Lék na rýmu. Ambrobene nebo mucosolvan?

ewuli
20. bře 2009

ahoj, potřebuju zkušenou radu. Náš chlapeček má virózu (rýma,kašel).při kašlání mi zvrací.nejde mu rýma osávat,ale vždy když se pozvrací tak tam má hleny.Dr. nám dopuručil tyto dva léky.ambrobene nebo mucosolvan.mám si vybrat.Jaké by jste volily a jaké máte zkušenosti Vy?Děkuji

paola.o1
20. bře 2009

boze baby co ked sa mi maly premeni na psa. sak mi to dal normalne lekar detsky. 😒 tak ja neviem asi tam radsej zavolam pondelok, dnes uz je fuc, len neviem ci mu to mam davat cez vikend alebo nie...

mousunek
20. bře 2009

paola.o1 - me jako male davala doktorka k astmatu taky ambrobene usnadnuje to vykaslavat a redi to hlen ktery se tvori v pruduskach

ludmilka
20. bře 2009

ja myslim, ze v zahranici, kde byva paola, tak tam to robia aj ako humanne lieky, u nas nie su registrovane...

susik77
20. bře 2009

asi ano.je to tusim podobne ako augmentin

ludmilka
20. bře 2009

dufam, ze sme ta nezostresovali...davaj sirupcek dalej a keby sa to velmi zhorsilo alebo by ho to zacalo svrbiet, tak to prestan davat...ale myslim, ze to bude v pohode, neboj...

paola.o1
20. bře 2009

dikes baby 🙂 tak budem maleho sledovat a sirupujeme dalej 😀

luciap82
20. bře 2009

My sme brali ambrobene aj mucosolvan a zda sa mi ze ambrobene rychlejsie zabral,no myslim si ze kvalitne sirupceky su to obidva ale ja by som skor dala ambrobene ak je to uz akutne

lenik_25
20. bře 2009

Ewuli, my od ledna nemarodili snad jen jeden týden, jinak se s námi pořád něco táhne. Nejdřív v nemocnici s nějakou bakteriální infekcí v bříšku (1. antibiotika), po návratu hned zánět průdušek (2. antibiotika), pak byl týden klid a od té doby samé virózy, rýmy, kašle. Dneska ráno měl 39, tak jsem letěla na středisko a prý to vypadá na horní zoubky, tak nevím.

Jinak my jsme skoro dva týdny žili jen na jablečných přesnídávkách, nic jiného nechtěl, i když už mu bylo lépe. Jak byl zahleněný, ostatní mi vyhazoval. Doporučení, když ti jídlo bude zvracet... dávej mu třeba po půl hodinách jenom 5 malých lžiček, ne víc. My to tak dělali taky a byla to jediná metoda, jak to v něm udržet.

bzucinka
4. lis 2009

Ahojte. Prosim Vas aku mate skusenost s Ambrobene sirupom? Mala ho berie iba od vcera, ale vcera az tak nekaslala ako dnes. Moze to byt tym ako sa pise v prib. letaku, ze prve 2-3 dni je zvisena tvorba hlienu a z toho viac kasle? Malej zrejme idu zuby, mala teplotu, strasne sopli a teraz uz aj kasle. Doktorka vravela, ze zuby. Ale ja mam obavu z tej hnusnej chripky, ze uvazujem kadejako ☹

bzucinka
4. lis 2009

posuvam ...

maaja
4. lis 2009

necitala som diskusiu, ale na margo Ambrobene alebo Mucosolvan - mne Dr predpisala Ambrobene a v lekarni mi dali Mucoslovna s odovodnenim ze to je presne to iste

marecek4
5. lis 2009

holky asi v tom bude rozdíl v chuti a přídavných látkách,ale rozhodně si pohlídejte aby to neměly moc často po sobě,u nás jednu dobu byl mucosolvan téměř na jídelníčku a pak skoro dva roky nezabíral,a navíc mladej byl alergickej na paralen a panadol byl v pohodě se stejnou účinnou látkou,takže zvracení může být i z důvodu nesnesení nějaké té přídavné látcky,ať jsou prckové brzo zdraví

lilinka76
5. lis 2009

baby, na rozpustanie hlienov je dobry aj sinupret. skuste.

stora
5. lis 2009

u nas zda sa zabera na riedenie hlienu Bronchicum Elixir S, obsahuje vytazky z tymianu a korena prvosienky.
Mucosolvan setrim na pripadne horise casy, tiez mam pocit, ze ked tym decko dlho krmim, uz to nefunguje. A tie z sa najprv snazim vyskusat prirodne lieky, ked nezaberu, pride na rad chemia.
Hodne zdravia vsetkym drobcom!

ellii
14. led 2013

Ahojky Evi, když jsem já byla nemocná hodně jsem k těm sirupům pocumlávala pastilky Herbal med, které mi pomohly. Kolem Vánoc byl i náš malý nemocný a nevěděla jsem, jestli mu to zachutná, ale zachutnalo 🙂 A byl dřív v pořádku, tak vyzkoušej.

minik131
21. led 2013

Ahoj oba sirupy sú rovnakým zložením ale nám veľmi zaberá sirup SINUPRET,je aj na kašeľ aj soplíky a hlavne uvoľnuje upchaté dutiny,ked sa nedajú soplíky odsať.Po prvej dávke sa nám vždy polepší,je to voľno predajné