Mastičky p. Tomečka z Vel. Pavlovic. Máte zkušenost?

labut
11. lis 2009

Ahojky, hledám holčinu z Velkých Pavlovic a nebo okolí, která bude tak hodná a bude mi posílat mastičku od p. lékárníka Tomečka z velkých pavlovic, která jako jediná nám trošku pomáhá. Samozřejmě jí penízky budu posílat (mast stojí cca 200 kč) a pokud má ještě někdo zkušenosti s p. Tomečkem a jeho mastičkama budu ráda, když napíše zkušenosti. Nebo pokud někdo ví co zabírá na suchý svědivý a červený ekzém budu mu vděčná za radu. 🙂 Chtěla bych už konečně pomoct svojí 16měsíční holčičce,protože mít ekzém je hrůza, to asi pochopí každý, kdo s tím má zkušenost. Asi to máme i z potravinové alergie, takže kdo má zkušenosti tak pište🙂

terez_brno
21. pro 2013

Nevím, zda se jedna o stejnou lekarnu, ale myslím, že v Pavlovicích jich vic nebude. Mgr. Tomecka jsem tam nenašla, ale je tam mgr. Mazal a ten ho pravděpodobně nasleduje. Odvezli jsme si čtyři masti pro dve deti a nedokážu pochopit jak je to mozne, ale skutecne to funguje. Alespoň zatím... Takže kdo můžete, zajedte si tam

irenadam
1. led 2014

dobry den, ani nevite,jak jsem rada, ze ctu vas prispevek. muzete mi dat prosim podrobne info ohledne lekarny a jestli se je tam treba objednat? muj 21mesicni syn ma strasny atopicky ekzem a nic nepomaha.:( ja jsem do te lekarny pred rokem volala a sdelili mi, ze pan tomecek je vazne nemocny aze uz tam bohuzel neni. no a dnes mi jedna znama rikala, ze slysela, ze je tam ted nekdo zjeho rodiny a micha ty jeho masti!!!prosim napiste podrobnosti, budu vam moc vdecna i za kontakt atd

irenadam
1. led 2014

@terez_brno dobry den, ani nevite,jak jsem rada, ze ctu vas prispevek. muzete mi dat prosim podrobne info ohledne lekarny a jestli se je tam treba objednat? muj 21mesicni syn ma strasny atopicky ekzem a nic nepomaha.:( ja jsem do te lekarny pred rokem volala a sdelili mi, ze pan tomecek je vazne nemocny aze uz tam bohuzel neni. no a dnes mi jedna znama rikala, ze slysela, ze je tam ted nekdo zjeho rodiny a micha ty jeho masti!!!prosim napiste podrobnosti, budu vam moc vdecna i za kontakt atd

terez_brno
2. led 2014

Zadejte si na internetu lekarna Velké Pavlovice- myslím, že je to lekarna u alexandra naproti kostela. Ja jsem tam volala, pan Mazal tam zrovna byl a rekl, at se stavime 8:30 - 10:30 a bylo. Obe deti jsou "ciste", asi to fakt funguje. Urcite to zkuste

ninjisu
7. únor 2015

Nevíte prosím, zda ještě mastičku na AE dělá Mgr. Mazal teda? A jestli je pořád tak účinná? Moc moc díky 🙂

zandanem
29. kvě 2015

mastičky fungují.... jinam bych už nešla, sestra chodila před 30 ti lety ke dnes už starému pánovy Tomečkovy a dnes to převzal mladý magistr ... a dnes tam chodím s oběma dcerama od jejich narození 🙂 zlaté ručičky a díky , že máme atop naprosto pod kontrolou 🙂 dietu žádnou nedržíme.... 😉

