Máte tip na vitamíny, které posilní imunitu?

suchakaterina
27. kvě 2011

Můj za týden 4měsíční syn Dominiček má strašně slabou imunitu...chodíme pořád jenom na odběry ani ho nemohli očkovat, protože by to byla pro jeho tělíčko velká zátěž. Chtěla bych se zeptat jestli nemáte typ na alespoň nějáké vitamíny pro posilnění imunity. Protože on mi k tomu nic neřekl, jenom to abych sním nechodila moc mezi lidi.....

ffiinnkkaa
27. kvě 2011

@suchakaterina Tak to je mi líto. Ale myslím si, že všechny vitamíny jsou až od jednoho roku. A čím se to projevuje? Vím co je oslabená imunita už v pěti týdnech jsme brali antibiotika a vlastně celou zimu měl furt něco.

suchakaterina
autor
27. kvě 2011

Začalo mu to začátkem 3 měsíce, kdy nepřibýral...tak nás poslali na odběry a zjístili to....Prej to není nic hroznýho, ale přece jenom mě znepokojuje že nemohl být očkovaný :( ......tak uvidíme jestli se to bude zlepšovat. Jinak ho to nějak nepoznamenává, pořád se směje a hraje si. Ale nemohli sme na výtání občánků. Já s ním ratši vůbec nikam nechodím akorád teda na hodinku ven. Zatím ani nebyl nemocnej. Akorád je trošičku bělejší než ostatní miminka.....Myslíš že to bude přechodný?

ffiinnkkaa
27. kvě 2011

@suchakaterina ale zjistili co? moc to nechápu, když mu nic není 😒 kojíš nebo jste na um?

ffiinnkkaa
27. kvě 2011

Taky jsem se tak ze strachu chovala, ale pak jsem řekla, že imunitu asi těžko získá když ho budu izolovat, takže teď chodíme ven pořád, i mezi lidi, i nakupovat nechávám ho ať si strká hračky do pusinky,
A od té doby je zdravý ťuky ťuk 🙂

suchakaterina
autor
27. kvě 2011

no zjístili mu málo červených krvinek....to je ta imunita....taky jsem z toho na palici ☹ ...právě že jsem kojila jenom 2 týdny pak sem dostala infekci a přestalo týct mlíčko.....tak dáváme BEBU...

ffiinnkkaa
27. kvě 2011

@suchakaterina To bude dobrý určitě. Vím, že se bojíš, ale začla bych pomalu. Třeba si nedovedu představit, že jsem s malým venku jen hodinu jsme tam pořád. Viš jak prostě posilovat imunitu takhle 🙂

latvia
28. kvě 2011

@suchakaterina malo cervenych krviniek neznamena ze ma slabu imunitu. opytaj sa svojej doktorky co konkretne mu teda je, pripadne co mal zle vo vysledkoch

suchakaterina
autor
28. kvě 2011

@latvia Jéééé...tak teď jsem za blázna ☹ myslela jsem bílé krvinky....pořád si to pletu....Ale děkuji za reakci.... 😉

latvia
28. kvě 2011

@suchakaterina ale coby si bola za blazna 😅 niekedy proste mamicke ani nepovedia co ma dieta zle vo vysledkoch tak je v tom chaos. a kolko malo ich mal? nemas vysledky? lebo hodnoty krvneho obrazu u deti sa vcelku lisia od tych dospelackych, tak sci nie je chyba tam.labaky totiz nerozoznavaju ci su vysledky detske alebo nie. a ak mal malo bielych krviniek, mala vas poslat na vysetrenie preco je tomu tak.nikde ste neboli?

suchakaterina
autor
28. kvě 2011

chodíme do nemocnice na dětskou kliniku na hematologii. Teda zatím jsme tam byli jednou a to nám dali jenom výsledky nic mi k tomu neřekli a samozřejmě to bylo napsaný těma lékařskýma názvama tak jsem tomu moc nerozuměla. Šli jsme k pediatrovi i s výsledky ( malej měl být zrovna očkovaný) sám tomu moc nerozuměl tak musel zavolat do té nemocnice a tam mu řekl, že to má středně těžké, že nemůže dostat injekci a že nemůže mezi cizí lidi v případě nemoci v rodině roužku. příští týden jdeme na další odběry. Tak uvidím.....ale taky mě to štve že mi k tomu nic neřeknou a hlavně,. že mu na to nedají třeba nějaké léky...určitě musí něco být. Já sedím s Domčou jenom doma aby náhodou na něj někdo nepřenesl nějakej bacil jsem z toho zoufalá :(

