Lieky Sab Simplex, Baby Calm. Může z nich vzniknout závislost?

alishia
18. zář 2008

ahoj,

myslíte že muže vzniknout zavislost??? diteti se pak sami nebudou vytvaret ty ruzne bakterie ve strevech.... je to mozne?

pavlinka3
18. zář 2008

alishia to mě teda vůbec nenapadlo......já myslím, že ale ne....mě dr. říkal, že Sabík ve střevech naváže na vzduchové bubliny a rozruší jejich obal natolik, že "změknou" a lépe střevem procházejí ven....o bakteriích nic neříkal.....

miselin
18. zář 2008

Ahoj my sme Sab simplex užívali asi tri mesiace a do toho aj hylak kvapky a kolika zmizla zo dňa na deň a od vtedy som jej nedala žiadne kvapky a bruško ju už veru nebolí. Ja si myslím, že keby to nejako "škodilo" tak by to pediatri nekázali stále užívať, ale trebárs s prestávkami alebo tak nejak 😉

alishia
autor
18. zář 2008

já newim, nejak me to proste napadlo. 🙂 tak sem se na to chtela poptat.)

anke
18. zář 2008

ahoj, nam davali Sabika uz v porodnici, i kdyz se to podle letaku nema ... ze zacatku jsme davali casto, ted uz vubec a nijak nam to nechybi ...

vojtisek2007
18. zář 2008

já teda nevím, nám taky mudra předepsala sabíky, ale řekla max. 3 měsíce - pak přestat užívat....ale proč, to jsem se nezeptala - a ani jsme je užívat nezačali.....

nasesara
18. zář 2008

Na probiotikách by závislost podle mě neměla v žádném případě vznikat,už jen pro to,že jsou pro organismus přirozené. 😉
Baby calm jsou bylinky a Sabík zase jen takové placebo.Navíc je to všechno volně prodejné.Tak myslím,že závislosti není třeba se bát 😉 🙂

kacka.va
18. zář 2008

já myslím, že s bakteriema to nemá co dělat 🙂 a když se to užívá podle návodu, tak si myslím, že závislost žádná vzniknout nemůže.
vojtisku: většinou jsou to ty 3 měsíční koliky, tak možná proto 😉

bora8
18. zář 2008

kočky môj syn užíval sabsimplex skoro rok a nezostal závislý.... potom keď prestali problémy tak sme ho vysadili úplne.... nevidím v tom žiadny problém aj teraz už ho mám pre istotu kúpený dopredu

janeyzelvicka
18. zář 2008

Hihi já jsem závislá na Sabíku... dáváme to malé na lžičce, a já to pak po ní olíznu... má to bezvadnou chuť 😀 až to přestane brát, tak zešílím 😀 😀

pepibubu
18. zář 2008

no, holky, taky mě napadlo jestli to nevadí mu to vlastně dávat před každým jídlem - nevím kolik kapek řekli vám, nám 15 kapek.... malej si teda mlaská (janey mě nenapadlo to ochutnat i když to krásně voní 😀 ) a nic o nějaký přestávce v braní jsme upozorněný nebyli... ale v pondělí jdeme k paní doktorce tak se můžu optat a napsat to sem potom, pokud chcete?

kalo
18. zář 2008

Myslím, že určitě ano. Ale nenazývala bych to závislostí, ale návykem. To mi říkala i moje doktorka, že když se SAB simpelx dává často a dlouho, už nezabírá. Takže všeho s mírou 😉

kacka.va
18. zář 2008

nám teda Sab nezabíral ani na začátku 🙂

janeyzelvicka
18. zář 2008

pepibubu nám řekla 6 kapek 4x denně...

alishia
autor
18. zář 2008

no ja to spis myslela aby se jim pak ty dobre bakterie v tech briskach vytvareli samy....

emita
18. zář 2008

sab simplex sa nevstrebáva, iba pôsobí v čreve tak neviem prečo by na ňom mala vzniknúť závislosť. My sme brali 3 mesiace a potom pohoda.

kacka.va
18. zář 2008

nám říkali 10 kapek před jídlem

paolin
18. zář 2008

jak pise Kacka, myslim, ze to s bakteriemi v brisku nema nic spolecneho 🙂 koukali jsme na navod a je to spis neco na zpusob sody. v brisku vznikaji bubliny,hleny nebo jak to popsat a vzduch pres ne neprojde. Sab by mel ty bubliny pomoct vstrebat a vzduch pustit dal do strev. tedy tak nejak mi to bylo popsano 😉
nam Sab pomaha na lusknuti prstem 😅 hned po nem se vykaka nebo hodne vybrka. a zavislost? taky me to tuhle napadlo 😉 kdyz maly uvidi Sabi lahvicku, muze se radosti zblaznit 😀 😀

caruzo19
18. zář 2008

sab simplex je bez vedlajsich ucinkov a moze sa brat dlhodobo-podla nasej pediatricky 🙂

dnada
18. zář 2008

tak já dávám sabíka každé ráno 15kapek s vitamínkama a pomáhá nám pěkně.Před měsícem sem ho musela dávat před každým kojením,měli sme hrozný koliky... teď už to je lepší,když se kolika objeví,po kapičkách během pár hodin vymizí.Jinak jak už hodně holek uvádělo myslím si že závislost na něm být nemůže a pokud si podrobně pročtete příbalový leták,je tam napsáno vše potřebné 😅 😉

katmi
18. zář 2008

my sme pouzivali najskor sab simplex, potom espumisan ale nepomohlo ani jeden.. nakoniec sme kupili INFACOL a ten nam pomohol.. je cisto na prirodnej baze...

