Mastičky p. Tomečka z Vel. Pavlovic. Máte zkušenost?

labut
11. lis 2009

Ahojky, hledám holčinu z Velkých Pavlovic a nebo okolí, která bude tak hodná a bude mi posílat mastičku od p. lékárníka Tomečka z velkých pavlovic, která jako jediná nám trošku pomáhá. Samozřejmě jí penízky budu posílat (mast stojí cca 200 kč) a pokud má ještě někdo zkušenosti s p. Tomečkem a jeho mastičkama budu ráda, když napíše zkušenosti. Nebo pokud někdo ví co zabírá na suchý svědivý a červený ekzém budu mu vděčná za radu. 🙂 Chtěla bych už konečně pomoct svojí 16měsíční holčičce,protože mít ekzém je hrůza, to asi pochopí každý, kdo s tím má zkušenost. Asi to máme i z potravinové alergie, takže kdo má zkušenosti tak pište🙂

megee
11. lis 2009

labut na potravinovou alergii doporučuji vynechat potraviny které ji způsobují 😉 ... nám po pár dnech od vysazení alergenu mizí sama 🙂

labut
autor
11. lis 2009

jo, já vím, že musím vynechat alergizující potraviny, ale zatím jsme nepřišli na to jaké a výsledky z alerga ještě nemáme. Budu jí muset asi udělat nějakou dietu a zase zkoušet dávat znovu potraviny a čekat několik dní,jestli nějaká reakce bude nebo ne, jinak nevím jak to udělat. Navíc testy z alerga u tak malých dětí nejsou tak průkazné, takže mi asi nic jiného nezbude.

megee
11. lis 2009

labut tak to je blbý, že nevíš který to jsou...my sice víme, ale občas zkoušíme jestli to třeba už nebude dobrý

labut
autor
11. lis 2009

a kdy jsi to zjistila, když jste začali zavádět příkrmy??

labut
autor
11. lis 2009

mně pořád připadalo, že se to po ničem nezhoršujem ale možná to bude mléko, které měla vlastně pořád protože jsem kojila až do 1 roku a pak dosávala mléčné produkty...no uvidíme...

megee
11. lis 2009

já to zjišťovala tak nějak postupně, jak jsme zaváděli různé nové potraviny...má to na citrusové a jižní ovoce a na kravské mléko ( v jídle mu nevadí ) ale na to mlíko se to už zlepšuje

Většinou se ty alergie časem vytratí samy....ale chce to čas od času zkoušet

lenulin
11. pro 2009

ahoijkyno my máme taky exém a je to fakt děs no a říkají že je to s 50procent na kravskou bílkovinu tak začínám zkoušet dietu bez kravské bílkoviny.Ta mastička jak píšeš by mě zajímala víte o ní někdo něco víc?

nata5030
12. pro 2009

Ahojky. Mam chlapečka 14 měc. od 3 měsíce ma AE. Bylo to hrozně, nic nezabiralo. poradili mi lekarnu v Pavlovicich a p.Tomečka. Od toho dne nic jíneho ani nepouživam, ekzem občas naskočí, mame to jen na tvařičkach, a po mastičce přez noc zmizi.Zustanou jen malí fličky a te taky rychlo jsou prič. Funguje to, a jsem s p.Tomečkem spokojena na 100 procent. Jinak vim, že ta mastička neobsahuje žadne svinstvo.

lenulin
12. pro 2009

Nata a bylo by možné nějak se k té mastičce dostat?Třeba poslat?Samozřejmě zaplatím všechny vynálohy.A na jaké bázi ta mastička je bylinky? opravdu tam není nic z kortikoidů,že to tak zázračně zabírá 😉