suchakaterina
autor
28. kvě 2011

@latvia všichni mi říkají že to přeháním ale když mi k tomu neřeknou bližší informace tak mám strach to pokoušet

latvia
28. kvě 2011

@suchakaterina a pytala si sa lekara na hematologii co mu teda je? neboj sa pytat na vsetko co ti nie je jasne, doktor ti vsetko povie ak sa budes pytat. lieky sa nedaju dat na vsetko, na biele krvinky nie su ziadne speci lieky, uvidi sa co bude po dalsom odbere, mozno prekonal nejaku infekciu bez priznakov a premietlo sa to len na bielych krvinkach.po dalsom vysetreni snad bude jasnesie co to moze byt 😕 nezabudni sa doktora opytat, nech ti vsetko vysvetli

suchakaterina
autor
28. kvě 2011

@latvia máš pravdu....Když se nezeptám oni si myslí že tomu rozumím. :( .......Já jsem totiž strašnej zmatkář. Mě stačí vidět jak tam ten malinkej chudáček leží a berou mu krev, hned mám slzy v očích....prostě první miminko...
on totiž nepřibýral tak proto nás poslali na ty odběry kde zjístili ten nízký počet BK. Na poslední prohlídce za týden ale přibral už krásných 20deka. Tak doufám že už to bude vše v pořádku.

latvia
28. kvě 2011

@suchakaterina jasne ze to bude v poriadku 😉 a treba sa pytat, ja som sa pytala na kazdu somarinu aj ked som bola tehu, moj gynekolog uz len oci prevracal 😀 ale dozvedela som sa vsetko co som potrebovala vediet 😉

suchakaterina
autor
28. kvě 2011

@latvia 🙂 jsem ráda že jsi napsala...aspoň mi konečně někdo řekl....PTEJ SE.. 🙂 a taky že už budu.. 😉 i kdyby si už říkali ať sklapnu a du pryč :D

ffiinnkkaa
28. kvě 2011

@suchakaterina tak to určitě někteří doktoři jsou fakt na hlavu, a ty se nesmíš nechat odbýt

kaja73
28. kvě 2011

@suchakaterina Možes davat vit.C-ja davam ciste cečko z DM ka už od 5m maleho a potom je dobre ožarovanie žlazy thymus lampou biostimul -každe rano 10 min priložit na hrudnik.Nam toto super zabera.Do pol roka bol krpec v kuse chory-40 tt opakovane každe 3 tyždne,zapal pluc s pobytom v nemocnici atd.A co sa tyka očkovania,bud len rada.My sme mali take reakcie ,že ti to neprajem.Imunitu tym uplne odpalis-možno maly ziska odolnost na par infektov,ale celkova imunita ide veeelmi po očkovani dole a maleho ti zniči obycajna nadcha.

suchakaterina
autor
28. kvě 2011

@ffiinnkkaa Já jsem právě taková, že ratši mlčím...protože už vidím ten jejich pohled. Nejhorší bylo když jsme poprvé šli na hematologii..sestra byla totálně nepříjemná a to už se člověk bojí na všechno zeptat.....tak sme okamžitě přešli jinam a tam je naštěstí hodný doktor 🙂 tak uvidíme příští týden jak dopadnou výsledky :(

suchakaterina
autor
28. kvě 2011

@kaja73 děkuji za radu 🙂 mě právě po dalších vísledcích řeknou jestli už očkovat nebo ne. mohla bych se zeptat jaké reakce maličký měl? ☹

