Lieky Sab Simplex, Baby Calm. Může z nich vzniknout závislost?

alishia
18. zář 2008

ahoj,

myslíte že muže vzniknout zavislost??? diteti se pak sami nebudou vytvaret ty ruzne bakterie ve strevech.... je to mozne?

morgaine
19. zář 2008

My jsme také bojovali s kolikami a až probiotika malému upravila zažívání 🙂

scharfinka
22. zář 2008

Ahojky...mam dotaz, ktery mozna zas tak uplne nezapada do tematu zavislosti na ruznych kapickach, ale....nas maly strasne trpi na koliky-nejen vecerni, vetsinou celodenni.....papame probioticke kapky (5 kapek denne) a sab simplex(3x denne 15 kapek), ale moc to nezabira....myslite, ze do toho muzu zkusit jeste i ten Baby calm? jsem zoufala a maly se porad tak krouti a place....uz nevim, jak mu pomoct....

ginger01
22. zář 2008

scharfinka, vysad Sab simplex, nie je vhodny pre tak male babo, je dost silny, ale nahrad ho bud Baby Calm kvapkami, alebo Infacolom.
Dnes som totiz hovorila s pediatrickou a toto mi odporucila. Probio kvapky- davam Bio gaia. Su aj na upravu traviacky /pri kolike/. Tiez davam 5 kv. denne.

many
22. zář 2008

ahoj holky 🙂 já teda slyšela,že sabík se může od 3 týdnů myslím a doktorka u nás to normálně předepisuje,např. 3x 8 kapek,ale slyšela jsem,že to je neškodny a může se to po každým kojení i před a i 15 kapek 😒 nevím co je tam napsaný,letáček nemám,ale já ho nějak nepotřebuju,my bolení nezažili,ale když je někdy neklidnej a vidím že tlačí,tak mu nakapu třeba 10 kapek na lžičku a on se během chvilky potentí 😀 😀 😀 a je klid 😀 😀 😀

many
22. zář 2008

mám ho preventivně doma a co jsem slyšela,tak to tak dělá víc holek 😉 jinak jak jsem psala scharince 😉 hodně pomáhá,když maminka pije fenyklový čaj 😉 to si moc holek chválí,že se bolení zmírnilo 😉

ginger01
22. zář 2008

mensie babatka mozu byt na to mnozstvo simeticonu citlive. preto je lepsi pre vacsie babatka. inak davkovanie je 3x15kvapiek- to mi povedala aj doktorka.... ak krmis Um, tak normalne do mlieka a potrepat.

alishia
autor
22. zář 2008

Nam jestli nezaberou ted ty probioticke kapky, tak budu jeste zkouset mlicko bez laktozy...a kdyz nezabere ani to, tak zkusim mlicko bez Ha anebo vic prikrmovat. Ted mu davam od vcera probiotika a baby calm. dneska se mi pos*al az na zada.) ale coz o to, muj kluk kadi a prdi o sto sest, ale co je mmoc to je moc.

kacka.va
22. zář 2008

ginger: i tak malé mimčo může Sabsimplex 😉, akorát by o tom měla vědět doktorka a že by byl silný mi nepřijde, je to jak u koho, v mojem okolí nikomu nezabíral. Podle příbalového letáku je mám dojem psaný od jednoho měsíce.
jinka souhlasím, že na to má vliv strava matky 🙂

ginger01
23. zář 2008

v Sab simplexe je 345 mg na 1 ml simeticonu + dalsie latky a v Infacole len 40 mg...
sice je to od 3. tyzdna , ale silny prdolet. 😀

mywiel
23. zář 2008

Mne vadi, ze v Sab simplexe su same konzervativne latky Ecka a umele sladidla, nechapem naco to tam pridavaju pre male deticky! 😠

emenems
23. zář 2008

Uzivali jsme sab simplex o 5. tydne a moc dobrou zkusenost s nim nemam.Zabral nam na 2 tydny a pak Stepulu zacaly trapit silene koliky.Tak jsem zkusila probiotika (malemu byly 2 mesice)a ty do tretiho dne zabraly.Razem bylo po kolikach 😎Ve trech mesicich jsem mu je vysadila, abych videla, jak na tom bude.No, a koliky se nam uz nevratily !!!😀 😀 😀 Ja si myslim, ze pokud se to neprehani a da se diteti nejak pomoci, aby se netrapilo, je to fajn pro mimco i maminku.Takhle by se trapil, byl vycerpany a neklidny.Jsem moc rada, ze jsme se tomu diky kapkam vyhnuli. 😉

susik77
24. zář 2008

Ahojte, tie probioticke kvapky bolo jedine, co malej pomohlo na brutalne koliky 😖 brali sme to od 3.mesiaca. sab simplex pomohol len ked to nebolo tak silne...

lu777
24. zář 2008

taky jsem nad timhle premyslela, nad tou pripadnou zavislosti..

my jsme meli prvni tri mesice probrecene, brisko bolelo at jsem delala co delala... jedine co pak zabiralo bylo delat UM primo z fenykloveho caje a teple koupele a masaze a Sab...