aguna
24. srp 2017

Včera mi náš pediatr řekl o Mgr. Mazalovi, lékárníkovi z Velkých Pavlovic. Syn, nyní 8měs., trpí na velmi suchou pokožku/ekzém od 1měs. věku, kdy prodělal ve 3týdnech zánět ledvin, bral týden žilně dvojkombinaci antibiotik a pak ještě skoro 4měsíce antibiotika v sirupu. Antibiotika mu narušily vnitřní ph. S pokožkou začal mít problém po týdnu braní antibiotik Škrábal se do krve, ložiska po celém těle kromě intimních partií, tak kde je plena, ekzém nemá. Několik měsíců jsme mu nasazovali bavlněné rukavičky, než se je naučil sundávat. Vyzkoušeli jsme toho opravdu hodně, homeopatika, domácí nesolené sádlo, různé krémy, bio oleje, míchané mastičky všeho druhu od kožní (dokonce i s kortikoidy a hormonama, měl to v tak strašném stavu, že jsme mu např. tyto svinsva mazali 2-3dny, na chviličku pomohlo, ale hned se vrátilo). Koupali v čistě vodě, černém čaji, vyluhu z ovesných vloček, olejech atdatd. Co se týče praní prádla, vyzkoušeni také vše.. Hlavně má syn neklidné spaní, budí se po 20min. ve dne v noci, nespal nikdy v kuse ani 2hod. za celých 8měsíců!!! Škrábe se i ze spánku. Mgr. Mazal nam namíchal mast 70g za cca 350,-Kč, mazat 2x denně a ještě mast na promazavání za 150,-Kč. Koupat každý den v octové vodě (1lžíce octa na 3l vody). Tak uvidíme, určitě napíšu, zda synovi tahle léčba zabere. Říkal, že bude možná třeba dojet ještě pro jednu mast, ale že bude v pořádku a mast mu pomůže. Budu tomu věřit. A ještě říkal, že se pokožka zhoršuje, když rostou zoubky, což u nás odpovídá. Po zavolání nás přijal hned na druhý den. Lékárna U Alexandra, nám. 9.května, Velké Pavlovice, za kostelem 2x doleva. Tel. na netu.

jitkakvet
29. lis 2017

ahoj holky,
Měla jsem svědivou vyrážku na slabinách asi 3 roky, nic mi nepomáhalo. Na radu své sestry jsem vyzkoušela mast od lékárníka z Velkých Pavlovic. Říkal ať se nebojím, že za chvíli budu mít pokoj. Mastičku jsem mazala podle pana lékárníka a opravdu netrvalo dlouho a vyrážka začala mizet. Dnes má problém můj syn a my se chystáme opět do Pavlovic s nadějí, že nám pomůže. Všem kdo trpí ekzémy můžu jen doporučit.

dagmar86
29. lis 2017

@aguna Muzu se zeptat, zda mast pomohla?

aguna
30. lis 2017

@dagmar86 Ano, pomohla a stále pomáhá.

aguna
30. lis 2017

Mast od Mgr. Mazala z V.Pavlovic pomohla a pomáhá nadále. Syn tedy nesnese koupání v octové vodě, jak nám radil. Ekzém se zhoršuje, když rostou zoubky. Nebo ho má kolem pusinky a na krku ze slin, jak neustále něco zkoumá pusinkou a tečou mu sliny a nebo taky je ekzém spojený se stravou. Teď, po 4 měsících už syn snese na promazávání Biodermu pro děti. Koupu v čisté vodě nebo dám do koupele Dove baby sensitive, jednu dávku z pumpičky.

sweetest
27. dub 2018

Holky..jdu si pro radu ohledně pana lékárníka z V.Pavlovic. Je nutné tam jet osobně? Mast potřebuje manžel, kterému se letos příšerně zhoršil AE a už nevíme co zkusit. Děkuji 🙂

jednaholkaa
27. dub 2018

@sweetest Potraviny. Vysadit postupne laktozu, lepek atd..

sweetest
27. dub 2018

@jednaholkaa Na dietu jsem se neptala 😉 Ten už má tak vše omezené,že se divím,že mě ještě nezabil co mu to nabízím a nutím dělat. Ptám se na lékárníka. Děkuji

jajulin
27. dub 2018

@sweetest Logicky bych rekla, ze je urcite nutna osobni navsteva. Tady je kontakt: https://www.lekarnaualexandra.cz/ nejlepsi by bylo naplanovat si sem dovolenou a pri te prilezitosti se stavit v lekarne🙂.