helcenka
12. pro 2009

malej má taky atopický ekzém, doktorka nám napsala nějakou mastičku, kterou nám v lékárně udělali, byla dost drahá a stejně vůbec nezabrala. Pak nám napsala takové mléko, kterým jsme měli ekzém promazávat, ale stejně nic.
Zjistila jsem si z jakých potravin - tedy nejčastěji, ekzém vzniká, vyloučila jsem je z jídelníčku, ekzém nám zmizel a pak jsme je postupně zase zaváděli. Nakonec se ukázalo, že malej má ekzém z kakaa. Takže jsme asi půl roku vůbec nic s kakaem nedávali (což bylo docela jednoduché). A máme pokoj. Teď malýmu dám něco kakaového tak jednou, dvakrát do měsíce a je to v pohodě. Atopický ekzém by měl v sám zmizet, takže uvidíme. My ho ale neměli v tak velké míře, vždycky tak dva, tři fleky buď na tvářích nebo na hrudníku. Tak držím palce. 😉

syraell
13. pro 2009

Nam atop vymizel zhruba ve 2,5 letedh - tedy doufam!!! Bylo to jako mavnutim proutku...Nejlepsi pripravek, ktery se nam osvedcil (tezko rict, jestli muze i za vymizeni) je ADerma. Sice neni z nejlevnejsich, ale na tom se asi neda setrit. Posledni trictvrte rok jsme ji pouzivali a ekzem poostipne vymizel...Drzim palce!

nata5030
13. pro 2009

Ahojky, lenulin, bohužel nejsem z Pavlovic, jsem z okoli Brna, a jezdime tam taky proto. Je to kus cesty. neni to tak daleko, ale ten cas, a ještě s ditětem ☹ . No. Ohledně toho složení. znama pracuje jako doktorka v laboratorie, a brala nam tu mastičku k sobě. Řekla, že neni tan kortiko
sterojidy. Pan Tomečék asi to moc nechce popsat,jen povidal , že nemusime mit strach, a nic škodliveho tam neni. Nic nam nezbyva, jak tomu věřit. 😒

nata5030
13. pro 2009

Neni to zazrak, ale pro nas je jedna z nejlepších v tom lečení. Měli jsme toho spoustu od prostředku z lekarny do kosmetiky z konopi, a nic. Pořad to bylo. Jeden den lepší o něco, a další den znova zelý zarudlý, nespi, furt se škrabe. A to jak vypadal, bez bolesti nedalo se na to divat.Dieta byla samozrejmost, žadne cukrovinky, kakao a mlečne vyrobky.Mleka byli jen HA. Až po te mastičce z Pavlovic jsme začali si dovolovat vice potravin, zlepšila se plet, spanek. Fličky pořad jsou, ale jen občas.Je to asi individuelně, musi se vyzkoušat všechno.

kokaka
13. pro 2009

musím se přidat, dcerka má 18 měsíců a před měsícem se objevil ekzém po celém těle, mastička z lékárny a olej do koupele zatím nepomáhají, spíš se stav zhoršuje, začalo to v období podávání mandarinek, ale ty už jsme vynechali z jídelníčku, ale zlepšení žádné, kojená byla do 15.měsíce, od té doby pije sunar a zatím bylo vše OK, myslíte, že by se mohla alergie na mléko objevit až teď?

itka
15. pro 2009

S AE bojujeme od jara, vyzkoušeli jsme mastičky, oleje, koupele... vše možné za nemalé peníze, ale co by člověk neudělal, jen kdyby to pomohlo. Na alergologii zjistili alergii na mléko a vajíčko. Nasadili jsme fakt přísnou dietu. Ani kousek buchty, piškoty, nic mléčného, skutečně nic. Bylo mi i líto malého, když v obchodě prosil, že chce jogurt a brečel, když viděl buchty. Vydrželi jsme to dva měsíce- bez sebemenšího efektu. Na kožním nám doporučili nějaké zaručené masti, taky nic. Už jsem byla fakt zoufalá, protože to škrábání do krve a noční buzení. Nejhorší to bylo v létě a na podzim, když malý byl jen v ponožkách a pořád se škrabal do krve. Před asi 14 dny jsme na doporučení navštívili p. Tomečka ve Velkých Pavlovicích. Dal nám dvě mastičky a poradil koupat malého v octové vodě. A můžu mluvit o zázraku. Za tři dny nebylo poznat, kdy ekzém byl. Zůstaly jen jizvy po škrábancích. A to mu dávám zpátky jogurt, cottage i buchty s tvarohem. Teď se mu trošičku ekzém znovu objevil, ale přičítám to nemoci a stresu z nemocnice (byli jsme tam 5 dní kvůli zápalu plic). Včera nás pustili, tak doufám, že zase ekzém zmizí. Pana Tomečka můžu fakt doporučit, připadalo mi to jako velký zázrak. Bohužel taky nebydlíme nikde poblíž, asi se tam budeme muset vždy podle potřeby vydat na mastičky.

