem ocenila i kapky na prdíky a pila jsem kojící čaj,právě od lerosu 😉
Co se týče kosmetiky,znám mimča,co se musela hodně mazat a malej byl taky hodně suchej.My dostali od MUDr. glycerinový krém a nemůžu si ho vynachválit.Pokud chceš něco koupit,tak hlavně krém,oleje zůstávají na povrchu a nevstřebají se tolik.Jinak na čištění oušek nám na ušním řekli,že kápnout olivovej olej.Borovou vodu bych nedala,protože se může tuším až od tří let.Prostě hlavně něčistit vatovýma tyčinkama.

zuzka11
autor
22. srp 2009

Diky Luci, na tycinky ani nesahnu 😉 Vidis, tak ten Leros zrovna holky vcera "pohanily"....zalezi asi na chuti......

shaula
22. srp 2009

Z vlastní zkušenosti doporučuju mít doma:
- něco na teplotu - nám se nejvíc osvědčil Nurofen sirup, ten je super a má i skvělý dávkovač. Mám i Paralen čípky, ty jsem použila jednou a nezabraly☹
- něco na rýmu - např. Libenar, ale víc nám vyhovuje Sterimar, je ve spreji, takže se těm mým žížalkám dává lépe než kapky
- teploměr - digitální, v podstatě jakýkoli, je ale vhodné, aby měl ohebný konec. Mám i digitální rychloběžku, ta sice ohebný konec nemá, ale měří během pár sekund, což je teď už rozhodně potřeba 😀
- ouška se mohou bez problému čistit vatovými tyčinkami, ale jen na okraji, ne uvnitř zvukovodu - takže používat takové ty dětské tyčinky - jsou rozšířené, takže není možné se s nimi dostat hlouběji. Čistím tak od narození a žádné problémy jsme neměli. Jo a prý nejsou vhodné takové ty ušní čistící spreje, ty se nemají používat.

Žádný roztok do očiček bych dopředu nekupovala, až jestli budou nějaké problémy. Klukům je rok a v životě jsem to nepotřebovala. Očička se dají omývat čistou vodou a v případě nějakého zahnisání bych stejně šla raději k doktorce a neordinovala nic sama.
Na pupík jsem taky nemusela nic dávat, krásně se jim zahojil za pár dnů, ale rozhodně bych koupila nějakou neštípavou desinfekci (např. Betadine) - ten Jodisol myslím štípe?
Čaj Leros mi tedy taky nechutnal 😝 Radši Babio, nebo z DM drogerie, nebo i Megafyt - já kupovala v lékárně nějaký fenyklový, už nevím značku, možná to byl i ten Megafyt...

shaula
22. srp 2009

Jo a teplota se sráží až 38 po odečtu nebo vyšší 😉 Nižší teplotu není žádoucí srážet, jde o běžnou imunitní reakci organismu na nějaký infekt, takže srážet není na místě.

zuzka11
autor
22. srp 2009

Diky Shauli za vycerpavajici info, krasne jsi to shrnula!

shaula
22. srp 2009

Není zač 😉 Ještě jsem si uvědomila, že kecám - nemám čípky Paralen, ale Panadol 🙂

llllucka
22. srp 2009

shaula:my problémy s uchem měli a nikdy jsem nepoužila nic jiného než tu dětskou tyčinku.A pokud mi nezávisle na sobe řeknou dva ušní doktoři,že mám tyčinky rovnou hodit do koše,tak to udělám.Stejně tak s tím pupíčkem.V porodnici s náma byla mamča,co to zanedbala a ten pupíček ti pak nepřeju vidět.Lihem nic nezkazím a já radši věcem předcházím než pak řeším následky.

Zuzka:s tím čajem,mě nechutná žádnej tady takovej čas.Takže jen tak bych si ho neuvařila,ale třikrát denně to zase takovej problém není,jen si člověk nepochutná.Ale vyzkoušej a uvidíš.

aponchie
22. srp 2009

Nurofen a davkovacka je super..da se pouzit i na dokrmovani nebo aplikaci leku..
lih na pupek ..ne na telo jak tu nekdo na MK psal!! malicka lahvicka staci...
odsvacka hlenu
vincentka ve spreji a pak dokupovat lahev v shopu a doplnovat
rychlobezka
septonex na ocka/vykapali jsme sami 3x a nemusel ana pichani/nenacatej muze byt doma dlouho po. 4tydny/
ty kulicky tresnov enebo klasickej termofor na teplou vodu an brisko
mela bych radsi zasobu sab simplex na prdiky nekomu muze pomoct..
fenyklovej caj
ribylku nebo weledu na dupu
me nic jineho nenapada..

jakos tejne tak malemu mimi sama nic davat nemuzes za leky

zuzka11
autor
23. srp 2009

Apo nespletla ses? Pises o septonexu na oci a ze pak nemusel na pichani? 😕 Tos urcite myslela usi, ze jo?

shaula
23. srp 2009

Zuzka, taky mě to zarazilo🙂 A s tou odsávačkou má Apon pravdu, to tu myslím zatím nikdo nevzpomínal, ale rozhodně se ti bude hodit, tak proč ji nemít doma už dopředu. Doporučuji odsávačku na vysavač.

zuzka11
autor
23. srp 2009

Diky, tu urcite chci, ale zrovna ta byla na seznamu - "az pak".......tak popremyslim........ 😉

llllucka
24. srp 2009

Zuzko,jestli ti můžu radit,tak si kup jedny ty kapičky na prdíky.Já je dostala v porodnici od kamarádky a jak jsem za ně pak byla ráda.My jsme třeba museli taky používat jodisol na zarostlé nehtíky,ale to opravdu není třeba dopředu😉Co jsem doma opravdu ocenila byl ten glycerinový krém a zinková mast.Napsala doktorka.Používám to ještě teď.