Léky pro kojence. Jaké nezatěžují?

kulich
13. črc 2008

Zakládám toto téma, jelikož už sama někdy nevím co malému dát. Je jedno, jestli má malej rýmu či vyrážku, na všechny léky mi vždy v lékarně komentují, že by to mimču nedaly! Potom příjdu domů a trávim hodiny na netu a hledám informace. Včera jsem zašla do lékarny a nakoupila jsem si základní věci jako je: Panadol baby, nurofen čípky, mám i paralenový čípky,sterimar. Tento týden, jelikož má malej popraskanou kůžičku za ouškem mi DR předepsala kortikoidovou mast a už mám zase co dělat a hledat co mu na to jiného dát, než tuto mast, jelikož jí nechci použít.Máte doma nějaké základní léky, které tolik nezatěžují mimča či nějaké osvědčené léky? Je jedno na co, napište vše. Na českém trhu je tolik léků a nabídek, že se v tom člověk nevyzná nebo zjištuji, že ani nevím, že něco takového vůbec je. Díky

ssaara
13. črc 2008

takhle malýmu mimi bych kortikoidy nedávala,zkus Bepanthen mast.

andys26
13. črc 2008

mi používáme na pusinu bílou vazelínu, je na suchou, popraskanou pokožku a zatím nám teda zabírá, zkusila bych toto. 😉

monik76
13. črc 2008

já mám doma Nurofen siurp, panadol čípky, bepanthen a to je asi tak všechno

gilotek
13. črc 2008

Tak my máme panadol sirup, sterimar do nosánku - rýmu máme často, excipial na tělíčko --- máme suchou plet - mimochodem, tuhle emulzi na extrémně vysušenou plet mi doporučila kožní proti exému na tělíčku, no a ještě máme Linolu do koupele.... taky proti exému tu doporučuju. A můj miláček je krém Sudokrém na zadeček - používám ho i na vyrážku kolem pusinky. Tak doufám, že jsem trochu pomohla 😉

ria80
13. črc 2008

TEPLOTA,BOLEST

Panadol sirup čípky,Paralen sirup čípky,Nurofen sirup,Ibalgin sirup

KASEL

VLHKY Hedelix,Dr.Theiss Jitrocelový sirup - přírodní(na odkašlávání)
Mucosolvan sirup kapky,Fenorin sirup (na odkašlávání)

SUCHY Sinecod sirup kapky (na utlumení kašle)

STODAL sirup - homeopatikum

RYMA

Vincetka,Sterimar - přírodní,na prevenci a dlouhodobě
Nasivin - na uvolnění nosu,užívat jen týden
(kýchání u nejmenších miminek je v pořádku)

BOLEST V KRKU

Vincentka

PRUJEM

Smecta
(řídká stolice u kojených dětí normální)

ZACPA

Glycerinový čípek - jen kousek ukrojit,švestková štáva
(plně kojené dítě nemusí kakat i týden)

OCNI KAPKY

Ophtalmo-septonex - na nehnisavé záněty,s hnisavými k lékaři
Borová voda - na vypláchnutí,jen málokdy,stačí převařená voda

OPRUZENINY

Bepanthen s rúžovým pruhem
Sudokrém

HOJIVA MAST

Bepanthen
Infadolan

POPALENINY

Bepanthen s modrým pruhem - na malé popáleniny,nemokvající,na dohojení
Panthenol

DEZINFEKCE

Bepanthen s oranžovým pruhem - dez.mast,zároven hojí
Peroxid
Septonex
Betadine - nepálí,musí se ředit
Líh

ZUBY

Mundisal gel
Babydent roztok
Calgel - na recept

KOUSANI NEHTU

Mordex

LACTOBACILY

na upravení střevního protředí při průjmech,antibiotikách...
Biopron - od 4.měsíců
Nutrolin B - od 6.měsíců

svoma
14. črc 2008

Ahoj,tak my máme Bepanthen,Holtův krém, Panadol baby čípky,Paralen sirup a Nurofen sirup na horečku, Excipial,protože má hodně suchou pokožku, do nosu máme Nasivin,Libenar a Vincentku, na bolení bříška Sab Simplex. když má průjem nebo zvrací,tak mám HIPP ORS 200,dává se proto,aby dítě nebylo dehydrované. 🙂

lada82
14. črc 2008

tak ja se take pridam, mame toho dost... mame ekzemek, ale kortikoidy nechci... zkouseli jsme vsemozne a nakonec:
zabira nam skvele Modra Indulona a do koupele Balneum Hermal, v nejhorsim hneda pachnouci mast umichana v lekarne