kaja73
28. kvě 2011

@suchakaterina No to je dost na dlhe pisanie,tak to skratim-po prvej hexe a prevenare-pozastavenie motorickeho vyvoja na 2m,na 7 den po očkovani sa maly rano zobudil cely cerveny-okrem chrbta,bol ako v ohni-islo o generalizovany ekzem,ktory vysie z noci do rana v tak mohutnej forme.,dalej 2t maly takmer nič nejedol-tieto priznaky som vtedy nedavala do suvisu s očkovanim a dodnes ich nemame ofice uznane.Po druhom očovani to bolo horšie-do hodiny po očkovani sa malemu otrasne zhoršil ekzem-v tej dobe už pomerne ukludneny- najskor na nohe kde mu pichli hexu a do rana už na celom tele,po par dnoch už krvacal v podkoleni a na krku,v noci mu nabehli nezrazitelne 40 horučky ,neutišitelny krik a plač trvajuci v kuse 9h-inak sa mu hovori aj encefalicky a može signalizovat poskodenie mozgu-to som sa dočitala až neskor-,maly mal svalove zasklby-neslo o febrilne krče,znovu mi 2t nejedol,na 2m zacal trpiet hroznou nespavostou-budil sa v noci 15-20 krat s obrovskym plačom,znovu spravil krok spat v motorike,po 5 dnoch sa mu objavili tiky hlavy,ktore trvali vyse 2m.V dobe od prveho očkovania na TBC a až po detox zamerany na očkovanie v 8m,maly presiel silnymi opakovanymi infektami hornych dych.ciest.Jasne, že viac ako polovicu priznakov ,ktorymi maly presiel Dr na SK nedaju do suvisu s očkovanim,ale ked som si nastudovala stranky-sloboda v očkovani a dalsie,ktore hovoria aj o tom, o čom sa verejne nehovori,tak viem, že už ockovat dalej maleho nedam.Dodnes trpi na potravinove alergie,ktore podla mna spustilo očkovanie-musi držat prisnu dietu.

suchakaterina
autor
29. kvě 2011

@kaja73 ☹ prouček malinkej ☹ Ještě že nás toho vyvarovali...to muselo být hrozný, ještě když si mu ani nemohla nějak momoct ☹

ffiinnkkaa
29. kvě 2011

@suchakaterina Když jde o dítě a mlčet? Nikdy 🙂

ffiinnkkaa
29. kvě 2011

@kaja73 Po tom co jsem si přečetla tvou zkušenost s očkováním určitě tvůj názor chápů. Ale není vaše reakce na očkování spíše ojedinělá reakce? Možná ne já tohle nestudovala proto se ptám. My naopak s očkováním neměli žádný problém

kaja73
29. kvě 2011

@ffiinnkkaa V sukromne skupine o neočkovani je nas fakt dost vela co mame taketo skusenosti a okrem toho,podla určitych zdrojov a vyskumov sa k nežiaducim učinkom očkovania radia alergie ako take,poruchy reci,poruchy pozornosti,poruchy spravania, rozne autoimune ochorenia-ako autoimuny diabetes 1 typu-co strasne stupa u deti v poslednej dobe-,dokonca niektore druhy rakoviny, neurologicke problemy deti atd.Je to na hrozne dlhu debatu a hrozne dlhe studium.ked chces tak si zožen knihu od nemeckeho pediatra Hirteho-Očkovanie pre a proti-nie je to kniha proti očkovaniu,ale je to zamerane na objetivne informacie ohladom roznych druhov vakcin.Stoji to za prečitanie.vrele odporučam.

ffiinnkkaa
29. kvě 2011

@kaja73 Tak samozřejmě budu mít jiný názor protože jsem tyhlety zkušenosti nezažila, spíš si představuju co vše se může stát kdyby očkování nebylo resp. jestli to nevyváží ty špatné následky z očkování

kaja73
29. kvě 2011

@ffiinnkkaa Poslem ti par linkov možes si to pozriet ,ked chces,ale ber to len ako info.,nie ako moju snahu ta o niečom presvedčit.každy si musi nazor spravit sam 😉 http://gloria.tv/?media=32960 , http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Anafylak... , http://www.rense.com/general85/cant.htm , http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po... , http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc... ten posledny link hovori o poklese ochoreni davno pred zavedenim očkovani. A držim palce nech mas len dobre skusenosti s očkovanim. 🙂

ffiinnkkaa
29. kvě 2011

@ 🙂

ffiinnkkaa
31. kvě 2011

@suchakaterina tak co už chodíte ven na procházky 🙂 je tam tak krásně..hned by měl malý jinou barvu 🙂

suchakaterina
autor
31. kvě 2011

@ffiinnkkaa 🙂 dneska jsme byli....dělá mi každým dnem větší radost. 🙂 krásně papká dokonce i po hodinách ve čtvrtek jdeme na 4měsíční kontrolu jsem zvědavá kolik bude mít. Myslím si, že měl jenom nějáký špatný období...asi vážně nějáká vyrózka. Protože mi fakt ani nechtěl jíst a teď by jedl pořád 😀

ffiinnkkaa
31. kvě 2011

@suchakaterina jo..to bude dobré..bude venku bude líp