ten bere Matysek dodnes, ale pomalilinku ubiram, musim fakt opatrne... ted ho ma tak pulku co driv.. zadnou zavislost nevidim...
obcas dam Probian Mimi (od 4. mesice), na zacatku jsem ho davala kazdy den u prikrmu, protoze zelenina a pak ovoce teda nadelaly peknou paseku, i kdyz jsme meli jen par druhu a vsechno povarene a tak... ted uz davam Probian jen tak jednou za tyden a nebo dvakrat jako ted kdyz je obdobi nachlazeni a zacali jsme chodit na cviceni...

jinak se mi Sab taky slozenim moc nelibi, ale co ma clovek delat, kdyz nic jineho nepomaha :( u nas bylo po kazdem jidle hodina breku a to i s maximalni davkou Sabu... bez Sabu nemohl ani v noci spat..
holt clovek dela co umi, ale budu rada, az se toho zbavime uplne 🙂

jinak u nas teda zabral jen ten Sab a to v davce 15 kapek do kazde lahvicky UM (viz letak)

muminek
24. zář 2008

Ahoj holky my jsme měli problémi s bříškem už v porodnici tak dávali malýmu sab už po narození. A já doma taky asi tři týdny v kuse 25kapek jak v nemocnici po přečtení návodu jsem zistila že mu dávám moc, ale jemu se to tím asi spravilo a od té doby máme klid a už je to v pohodě a nic nedáváme ani hadičku do zadečku bez které by se nevykakal. 🙂

susik77
24. zář 2008

lu777: co se ti nelibi na Sab simpex? 😎
Podla mna je uplne uzasny 😵 vobec sa nevstrebava, mozes ho dat kolko chces, nezatazuje organizmus...

kacka.va
24. zář 2008

susik: já myslím, že se Lu třeba nelíbí, že je to celé umělé 🙂

nikuska22
2. kvě 2009

annag - tak ak ta mozem poprosit o radu, moja lekarka kazala davat mojej malej trojmesacnej dcere probiotika nutrolin, lebo mala hnacky, ale tam pisu ,ze az od 6 mesiacov. hnacky uz nema, tak ja neviem, ci jej to mam nasadit alebo nie.

soanpe
2. kvě 2009

my co dávme lacidofil,tak jsme bez problémů z kakáním atd.

zamilovana
12. kvě 2010

ahojte a neviete ktoré sú vhodné pre malé babatká? Neviem či nášho priamo trápia vetríky ale v noci je po jedle je celý červený a ide ho roztrhnúť tak sa naťahuje a tlačí a nie vždy kaká 🙂 tak sme chceli skúsiť nejaké kvapky na uvolnenie prdíkov. Neviete poradiť? Mám 16 dní.

permonik7
21. kvě 2010

zamilovana: Ty probiotické kapky Bio-Gaia jsou vhodné pro malinká miminka. My je dostávali už ve 3 týdnech v nemocnici po operaci a jsou fakt super😉 Akorát ta cena, no.. ☹
jinak nám pomáhala teplejší koupel, nahřátý polštářek na bříško a polohování spolu s těmi kapičkami a taky jsme dávali 6kapek Sab Simplexu před každým kojením 😉

mariana0915
12. led 2011

@zamilovana ahoj aj my mame taky problem ako vy, mam 3 mesacneho synceka ,ale odkedy mu davam probiotika INFANTS DOPHILUS tak je to omnoho lepsie ,uz ich berie asi mesiac,su vhodne od narodenia lebo su urcene pre tie najmensie deti,aj moja dcera2rocna ich uziva,lebo ma problemy s kakanim, stale ju bolelo brusko hlavne v noci ale odkedy berie probiotika Dophilus je to omnoho lepsie,uz ich berie asi pol roka .skusala som aj bioGaiu,nutrolin B ale dophilus je najlepsiiii odporucila mi ho decka doktorka,že je vynikajuci a fakt je 🙂

mariana0915
12. led 2011

@nikuska22 ahojjjj vyskusaj tym nic nemozes pokazit lebo probiotika nesu len na hnacky,ja som svojej dcere davala nutrolin ale nebola som nejak s nim spokojna,teraz jej davam INFANTS DOPHILUS a je to vsetko OK lebo tie probiotika DOP.su vhodne od narodenia az do 5 rokov su urcene na bolesti bruska naduvanie, upravuje travenie, pomaha detom ziskavat zdravu hmotnost ,posobi preventivne proti vzniku alergii, stimuluje obranyschopnost organizmu ,obnovuje črevnu mikrofloru pocas i po liecbe antibiotikami,pomaha pri liecbe a prevencii hnaciek,odstranuje zapchu,zlepsuje priijem mineralnych latok z potravy len su troska drachsie stoja okolo 12€

zamilovana
12. led 2011

@mariana0915 jé ahoj, ja sa dívam, že kto ma tu spomína a to už tááák dávno som písala už je to 7 mesiacov som aj zabudla že som do tejto témy písala 🙂 ale dakujem, že si odpísala aj ked troška neskôr :D už sa máme dobre, osem týždnov nespania a bolestí a prešlo to 🙂 kvapky sme nakoniec žiadne nedávali, prešlo to samo, črievka potrebovali asi zosilnieť 🙂

mariana0915
12. led 2011

@zamilovana 😀 no super ze to samo preslo 🙂 vacsinou to po 4 mesiaci prejde niekedy aj skor,jaj ja som si ani datum nevsimla 🙂

zamilovana
12. led 2011

:D no sranda :D som strašne rada, že to už máme za sebou a hádam pri druhom nás to už obíde oblúkom :D

mariana0915
12. led 2011

🙂 snad