na prdelku mame Sudocrem a Rybilku

na zuby a teplotu Nurofen sirup, a Citro Vital gel

na rymu Nasivin nebo Vincentka

proti prujmu Enterol a ryzovomrkvova kase

na boleni briska jsme meli Babycalm

snad je to tak nejak vse 😀

a proti ruznym vecem Framykoin

flufla
14. črc 2008

Ahoj, Já sem teda naštěstí malýmu nemusela nic dávat (tuky ťuk), ale něco zákl.doma máme,(paralen, oftalmo sptonex...).Spíš se mi už několikrát stalo: prcka začínají zlobit zoubky, jdu dolékárny, at mi něco dají. Přijdu domů a jeden gel se směl používat aý od 5 měsíců (Vinckovi byly 4) a druhý není vůbec vhodný pro děti!!!Jak je to možný...nechápu, vzydt sem říkala pro mimi .Taky se vám to stalo?

lada82
14. črc 2008

flufla: no jasne, to je klasika...

simca_k
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzanaa2
23. bře 2013

@ria80 jo a ještě tam chybí: BOLEST BŘÍŠKA: Espumisan.

karbi
25. bře 2013

Jako první věc v lékárničce jsme měli espumisan na prdíky 🙂 Hodně nám pomohl.

zuzanaa2
29. bře 2013

no hlavně se nevstřebává do krve, takže je k malému tělíčku šetrný, proto Espumisan doporučují i pediatři.

zuzanaa2
11. dub 2013

no a včera mi naše pediatrička řekla, že se může Espumisan kombinovat s probiotiky, takže možná ještě dokoupím. Je to prý dobré i kvůli imunitě. Tak se naše lékárníčka pěkně rozrůstá. Nesmím taky zapomenout na Nurofen, kdyby nás popadla horečka. Prý je dobré tohle všechno koupit dobředu, kdyby něco.

karbi
15. dub 2013

Kamarádka nejdříve začala s probiotiky ale samotné moc nepomáhali ☹ Tak je potom začala kombinovat s espumisanem a účinek se dostavil do dvou dnů.

marketinkakopretinka
26. zář 2013

jezis, tady to je vicemene sama chemie 🙂ja pouzivam prirodni produkty - kosmetiku a doplnky stravy od renomovane svycarske firmy Just a mam z ni doma nejlepsi domaci lekarnicku jakou si jen muze clovek prat 🙂, ptz leky prekyseluji a narusuji acidobaz.rovnov., coz je u miminka dulezite nenarusit. Hlavne, jak uz tu bylo psano - kortikoidy ne.
takze za me (nebudu vypisovat vse, ale to zakladni):
TYMIANOVY KREM - prevence nemoci, nachlazeni hor.cest dych. a srazeni teploty, prdiky
MESICKOVY KREM - na ruzne ranky, bolacky, spaleniny apod.
EUCASOL - desinfikuje mistnost od bakterii, inhalace pri ryme, prevence
TANNEN SIRUP - prirodni mucosolvan, bronchitidy
HORSKY JALOVEC - jeste vetsi sila nez tannen a jediny produkt tohoto typu na svete
olej z JEDLE SIBIRSKE - rozpousti hleny, inhalace
atd.

romanaokg
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andylecek6898
22. dub 2014

Na prdíky a bolesti bříška,koliky je dobrý infakol,je ještě lepší než espumisan.

bzzzzzz
23. kvě 2014

Pro miminka jsem měla paracetamol a nurofen, bepanten/rybilku na zadeček, Excipial lipolotio, nějakou mořskou vodu nebo Vincentku ve spreji, odsávačku na vysavač, Sab simlex a Kulíška.

simnasa
28. črc 2015

Ahoj maminy, mám měsíční mimi a má rýmu a trochu kašel doktor má dovolenou co bych mu mohla.
Děkuji

eldrag
28. črc 2015

@simnasa libenar, nebo kapky na podobne bazi, kašel má nejspíše od rýmy takže vysávat a pokud se nezlepší tak zítra k záskoku

cagey
12. říj 2016

@marketinkakopretinka A od toho Justu vhodne pro mimi mladší 6M?

bachovy_esence_poradna
12. říj 2016

@cagey nepíšu od Justu, ale od Energy, jde také o přírodní produkty s vysokou kvalitou