berenika39
15. pro 2009

kokaka, nene, Um mléko obsahuje taky BKM, je to jen upravené mléko, pokud by na něj reagovala, tak už dřív. Spíš nějaké ovoce? Nám to dělají jablka, ale ne všechny druhy, je to divný, ale někdy je jí a dobrý, někdy to trochu vidím, že reaguje.

jana.sun
15. pro 2009

ahoj,
chtěla bych se zeptat, ty mastičky se dají dostat "jen tak" a nebo člověk musí na konzultaci k tomu panu doktorovi? Já mám AE už od mala, v pubertě se mi zhoršil, mívám období klidu - ale ted zrovna ho mám docela dost na rukách a na krku - tak bych ty mastičky chtěla taky vyzkoušet. 😉

daluri
15. pro 2009

Ahoj, tak jsem si přečetla Vaše příspěvky, malé se taky objevuje sem tam ekzem. Poprvé ve druhém měsíci a nám zase pomohlo promazávání indulonou..měli jsme i excipial a olej.koupele, ale řekla bych, že indulona zabrala nejvíce.
Teď se jí to zase na zadečku objevilo...proto jsem si to tady se zaujetím přečetla a nedá mi to..proč to ten pan Tomeček nezasílá poštou, když je takový zájem..proč si k němu lidí musí jezdit? 😕

jana.sun
21. pro 2009

jj, to by mě taky zajímalo, proč to neprodává přes net? 😵 😵 😵

kikimaruska
21. pro 2009

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10822796&tab=7

holky mě zaujalo toto.

PS:pokud bude odkaz smazán, písněte mi do IP 😉

jana.sun
28. pro 2009

Kikimaruska - vypadá to opravdu zajímavě!!!! budeš to zkoušet???

kikimaruska
28. pro 2009

jani já si to uložila, protože jako malá sem měla atopický exém a do puberty se mi pak vyrašil po některých pěnách (hlavně jahoda) a saponáty...ted už dlouho nic, měla sem to v rezervě, kdyby se osypal Kubík, zatím nic,tuk tuk....takže zatím nevyzkoušíme

kokaka
29. pro 2009

tak jsme byly s dcerkou na kožním a prý atopický ekzém nemá, dostaly jsme glycerinovou mastičku-mažeme ráno a večer, a večer ještě vrstvu Holtova krému-nepříjemně smrdí, a zdá se, že trošku se stav zlepšuje a může se koupat jen 2x týdně, jinak lehce sprchovat

fran
30. pro 2009

Ahoj, my koupili od nasi doktorky nejakou cinskou masticku z bylinek, hrozne mala krabicka za 300Kč, ale zabira uzasne. Setrime si ji. Letak jsem ztratila, takze nevim, co to je, ale priste si ho u ni vezmu a dam vam vedet.

fran
30. pro 2009

Jinak dcerka mela porad atop. ekzem na nozickach, vzadu pod kolenama a zmizel zazracne v lete u more a zatim se neobjevil. Ted uz jen sem tam nejaka skvrnka.

