Mám aplikovat čípky synovi (8) kvůli nepravid. stolici?

ilonaxx
1. čer 2010

Měla bych aplikovat čípky svému osmiletému synovi, kvůli nepravidelné stolici, která má nejspíš psychickou příčinu. Má s tím někdo zkušenosti? Je takové dítě schopné zavést si čípek samo?

Ne, že bych to nezvládla, udělám cokoliv, co pomůže a on se taky nechá, ale trochu mám strach, že by to mohlo vytvořit další psychický blok. První bychom měli dát zítra ráno. Děkuji za í odpovědi.

belda
2. čer 2010

ahoj-můžu se zeptat jaké čípky? klasický glycerinový? ty jsou ale návykový!....co třeba zkusit laktulozu?
jinak pokud by si je měl aplikovat sám, asi bych ho nechals,přeci jen je to velký kluk...zkušenost s tím nemám,ale co mu to vysvětlit, ať si sedne na bobek a zavede si ho před tebou, pak už by to zvládl sám? já tak velký děti nemám, tak nevím třebas, jestli už se nestydí...
jinak hodně zdaru, s dcerou máme občas taky trable, tak vím,co si to dítě musí vytrpět.. 😢

natalie77
26. črc 2010

Ahoj,
mj syn měla také psychický blok z velké...Velmi pomohl Fruktolax a začal být na toaletě sám.....s časopisem...a po několika dnech a přechodu zácpy, kterou si způsoboval zadržováním stolice se vše upravilo a nyní chodí sám a už netrpí celá rodina....
Vím, jaké je to trápení, tak přeji hodně štěstí.