Malé děti do 6-12 měsíců:
na nachlazení (kašel, celkové prochladnutí apod.) - kapky Grepofit drops, na hrudník mazat Droserin, do vzduchu stříknout Spiron spray
na podporu imunity - Grepofit drops nebo Probiosan Inovum, při oslabené imunitě delší dobu určitě řešit psychiku
na bolest v krku - Grepofit spray, pokud se bolesti opakují, tak řešit psychiku
na pohybový aparát, spaní, uvolnění, při neklidu, začátku nemoci - Balneol do koupele
na rýmu - při opakované rýmě řešit psychiku a její vliv na imunitu... jinak odhleňovací strava, případně Grepofit drops, do nosu Grepofit nosol aqua nebo mořskou vodu (pozor zda je hypo nebo hypertonická)
na záněty středního ucha - Audiron, probiotika, případně čínská medicína na míru a pokud se záněty středního ucha vracejí, tak řešit také psychiku

Jinak je hodně důležitá psychika a to u těchto malých dětí často i víc než u větších, podstatné je:
Aby se dítě umělo uvolnit a dobře spalo, nemělo přerušovaný spánek nebo noční můry.
Aby bylo v klidu i chvilku bez maminky.
Aby v klidu zvládalo růst zoubků (oslabuje trávení, imunitu, nervy).
Souvisí to hodně s celkovou atmosférou v rodině, která zásadně ovlivňuje imunitu (svalové napětí, hormony, trávení, psychiku) 😉
Na psychiku a celkové zklidnění jsou nejlepší Bachovy esence namíchané na míru pro konkrétní děťátko.

Dají se i kombinovat s ostatními přírodními produkty, protože jde o bioenergetickou medicínu a ta si nevadí s homeopatiky, bylinami nebo výživovými doplňky.

Co se týká rýmy a zahlenění: důležitá je správná výživa a také klid doma, velmi často se opakované rýmy objevují právě při stresu - např. přetížení maminky, její vyčerpání, neshody mezi rodiči atd.

bachovy_esence_poradna
12. říj 2016

jinak u přípravků na léčení je potřeba rozlišovat, že se dají v podstatě rozdělit do tří skupin:

- silné léky chemického původu (kortikoidy, antibiotika)
- slabší léky chemického původu (např. Paralen, Nurofen, gely na růst zubů)
- léky přírodního původu - tady pozor kolik mají přídatných látek a kolik mají účinné látky (za stejnou cenu lze např. koupit aloe vera sprej, který má 40 % nebo 90 % aloe vera apod.)....

Obecně pokud nám jde o to vyhnout se co nejvíce lékům, pak je potřeba řešit
1. psychiku a celkovou atmosféru v rodině - má mnohem větší vliv než si uvědomujeme a rozhodně je na prvním místě k řešení, na děti má obrovský vliv (imunita, trávení, ale přes svalové napětí pak také na pohybový aparát, schopnost se učit, motivace, celkové psychické nastavení - jak vnímám sám sebe a svoje místo ve světě, jaké mám hranice, co je pro mě přijatelné a co už ne, na co si troufnu a co na co ne, jak se chovám k ostatním a jak s nimi umím vycházet a vést pro mě uspokojivý život)

2. výživu - hluboká výživa, čisté a kvalitní potraviny nebo potravinové doplňky, co nejméně zpracované potraviny (to je asi nejjednodušší vodítko jak rozeznat kvalitní potravinu dnes, protože leccos je označené jako přírodní ačkoli to je hodně zpracované a např. cukr je nahrazený aspartamem, takže vliv na zdraví je ještě horší). Je třeba důsledně číst etikety a vybírat to co prošlo co nejmenším zpracováním, protože na to bylo naše tělo kdysi dávno nastaveno

3. pohyb - pravidelný a přiměřený pohyb je zásadní nejen pro pohybový aparát a správný vývoj, ale také pro výživu těla (svaly, které zatěžujeme, tělo více vyživuje a má to vliv i na fungování orgánů)... a velmi důležitý je vliv na psychiku (uvolnění napětí pravidelně, produkce serotoninů a endorfinů - chuť do života, působí proti depresi, zvyšuje úroveň energie atd.)

Omlouvám se za delší příspěvky, tohle je moje srdcové téma 🙂

marketinkakopretinka
2. lis 2016

@cagey vsechno, da de rict, ale samozrejme v mensich davkach

cagey
2. lis 2016

@bachovy_esence_poradna myslím, že jsi na to kápla 😐 poslední dny jsem byla hodně přetížená a i mezi mnou a partnerem to neklapalo 😐 takže už vím odkud vítr vane 😊

luckylee
2. lis 2016

Syn 7m a mame doma morskou vodu do nosu,ocuflash na oci kdyby nahodou,sudokrem taky kdyby nahodou,na zoubky olej os Saloos Prvni zoubek a viburcol homeopaticke cipky na bolest a neklid.Tot vse.🙂