nasesara
19. zář 2008

kacka.va a paolin:jakto,že zo nemá s bakteriema "co dělat?" 😕 Probiotické kapky jsou jenom bakterie..
.

agnes28
19. zář 2008

my sme brali sab simplex pred každým jedlom, 10 kvapiek, a to asi 2 mesiace v kuse, potom som začala mať strach zo závislosti tak sme vysadili, v podstate zo dňa na deň a nič sa nestalo... takže myslím že je to v pohode... teraz dávam semtam, keď má trošku bolenie, alebo preventívne keď niečo nevhodné zjem 😉

annag
19. zář 2008

sab simplex a baby calm nie sú probiotiká,

MM samo osebe probiotiká obsahuje a samo si vie črevnú flóru v brušku upraviť, hoci to trvá dlhšie, než pri podaní probiotík, tie by sa ozaj mali dávať bábetkám starším napr. ak ony alebo ich mamičky užívajú antibiotiká, ktoré im črevnú flóru úplne zničili - ale bábetku do 6 mesiacov zásadne podávať lieky s odporúčaním svojho pediatra, ktorý bábo pozná

alishia
autor
19. zář 2008

annag: takze probioticke kapky nedoporucujes ddrive nez po domluve s mudr?:(

annag
19. zář 2008

alishia, áno, to by som konzultovala, hlavne dávkovanie a dobu, ako dlho ich podávať

nasesara
19. zář 2008

Ne,nejsou,to jsem psala už v prvním příspěvku.. 😉 (že bybycalm jsou bylinky a sabík jen placebo)
Annag,máš více zkušeností s více dětmi a to je k nezaplacení.. 😉 🙂 Já bych ale takhle "neplašila".. 😉 Nejsou to léky,babycalm a probiotické kapky se můžou podávat u dětí,které trpí problémy s bříškem už od jednoho měsíce 🙂
Ten Sab simplex asi co nejpozději,ale jinak to taky není nic návykového nebo nebezpečného.Nevstřebává se,po rozložení pěny ve střevě odchází ven..
MM probiotika obsahuje,ale mě mudra stejně doporučila,abych je ještě sama brala,když malá byla plně kojená a měla problémy..každopádně tyhle přípravky pokud dítě trpí plynatostí za zkoušku stojí.Nám tedy Sab ani babycalm nepomohl vůbec,až pak trochu ty kapičky probiotické,ale na každýho zabírá něco jinýho a díkybohu,že je dneska po čem v lékárnách sáhnout 😉

zuzula28
19. zář 2008

ahojte, na sab simlpex závislosť byť nemôže, je to látka, ktorá funguje na báze zníženia povrchového napätia bubliniek v črievkach, potom sa ľahšie spoja z tej peny, ktorá spôsobuje bolenie bruška do väčších bubliniek až ľahšie odchádzajúcich prdíkov...do tela sa nevstrebáva a v prípade potreby sa dáva aj pri každom jednom kŕmení...takže určite sa bábu nič nestane...a hlavne koliky nie sú naveky, chvalabohu...aj toľko zatracovaná rektálna rúrka nám urobila dobrú službu, keď už bolo ozaj nedobre...len sa snažiť ju nepoužívať často 😉

annag
19. zář 2008

nasesara, možno to zle vyznelo, len som chcela povedať, že je rozdiel medi sab simplex , baby calm a probiotikami. Proti tým prvým ja osbne nič nemám, nech ich bábetká papajú, ale probiotiká sú už trošku iná káva, ani proti tým vlastne nič nemám, len si myslím, že by sa mali podávať opatrene, pretože priamo ovplyvňujú trávenie. Sab simplex pomáha tak, že tú penu, ktorá vplyvom plynou vzniká v brušku ničí a tým pádom aj plyny z neho môžu ísť ľahšie von. Baby calm sú prírodné kvapky - výťažok mäty, fenyklu a anýzu - teda niečo ako čajíky pre deti a kojacie mamičky.
Probiotiká by sa mali používať na obnovu prirodzenej črevnej flóry pri nejakom akútnom ochorení (napr. hnačke ...), pretože za normálnych okolností sa v tele nachádzajú. A samozrejme, je rozdiel medzi dieťaťom dojčeným a dieťaťom na UM, do UM sa tiež pridávajú .

kacka.va
19. zář 2008

souhlasím, že probiotické kapky bych použila fakt jen na doporučení doktorky a při vážnějších problémech. podle naší Dr. je nejlepší, když se zachovají přirozené podmínky ve střevě mimča a zbytečně do nich necpat probiotika, je to teď hodně módní a někteří to dost přehánějí. 🙂

nasesara
19. zář 2008

Tohle vypadalo na užitečnou diskuzi,která má pomoci zoufalým maminkám,jejichž miminka trpí problémy se zažíváním.. 😒 Ale ona už tady vlastně jedna taková je..maminky se tam shodují,jak jim doktorky samy doporučily probiotika a jak komu pomohly... 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...