kikimaruska
30. pro 2009

fran: mě taky doporučovali moře, a když jsme k němu začli každý rok s rodiči jezdit už jako větší, exém se zlepšil a vymizel...moře dělá svý na kožní problémy. I ted když se mi náhodou udělá tak jednou za pul roku reakce na nevhodnou pěnu (hlavně jahoda), tak si to mažu mýdlem ruční výroby s obsahem mořský soli a pomáhá to 😉 , jen neporadím od jaké značky, koupila sem ho tenkrát na výstavě a šetřím si ho ...bylo veliký a sv.modrý. Chci si ho zase koupit, tak budu muset hledat 😝

maminkak
3. led 2010

Ahojte maminky, náš syn je alergik a atopik. První příznaky se začaly objevovat už od 2. měsíce. Plně jsem kojila do 7 měsíců, bez jakýchkoliv příkrmů, ale občas jsem snědla něco, co se přes mlíčko k malému dostalo. Ve 4 měsících jsme byli posláni na kožní, kde nám paní doktorka předepsala kortikoidy....recept letěl hned do koše. Už jsem byla bezradná, odmítala jsem na malého používat chemii a jiné fujtajbly. S problémem jsem se svěřila paní ve zdravé výživě a poradila mi konopný olej. Je to normální kuchyňský olej určený pro studenou kuchyni. Potom jsem se dostala ke kosmetice Cannaderm (také konopná). Malému se stav ohromně zlepšil, nepoužíváme nic jiného. Dnes je prckovi 14 měsíců, stále kojím, potraviny jsme zaváděli postupně, samozřejmě se stále vyhýbáme ořechům, krav.mléku, rybám, rajčatů, jahodám, cutrusům atd....nepodáváme ani kuřecí maso, které je také silný alergen. Občas se ale stane, že malý ochutná něco, co mu nesedne a ekzém se objeví, ale konopný olej a přípravky od Canandermu nám pomáhají a brzy je po problému.

jana.sun
4. led 2010

no, já se ted osypala dost brutálně, asi jsem to přehnala s cukrovím, nebo fakt nic jiného si neuvědomuju, co by to mohlo být ☹ ☹ ☹
mám nějaké konopné mastičky, ale cokoli na to namažu, tak začne hned dost svědit - navíc se to zlepší na chvíli a pak stačí "málo" a už jsem zas osypaná ☹ ☹ ☹ jsem ted docela bezradná, co udělat, aby to zase zmizelo úplně. měla jsem ted cca 8 let klid - tak mě napadl ten pan doktor z Pavlovic - připadně ty jeho mastičky - ale jaksi se tu na to už nikdo neozývá ☹ ☹ ☹
on je docela problém, že všechno, co dělá atopyku dobře, je pekelně drahé, a furt něco nového kupovat a zkoušet a co pak s tím, když to nesedne,.... 🙄 🙄 🙄

lemaa
11. lis 2011

My byli u pana doktora Tomecka pred tremi dny. Mala ma ekzem od narozeni, pomaha ji na nej poradne jen slunicko, ale poradny parak, ne podminky v CR. Zkouseli jsme toho taky hodne, nic nezabiralo, ja konecne zavolala panu Tomeckovi. Dal nam ty dve masti, rikal, ze to zpusobuji kvasinky, ze koupat v te octove vode, jak tu uz nekdo psal. Uz ted vidim jasne zlepseni, nevim jak dlouho to vydrzi, ale pan lekarnik rikal, ze je dulezite vydrzet lecbu 6 tydnu, takze to urcite dodrzime. Jinak k tomu rozesilani postou. Nevim, jestli ma mas slozeni, ktere by cestu vydrzelo. A hlavne, pan lekarnik je Mgr. neni doktor, nema tento lek patentovany, nebo schvaleny. Neni v nem nic spatneho, to mi tvrdi kazdy, kdo ho od nej ma i pan lekarnik samotny. Ale neni to proste ze zakona ok. A penize z lidi urcite netaha, protoze ty dve masti me staly 280,-Kc, coz je oproti jinym mastim pakatel...

tinka_dany
7. bře 2012

Ahoj všem......Je tato diskuze ještě aktuální? Jaké máte zkušenosti s Mgr Tomečkem a jaho mastí? Dnes jsme tam byli....