sweetest
27. dub 2018

@jajulin Dík! Tak to nevím jak a kdy...manžel dovču dostane tak až na podzim ☹ Teď v sezoně stopro ne.... a mě lezou oči z důlku jak rapidně se mu ložiska zvětšují a rozšiřují. Ono snad na tom něco bude,že se každých 7 let mění krev..ted v březnu mu bylo 35let a za těch 6let co jsme spolu takhle otřesný AE neměl. Teď díky brzkému jaru(létu) čekám jeho klasickou alergii a zhoršení astma. Asi mi švihne!!! tento rok 😢🙈

jajulin
27. dub 2018

@sweetest drzim palce, at najdete neco, co pomuze!

sweetest
27. dub 2018

@jajulin Já už se začnu asi i modlit!! Děkuji 🙂

jajyna
13. čer 2018

Masti obsahují bohužel kortikoidy. Neví se jaké množství a to já právě to nejhorší. Takže ještě horší než kdyby jste vědomě mazali přímo kortikoidy

sweetest
13. čer 2018

@jajyna V těch z Pavlovic jsou kortikoidy?

jajyna
13. čer 2018

Ano přesně tak. Bohužel jsme také věřili, ale bylo prokázáno, že tam jsou. Ono už jen to že ty masti zabírají všem a bez ohledu na to jestli je to mokvavy nebo suchý exem, ale zabere to všem a to strašně rychle. Už to je k zamyšlení.

sweetest
13. čer 2018

@jajyna Aháá, tak to jsem netušila ☹ V tom případě řeknu manželovi ať namaže kortikoidem co mu dal dr. a je to . Chjoooo!! :-/

jajulin
13. čer 2018

Když zapojím selský rozum, tak mi vychází toto: kdokoli kdykoli může poslat masti na rozbor a ten prokáže, jestli tam kortikoidy jsou nebo nejsou, popřípadě jejich přesné množství. Takže, jestli se neví, kolik je tam které slozky, je to pro mě z kategorie "jedna paní povídala".
A dále: pokud předpokládám, že kortikoidy lze získat pouze na předpis, není přece možné, aby je kterýkoli lékárník jen tak míchal a volně prodával. V případě, že by se zakázané látky prokázaly, okamžitě přijde o licenci a profesně si ani neskrtne. Chtěl by toto soudný člověk riskovat??? Proto je pro mě předchozí zpráva značně nedůvěryhodná. Četla jsem více diskuzi o těchto mastích a tam se naopak psalo, že rozbor žádné kortikoidy neprokázal. Každý si může vybrat, čemu bude věřit. Ale když zapojím mozek, je to pro mě jasné 🙂.

sweetest
13. čer 2018

@jajulin To je pravda,ALE na každém šprochu,pravdy trochu 😀 Já osobně se přiznám, že bych nikam nic na rozbor nedala,prostě bych věřila lékárníkovi, bylinkáři atd.

sweetest
13. čer 2018

@jajulin ..a nejhorší je,že pokud se tam dostaneme, je to fakt až někdy na podzim, což je hezky česky řečeno "Pi*ou ke zdi!!" do to doby se manžel zblázní z těch rukou. To spíš sahne po kortikoidu at přežije déle...

jajulin
13. čer 2018

@sweetest jsem na tom stejně, taky bych neposílala. Ale ty masti jsou v oběhu několik desetiletí, stejně tak dlouho existují fámy, jestli v nich náhodou nejsou kortikoidy. Nechce se mi věřit, že by se za tu dobu nenašel nikdo, kdo by to poslal na rozbor a přispěl tak případně k odhalení nepoctivého lékárníka 🙂.

sweetest
13. čer 2018

@jajulin tak snad se tam někdy dostaneme 😉 😀 nebo bych i klidně zkusila trochu od někoho,komu pomohla ta mastička, byt nebude přímo na manžela...ale jak se říká"tonoucí se stébla chytá" 😉 :-/

katkaloch626
22. čer 2018

Můžu prosím mastičku z těch Velkých Pavlovic uchovávat nyní přes léto v lednici? Na mastičce je napsané 20 stupnů. Ty ale jak začnou ta vedra, nedáme :( Máme doma okolo 25 stupnu. Děkuji

dagmar86
22. čer 2018

@katkaloch626 ja skladuji celou dobu v lednicce☺

dagmar86
22. čer 2018

@sweetest muzu Vam za postovne masticku poslat, jiz nepouzivame☺