Mast Inotyol salva, od kolika let ji může dítě používat?

blanche
30. led 2013

Ahoj.Chtěla jsem se zeptat,od kolika let dítěte můžu používat mast Inotyol?Dostala jsem ho od sestry na opruzeniny a zapařeninu v plenkách.U první dcery pomáhal suprově,po dvou-třech namazání bylo po opruzenině.Teď máme druhou dcerku.Moc na opruzeniny netrpí,ale když se bohužel stane,vždycky jsem trochu mázla Inotyolu a bylo to ok.Mám ho z ciziny takže jsem nebyla schopná zjistit,od kdy je určenej.Když jsem ho chtěla tady objednat v lékárně,bylo mi řečeno,že ho tak malým dětem nemůžu podávat,že je tam Ichtamol a ten je až od 10let.Jenže je to jediná věc,která zabírá.Bepanten,Sudokrém...co mi nabízeli,jsem vyzkoušela a nidky to nezabralo.Prosím,jestli máte některá doma příbalový leták nebo o tom víte víc,můžete mi poradit.Chtěla jsem něco podobného z českého trhu,ale nic prý není.Mast nepoužívám moc často,tak nevím,co je tam tak špatného.Děkuji Blanche

lolap
30. led 2013

Ichtamol se u dětí používá, dali ti v lékárně mylnou informaci, viz např.příbalový leták masti Ichtoxyl http://leky.vitalion.cz/ichtoxyl/
Nesmí se používat jedině v případě přecitlivělosti na účinnou látku ichtamol, ale jinak se běžně používá u ekzematiků, při lupénce apod.

katerinatesarik
17. led 2017

@blanche Nejlepší krém co může být na opruzeniny používáme ho od narození na doporučení doktorky v Rakousku.